TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови докази ќе донесат промени во случајот „Монструм“

24 Вести - 16.05.2018

Нови докази во случајот Монструм најавува Специјалното обвинителство. Ќе има измени од фактичка и персонална природа, вели Фатиме Фетаи. Што значат најавените промени засега не се открива.

Фетаи: „Велики Четврток“ е само датум, ослободениот Сејди Рами не се гони, а ќе има и нови докази

Телма - 16.05.2018

„Велики Четврток“ е само датум, ослободениот Сејди Рами не се гони, а ќе има нови докази. Ова се дел од измените во обвинителито акт кој Фатиме Фетаи го прочита во полна сала за судскиот случај „Монструм“, во повторениот процес пред Основниот суд, ...

“Монструм”, Фетаи најави нови докази

Алсат-М - 16.05.2018

Новото судење за случајот “Монструм“ почна со воведните зборови на Специјалното јавно обвинителство – Фатме Фетаи најави нови докази и околности во случајот. Денеска се произнесоа и обвинетите.

Во преполна судница – почна повторното судење за „Монструм“

24 Вести - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. Случајот „Монструм“ за масакрот кај Смилковското езеро од минатиот месец е во рацете на СЈО. Обвинителката Фатиме Фетаи рече дека ќе поднесат нови докази и ќе бараат измени на ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

А1 On - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Од петкратното убиство до моето апсење имав контакт со Ахмети, Меџити и Бејта, откри во судница обвинетиот Азири

МКД - 16.05.2018

Повеќе од три часа трае одбраната на обвинетиот Фејзи Азири, обвинет за петкратното убиство во случајот Монструм. Во својата одбрана, одговарајќи на прашањата на обвинителката Фатиме Фетаи, Фејзи откри дека од 12 април 2015 година кога се случи ...

Фетаи: Од новите докази ќе зависат измените во обвинението за петкратното убиство

МКД - 16.05.2018

По тричасовниот исказ на обвинетиот Фејзи Азири судот го прекина денешното прво рочиште од повторениот судски процес за случајот „Монструм". Обвинителката Фатиме Фетаи по завршување на рочиштето во изјава за медиумите рече дека важно за овој предмет ...

По излегување од притвор се видов со Ахмети И се чув со Бејта, Меџити И Жика Стојановски, рече Фејзи Азири, обвинет во ...

Сакам да кажам - 16.05.2018

По едночасовното сведочење на Агим Исмаиловиќ, третообвинет за убиството на четирите деца и рибарот кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, три часа сведочеше Фејзи Азири, кој е обвинет за транспортирање на двајцата главни обвинети во Косово.

(Видео) Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро

Макфакс - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Фетаи најави нови докази во „Монструм“

Фокус - 16.05.2018

Обвинителката Фатиме Фетаи на денешното рочиште во случајот „Монструм“ најави нови докази кои ќе бидат изведени во текот на постапката. Со денешното рочиште почна повтореното судење за овој предмет во кој на 12 април 2012 година беа убиени пет лица ...

Почна судењето за „Монструм“ откако СЈО го презеде случајот

Р.С.Европа - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро во 2012 година. Судењето почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Фетаи го прочита старото обвинение за „Монструм“, деталите за петкратното убиство ги расплакаа роднините на убиените

МКД - 16.05.2018

Со читање на старото обвинение за "Монструм" почна повторениот судски процес за петкратното убиство кај Смилковскoто Езеро. Обвинителката Фетаи рече дека за овој случај ќе бидат приложени нови докази.

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај смилковскo езеро

Сакам да кажам - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги укина пресудите ...

Роднините на убиените момчиња со солзи ја слушаа Фатиме кога го читаше обвинението за „Монструм“

Макфакс - 16.05.2018

Во преполна судница започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението што го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Обвинетите од „Монструм“ како Заев: СЈО најави дека ќе го менува обвинението

Курир - 16.05.2018

Откако беше најавена измена во обвинението против премиерот Зоран Заев, пристигна иста таква најава за најгрозоморното убиство кај Смилковското езеро. Обвинетите во „Монструм“денес повторно во судот.

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковско езеро

Фокус - 16.05.2018

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи ново рочиште за „Монструм“, второ откако случајот го презеде Специјалното јавно обвинителство. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Стандард - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро

Точка - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Фетаи најави нови докази за „Монструм“

Либертас - 16.05.2018

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште во случајот „Монструм“ најави нови докази кои ќе бидат изведени во текот на постапката. Со денешното рочиште почна повтореното судење за овој предмет во кој на 12 април 2012 година беа ...

Фетаи го прочита старото обвинение за „Монструм“ и ги расплака роднините на убиените

Мета - 16.05.2018

Со читање на старото обвинение за „Монструм“ почна повторениот судски процес за петкратното убиство кај Смилковскo Езеро. Обвинителката Фатиме Фетаи рече дека за овој случај ќе бидат приложени нови докази.

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај Смилковско

Сител - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“, објави Макфакс. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги ...

Роднините на убиените момчиња со солзи ја слушаа Фатиме како го чита обвинението за „Монструм“

А1 On - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението кое го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Нов обид за почеток на судењето за петкратното убиство кај Смилковско

+инфо - 16.05.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано судење за случајот „Монструм“, кој го презема Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и треба да почне од почеток. Претходното рочиштето за овој случај не се одржа поради отсуство на обвинетиот Фејзи ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Курир - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро

Вечер - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените кај Смилковско

iPortal - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги укина пресудите ...

Роднините на убиените момчиња со солзи ја слушаа Фатиме како го чита обвинението за „Монструм“

Точка - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението кое го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Продолжува судењето за „Монструм“ на СЈО

еМагазин - 16.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12.

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

CivilMedia - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

ВИДЕО: Обвинетиот Фејзи Азири негираше врска со убиството во случајот „Монструм“

А1 On - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај Смилковско

МК News - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“, објави Макфакс. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги ...

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на настраданите деца кај Смилковско

Sky - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението кое го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Ново рочиште за Монструм

Либертас - 16.05.2018

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи ново рочиште за „Монструм“, второ откако случајот го презеде Специјалното јавно обвинителство. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Н.Македонија - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Азири: Во периодот кога се случи убиството и се додека ме уапсија контактирав со Ахмети, Бејта и Меџити

Фокус - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.