TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР откри 22 „шпиони“ кои ја поткопале безбедноста на државата?!

+инфо - 16.09.2013

Разузнавачи, контраразузнавачи, полицајци, собраниски работник, екс директор, сопственици на приватни фирми се осомничени од полицијата дека соработувале со тајни странски служби и оддавале државни ...

Во акцијата „Шпион“ денеска уапсени вкупно 17 лица осомничени за шпионажа

МКД - 16.09.2013

„Шпион" е името на големата полициска акција во која денеска беа уапсени 17 лица, а осомничени се вкупно 22 лица. Министерството за внатрешни работи на денешната прес конференција соопшти дека сите ...

„Шпион“: 22 осомничени, 17 уапсени, по тројца се трага

Нова ТВ - 16.09.2013

Во полициската акција „Шпион“ од синоќа до денеска се уапсени 17 лица, а осомничени 22 лица. Според полицијата три лица се во бегство, а двајца во затвор.

Седумнаесет лица приведени за шпионажа и злосторничко здружување

Утрински - 16.09.2013

Според портпаролот Котевски, најверојатно се работи за прв случај на шпионажа не само во Република Македонија, туку и во регионот Поранешниот разузнавач Ацо Диневски, генералот Горан Стојков, ...

МВР: Ги следевме две години, докази има премногу (видео)

Република - 16.09.2013

Оперативната акција „Шпион“ траела цели две години и во неа има 22 осомничени, од кои 17 се уапсени, по тројца се трага, а двајца се веќе во затвор, соопшти МВР пред малку на прес-конференција.

Во акцијата „Шпион“ осомничени 22 лица, 17 се приведени

Фама - 16.09.2013

Дваесет и две лица се осомничени во полициската акција „Шпион“. Од нив 17 се приведени, двајца се веќе во затвор, а три лица се во бегство, информираше МВР на денешната прес-конференција.

„Шпионите“ оддавале државни тајни на странски безбедносни служби

Курир - 16.09.2013

Двајца вработени во Агенцијата за разузнавање, двајца во УБК, четворица вработени во МВР, тројца во Министерството за одбрана и по еден во Собранието, Државниот архив и како директор на Управата за ...

Зоран Божиновски осомничен во „Шпион“, шпионирале и уценувале дека сè ќе објават на портали

Република - 16.09.2013

И Зоран Божиновски е меѓу осомничените за акцијата Шпион и по него ќе биде распишана потерница – дознава Република. Според МВР шпионирале и бизнисмени и политичари.

17 уапсени во „Шпион“, осомничени 22 лица

Локално - 16.09.2013

Во полициската акција „Шпион“ од синоќа до денеска се уапсени 17 лица, а осомничени 22 лица. Според полицијата три лица се во бегство, а двајца во затвор.

МВР: Дваесет и две лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување

Бриф - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица, соопшти МВР. Постојат сомненија за инволвирани 22 лица, по три лица се трага, а ...

"Шпионите" оддавале државни тајни на странски безбедносни служби

Вечер - 16.09.2013

Двајца вработени во Агенцијата за разузнавање, двајца во УБК, четворица вработени во МВР, тројца во Министерството за одбрана и по еден во Собранието, Државниот архив и како директор на Управата за ...

Дваесет и две лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување

Сител - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...

Еве кои се уапсените, и што тие правеле според полицијата

Sky - 16.09.2013

Двајца вработени во Агенцијата за разузнавање, двајца во УБК, четворица вработени во МВР, тројца во Министерството за одбрана и по еден во Собранието, Државниот архив и како директор на Управата за ...

Уапсени 17 лица за шпионажа, злосторничко здружување, уцени и измами

Телма - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...

Акција „Шпион“: 22 oсомничени шпиунирале кај странски државни служби

еВести - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...

Дваесет и две лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување

Кирилица - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...

Уапсени генерал Стојков, Цветанов, Дамовски, Маџовски...

Идивиди - 16.09.2013

22 лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување Скопје, 16 септември 2013 (МИА) - Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се ...

ОБНОВЕНО - Приведени 17 лица за шпионажа

Вест - 16.09.2013

Седумнаесет лица се уапсени, а по други петмина се трага, под сомнение дека им одавале информации за безбедносната и политичката состојба во државава на разни странски разузнавачки служби.

МВР: Ова е најверојатно прв случај на шпионажа во Македонија и регионот

Економски - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...

Дваесет и две лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување

Денешен - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...

Дваесет и две лица осомничени за шпионажа и злосторничко здружување

МРТ - 16.09.2013

Доцна синоќа и утрово во рамки на полициската акција „Шпион“ која тече во изминатите две години приведени се 17 лица. Постојат сомненија за инволвирани 22, по три лица се трага, а од осомничените ...