TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струга, молк од локалните власти за случајот со Шаќири

Алсат-М - 11.07.2018

Поранешниот директор на затворот во Струга, Арменд Шаќири, осомничен за злоупотреба на службената функција, веднаш беше назначен на нова локална функција во едно од комуналните претпријатија во Струга.

Разрешниот директор на струшкиот затвор дел од истрагата за продажба на дрога?

24 Вести - 11.07.2018

Досегашниот директор на струшкиот затвор, Арменд Шаќири, кој самоиницијативно поднесе оставка, сега е директор на новоформирано претпријатие за паркови и зеленило – Еко Струга. Во телефонски разговор за телевизја 24 тој потврди дека одлуката за ...

Ексдиректорот на струшкиот затвор Шаќири под истрага стана директор на комунално претпријатие

Сакам да кажам - 11.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило. Одлуката поминала на Советот на Општина Струга.

Арменд Шаќири сменет од директор на струшкиот затвор по скандалот со продажба на дрога и оружје

Сител - 11.07.2018

Арменд Шаќири повеќе не е директор на струшкиот затвор. Разрешувањето било направено по негово барање, кое што го поднел пред неколку дена. Од Владата информираат дека неговата смена нема да влијае на постапките што би течеле против него, доколку ...

Три дена по полициската акција,сменет е директорот на струшкиот затвор

Нова ТВ - 11.07.2018

Директорот на струшкиот затвор Арменд Шаќири вчера бил разрешен на владината седница по негово барање. Тој пред неколку дена доставил писмо до Владата во кое бара да биде сменет. Експресната смена на Шаќири следува три дена по полициската акција во ...

(Видео) Од Владата не коментираат за поврзаност на разрешениот директор Шаќири со акцијата во Струга

Макфакс - 11.07.2018

Од Владата не сакаат да коментираат дали разрешувањето на директорот на струшкиот затвор, Арменд Шаќири, е поврзано со полициската акција во Струга. Барањето за оставка Шаќири го поднел пред неколку дена, но причините не се наведени.

Разрешен директорот на струшкиот затвор

Алсат-М - 10.07.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на струшкиот затвор, Арменд Шаќири. Во одлуката на владата стои дека тој е сменет од должноста на негово барање. Во барањето кое го доставил пред две недели, Шаќири не ги навел причините поради кои ...

Разрешен Арменд Шаќири, директор на струшкиот затвор

МКД - 10.07.2018

Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ - Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово барање.

Разрешен директорот на КПУ Казнено поправен дом од отворен вид Струга

24 Вести - 10.07.2018

На редовната 78-ма седница Владата на Република Македонија, на негово барање го разреши Арменд Шаќири, од должноста директор на КПУ Казнено поправен дом од отворен вид ...

Владата го разреши Арменд Шаќири од местото директор на КПД-Струга

AKO - 10.07.2018

На редовната, 78-ма седница Владата на Република Македонија, на негово барање го разреши Арменд Шаќири, од должноста директор на КПУ Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Пред неколку дена министерството за внатрешни работи во соработка со ОЈО ...

Владата го разреши директорот на струшкиот затвор на негово барање

Сакам да кажам - 10.07.2018

Владата го разреши Арменд Шаќири од директор на Казнено поправниот дом од отворен вид во Струга. Во владиното соопштение стои дека Шаќири е разрешен по негово барање. Неофицијално, Шаќири е разрешен по полициската акција во Струга и околината кога ...

Разрешен директорот на КПУ Струга, Арменд Шаќири

Вечер - 10.07.2018

Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ – Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово ...

Разрешниот директор на струшкиот затвор дел од истрагата за продажба на дрога?

Вечер - 11.07.2018

Досегашниот директор на струшкиот затвор, Арменд Шаќири, кој самоиницијативно поднесе оставка, сега е директор на новоформирано претпријатие за паркови и зеленило – Еко Струга. Во телефонски разговор за телевизја 24 тој потврди дека одлуката за ...

Разрешениот директор на струшкиот затвор кој е под истрага стана директор на Паркови и зеленило

Фокус - 11.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило, објави порталот СДК . Одлуката поминала на Советот на Општина Струга.

ВИДЕО: Од Влада не коментираат за поврзаност на разрешениот директор Шаќири со акцијата во Струга

А1 On - 11.07.2018

Од Владата не сакаат да коментираат дали разрешувањето на директорот на струшкиот затвор Арменд Шаќири е поврзано со полициската акција во Струга. Барањето за оставка Шаќири го поднел пред неколку дена, но причините не се наведени.

Владата го разреши директорот на струшкиот затвор кој се поврзуваше со акцијата за разбивање на дилерска мрежа

Фокус - 10.07.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на струшкиот затвор, Арменд Шаќири. Во одлуката на владата стои дека тој е сменет од должноста на негово барање. Во барањето кое го доставил пред две недели, Шаќири не ги навел причините поради кои ...

Владата го разреши директорот Шаќири по акцијата на МВР во Струга

Фактор - 11.07.2018

Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ - Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово барање.

Владата го смени директорот на затворот во Струга

Сител - 11.07.2018

На редовната, 78-ма седница Владата на Република Македонија, на негово барање го разреши Арменд Шаќири, од должноста директор на КПУ Казнено поправен дом од отворен вид ...

Разрешен директорот на КПУ Струга, Арменд Шаќири

Н.Македонија - 10.07.2018

Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ – Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово ...

ВИДЕО: Разрешниот директор на струшкиот затвор дел од истрагата за продажба на дрога?

Либертас - 11.07.2018

Досегашниот директор на струшкиот затвор, Арменд Шаќири, кој самоиницијативно поднесе оставка, сега е директор на новоформирано претпријатие за паркови и зеленило – Еко Струга. Во телефонски разговор за телевизја 24 тој потврди дека одлуката за ...

Разрешениот директор на струшкиот затвор кој е под истрага стана директор на Паркови и зеленило

Вечер - 11.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило, објави порталот СДК . Одлуката поминала на Советот на Општина Струга.

Од Влада не коментираат за поврзаност на разрешениот директор Шаќири со акцијата во Струга

Точка - 11.07.2018

Од Владата не сакаат да коментираат дали разрешувањето на директорот на струшкиот затвор Арменд Шаќири е поврзано со полициската акција во Струга. Барањето за оставка Шаќири го поднел пред неколку дена, но причините не се наведени.

Разрешен директорот на струшкиот затвор

+инфо - 10.07.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на струшкиот затвор, Арменд Шаќири. Во одлуката на владата стои дека тој е сменет од должноста на негово барање. Во барањето кое го доставил пред две недели, Шаќири не ги навел причините поради кои ...

Разрешен директорот на затворот во Струга

Макфакс - 10.07.2018

Владата на одржаната 78. седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ – Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово ...

Контраверзниот екс-директор на струшкиот затвор Шаќири, има ново директорско место

CivilMedia - 12.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор, Арменд Шаќири, кој според Владата самоиницијативно поднесе оставка, сега е директор на новоформирано претпријатие за паркови и зеленило. Одлуката за неговота нова функција поминала и на советот во Струга.

Разрешениот директор на струшкиот затвор кој е под истрага, стана директор на Паркови и зеленило

Курир - 11.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило, објави порталот СДК . Одлуката поминала на Советот на општина Струга.

Од Влада не коментираат за поврзаност на разрешениот директор Шаќири со акцијата во Струга

Локално - 11.07.2018

Од Владата не сакаат да коментираат дали разрешувањето на директорот на струшкиот затвор Арменд Шаќири е поврзано со полициската акција во Струга. Барањето за оставка Шаќири го поднел пред неколку дена, но причините не се наведени.

Разрешен директорот на затворот во Струга

Курир - 10.07.2018

На редовната 78-ма седница Владата на Република Македонија, на негово барање го разреши Арменд Шаќири, од должноста директор на КПУ Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Во барањето кое го доставил пред две недели, Шаќири не ги навел причините ...

Владата го разреши директорот на струшкиот затвор

Независен - 10.07.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на струшкиот затвор, Арменд Шаќири. Во одлуката на владата стои дека тој е сменет од должноста на негово барање. Во барањето кое го доставил пред две недели, Шаќири не ги навел причините поради кои ...

Разрешен директорот на КПУ Струга, Арменд Шаќири

Либертас - 10.07.2018

Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ – Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово ...

Разрешениот директор на струшкиот затвор кој е под истрага, стана директор на Паркови и зеленило

Press24 - 11.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило, објави порталот СДК . Оваа одлука поминала на Советот на општина Струга.

Разрешен директорот на затворот во Струга

Република - 10.07.2018

На редовната 78-ма седница Владата на Република Македонија, на негово барање го разреши Арменд Шаќири, од должноста директор на КПУ Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Во барањето кое го доставил пред две недели, Шаќири не ги навел причините ...

Разрешен директорот на КПУ Струга, Арменд Шаќири

24Инфо - 10.07.2018

Разрешен директорот на КПУ Струга, Арменд Шаќири Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ – Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за ...

Разрешениот директор на струшкиот затвор кој е под истрага стана директор на Паркови и зеленило

Република - 11.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило, објави порталот СДК . Одлуката поминала на Советот на Општина Струга.

Владата го разреши директорот на затворот во Струга, Арменд Шаќири

еМагазин - 11.07.2018

Владата на седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ - Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од владината прес-служба, одлуката за разрешувањето на Шаќири е донесена на негово ...

Разрешениот директор на струшкиот затвор кој е под истрага, стана директор на Паркови и зеленило

МК News - 12.07.2018

Разрешениот директор на струшкиот затвор Арменд Шаќири ќе биде нов директор на новоформираното струшко јавно претпријатие Паркови и Зеленило, објави порталот СДК. Оваа одлука поминала на Советот на општина Струга.