TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајановски оперативен директор на „Македонски Телеком“

Алсат-М - 07.12.2017

Управниот одбор на „Македонски Телеком“ го назначи Горан Трајановски за главен оперативен директор на друштвото. Трајановски, кој е кадар на СДСМ, ќе ја преземе функцијата од 15 декември. Тој беше советник за телекомуникации и информатика во МВР во ...

Кој е Горан Трајановски новиот оперативен директор на Македонски телеком

Денар - 07.12.2017

Магистер по индустриски менаџмент, дипломиран инженер по електроника и телекомуникации, искусен телекомуникациски експерт со долгогодишно практично искуство во областа. Основач на IP Home & Office.

Горан Трајановски е избран за нов главен оперативен директор на Македонски Телеком

Денар - 07.12.2017

На својот вонреден состанок одржан на 06.12.2017 година, Одборот на директори на Македонски Телеком АД – Скопје го избра г-дин Горан Трајановски, државјанин на Република Македонија, за Извршен член на Одборот на директори во функција на Главен ...

Горан Трајановски е нов главен оперативен директор на Македонски Телеком

+инфо - 07.12.2017

Во одборот на директори на телекомуникацискиот оператотр се избрани уште четири нови членови. Горан Трајановски е избран за извршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком. Тој ќе ја извршува функцијата главен оперативен директор на ...

Горан Трајановски нов главен директор на Македонски Телеком

Фактор - 07.12.2017

Телекомуникацискиот оператор Македонски телеком по комплетирањето на извршниот одбор донесе одлука кој од нивниот ред ќе ја предводи компанијата во наредниот период откако Жарко Луковски беше разрешен од функцијата и повлечен од бордот, Одборот на ...

За 7.500 евра месечно плус додатоци: Горан Трајановски избран во бордот на директори во Телеком

Вечер - 06.12.2017

На својот фајбук профил, доскорешниот советник во МВР се пофали со своето ново работно место во бордот на директори на Телеком. Тој постираше фотографија на која што е во прегратка со Замир Мехмети, брат на поранешната пратеничка и член на ДУИ ...

Горан Трајановски избран во бордот на директори на Телеком

Алфа - 06.12.2017

Горан Трајановски и Замир Мехмети се избрани за членови на бордот на директори на Македонски телеком. Горан Трајановски и Замир Мехмети се избрани за членови на бордот на директори на Македонски телеком.

Горан Трајановски назначен за главен оперативен директор на „Македонски Телеком“

еМагазин - 07.12.2017

Управниот одбор на „Македонски Телеком“ го назначи Горан Трајановски за главен оперативен директор на друштвото. Трајановски, кој е кадар на СДСМ, ќе ја преземе функцијата од 15. декември.

Кој е Горан Трајановски новиот оперативен директор на Македонски телеком?

Фактор - 08.12.2017

Горан Трајановски, новиот оперативен директор на Македонски телеком кој неодамна беше избран од бордот на директори ќе ја води компанијата за телекомуникации во наредниот период. Тој е магистер по индустриски менаџмент, дипломиран инженер по ...

Измени во органите на управување на Македонски Телеком

Бизнис Инфо - 07.12.2017

Македонски Телеком, преку Македонска берза, соопштува за измени во органите на управување. Одборот на директори на Македонски Телеком АД – Скопје, на својот вонреден состанок одржан на шести декември оваа година усвои неколку одлуки.

Горан Трајановски е нов главен оперативен директор на Македонски Телеком

Бриф - 07.12.2017

Горан Трајановски е избран за неизвршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком. Тој ќе ја извршува функцијата главен оперативен директор на друштвото. Во одборот на Телеком влегоа и Сашо Велески,неизвршен член, Мирослав Вуиќ исто така ...

Еве колкава плата ќе зема Трајановски, новиот извршен директор на Телеком

Таратур - 07.12.2017

Со одлуката која беше донесена на извршниот одбор на операторот за комуникации „Македонски телеком“, нов извршен директор кој ќе застане на чело на компанијата ќе биде Горан Трајановски. Трајановски ќе го замени досегашниот директор Жарко Луковски ...

Горан Трајановски нов главен директор на Македонски Телеком

Нетпрес - 07.12.2017

Телекомуникацискиот оператор Македонски телеком по комплетирањето на извршниот одбор донесе одлука кој од нивниот ред ќе ја предводи компанијата во наредниот период откако Жарко Луковски беше разрешен од функцијата и повлечен од бордот, Одборот на ...

Горан Трајановски избран за главен директор на Македонски Телеком

Фокус - 07.12.2017

Горан Трајановски е избран за извршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком. Тој ќе ја извршува функцијата главен оперативен директор на друштвото. Трајановски е кадар на владејачката партија кој беше член на Комисијата за информатичко ...

Промени во раководството на Македонски телеком

Телефони.мк - 07.12.2017

Телекомуникацискиот оператор Македонски телеком доби нови раководство откако одборот на директори за генерален оперативен директор го назначи Горан Трајановски кој доаѓа на местото на претходно разрешениот директор Жарко Луковски, како и на ...

Македонски телеком доби нов директор

Sky - 07.12.2017

Горан Трајановски е избран за извршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком. Тој ќе ја извршува функцијата главен оперативен директор на друштвото. Трајановски е кадар на владејачката партија кој беше член на Комисијата за информатичко ...

Горан Трајановски е нов главен оперативен директор на Македонски Телеком

iPortal - 07.12.2017

Горан Трајановски е избран за неизвршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком. Тој ќе ја извршува функцијата главен оперативен директор на друштвото. Во одборот на Телеком влегоа и Сашо Велески,неизвршен член, Мирослав Вуиќ исто така ...