TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем го „торпедираше“ Евертон… (видео)

Екипа - 13.01.2018

Тотенхем стигна до лесна победа против Евертон од 4-0 во 23. коло од Премиер лигата. Домашните убедливиот триумф го најавија во 26. минута со голот на Хеунг-Мин. Во вториот дел следеа уште три гола, два на Хари Кејн и еден на Ериксен за конечна ...

Тотенхем го демонтираше Евертон, Челзи без голови со Лестер

Нетпрес - 13.01.2018

Во последниот натпревар од саботната програма на англиската Премиер лига, фудбалерите на Тотенхем со 4:0 на „Вембли“ го совладаа Евертони, додека Челзи претходно на својот „Стемфорд Бриџ“ против Лестер одигра 0:0.