TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мангупски потег на Абрахам, вреден 3 бода за Рома

Оff.net - 24.09.2021

Првиот пораз за Жозе Мурињо од Верона е минато. Рома повторно им се врати на победите, а мечот на атрактивен начин го реши Тами Абрахам, кој на инсистирање на Специјалниот, го купија од Челси за 40 милиони ...

Абрахам е новиот херој на „волчицата“ – прво ја пееше химната, па донесе победа!

Денар - 24.09.2021

Теми Абрахам мораше да биде убедуван да го напушти Челси и да пристигне на „Олимпико“ под водство на Жозе Мурињо, но тоа најверојатно беше една од најдобрите одлуки во неговата кариера, откако Англичанецот веднаш стана миленик на публиката.

ВИДЕО: Мурињо го погоди засилувањето, Абрахам со чудесен гол со пета ја израдува Рома

Gol.mk - 23.09.2021

Екипата на Рома брзо го заборави болниот пораз од Верона во претходното коло и им се врати на победи во Серија А , откако на свој терен со минимални 1-0 славеше на дуелот со Удинезе , во последниот натпревар од петтото коло на италијанскиот ...

ВИДЕО: Се гледа „раката“ на Мурињо, минималец на Рома

Слободен Печат - 23.09.2021

Фудбалерите на Рома го совладаа Удинезе на „Олимпико“ во Рим со 1:0 во петтото коло во Серија А. По трите победи на стартот, Рома во минатото коло загуби од Верона, но вечерва повторно се врати на победничките патеки и се искачи на четвртото место ...

Рома со „минималец“ до четврта победа сезонава (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Еден момент на невнимание во одбраната на Удинезе беше доволен за Рома да постигне гол и да стигне до победата (1:0) на последниот натпревар од петтото коло на Серија А. Удинезе беше екипата која не реализираше зицер во 35.

Абрахам со гол со петица ја врати Рома на победничка патека (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2021

Фудбалерите на Рома брзо се рехабилитираа по неочекуваниот пораз на гостувањето кај Верона (2-3) минатиот викенд, откако вечерва минимално, но заслужено, пред своите навивачи го совлада тимот на Удинезе (1-0).

Рома и Мурињо се вратија на победите во Серија А (ВИДЕО)

Екипа - 23.09.2021

Рома повторно се врати на победите во Серија А, триумфирајќи со 1-0 против Удинезе во 5. коло од италијанскиот шампионат. По поразот во претходното коло од Верона, избраниците на Жозе Мурињо сега славеа на „Олимпико“ благодарение на погодокот на ...

Еден магичен потег доволен за победа на Рома (Видео)

Спортманија - 23.09.2021

Играчот кој беше донесен како замена за Един Џеко, донесе триумф на Римската волчица Рома на „Олимпико“ во Рим минимално со 1:0 го победи Удинезе во меч од петото коло на Серија А. За Римската волчица ова беше четврта победа и со 12 бода покажува ...

ВИДЕО: Рома минимално го совлада Удинезе и се врати на победите во Серија А

Дриблинг - 23.09.2021

Во 5 -то коло од Серија А, Рома го победи Удинезе (1:0) на Олимпико и се врати на победите. Херој на римскиот тим беше Абрахам, кој погоди во 36. минута, по пробивот на Калафиори по левата страна.

Абрахам донесе победа за Рома против Удинезе (видео)

SportMedia - 23.09.2021

Со голот на Тами Абрахам во 36. минута Рома стигна до четвртата победа сезонава во италијанската Серија А. „Волчицата“ го совлада Удинезе со 1:0 токму со голот на поранешниот фудбалер на Челзи, а сега е на четвртото место со 12 бода или три помалку ...

Абрахам донесе нова победа за Рома (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2021

Рома со минимални 1-0 го победи Удинезе и запиша три нови бода со кои се врати на четвртата позиција на табелата, Абрахам беше единствениот стрелец на мечот. Рома денеска не блескаше, но ја оствари целта, со победа над Удинезе се рехабилитираше од ...

Рома не блескаше, но ги освои трите бода против Удинезе (ВИДЕО)

МКД - 23.09.2021

Рома со минимални 1-0 го победи Удинезе и запиша три нови бода со кои се врати на четвртата позиција на табелата, Абрахам беше единствениот стрелец на мечот. Рома денеска не блескаше, но ја оствари целта, со победа над Удинезе се рехабилитираше од ...

Абрахам во еден глас со навивачите на Рома ја пее химната на клубот (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2021

Се чини дека младиот англиски напаѓач е повеќе од среќен во дресот на Римјаните, а веќе ја научил и купската химна. 23 годишниот Тами Абрахам во летниот преоден рок направи трансфер од Челси во Рома, каде беше голема желба на Жозе Мурињо, а на ...