TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бомбици со путер од кикирики и овесни снегулки

Мои рецепти - 16.09.2020

Најпрво ја топеме чоколадата на пареа. Во еден сад ставаме мед, путер од кикирики, овесните снегулки, сечените лешници и полеваме со чоколадата. Мешаме се заедно и правиме бомбици. Ги ставаме на кратко во фрижидер, а за тоа врема ја топиме ...

Брзо и без печење: Колач од нутела што се топи во уста

Кајгана - 16.09.2020

Ако сте љубители на слатка храна, а немате многу време да минувате во кујна, овој рецепт за едноставен колач е идеален за вас. Потребни се само пет состојки и колачот не треба да се пече. Состојки: 90 грама мелени бисквити, 250 г шеќер во прав, 120 ...

Што открива за вас вашата омилена чоколада

МакМода - 16.09.2020

Која чоколада ви е омилена? Секој вкус открива по некоја човечка карактеристика. Пронајдете го и вие вашиот вкус. Mлечна чоколада – имате детинесто срце, невиност која другите луѓе ја обожаваат. Црна чоколадa – ги решавате проблемите.

Ледена бајадера

Рингераја - 16.09.2020

Кора: 100 грама чоколадо искршете и на пареа истопете го со постојано мешање и оставете го на топло. Пенесто изматете 100 путер со 50 грама шеќер и додајте го истопеното чоколадо. Во друг сад измешајте 250 грама мелени бисквити, какаото и мелените ...

Зошто европското чоколадо е повкусно од американското?

Факултети - 16.09.2020

Чоколадото е една од омилените намирници на луѓето. Но од сите чоколади во светот, она што го јадеме во Европа е највкусно. Мишел Но од „Базфид“ се преселила од Њујорк, САД, во Германија и открила зошто европското чоколадо е повкусно од ...

Создаден рај за љубителите на чоколадото во Цирих

Факултети - 15.09.2020

Љубителите на чоколадото може да го посетат новоотворениот простор во Цирих кога ќе биде безбедно повторно да се патува. „Домот на чоколадото“ на „Линдт“ ја прикажува историјата на швајцарското чоколадо, раскажувајќи ја приказната за тоа како се ...

Новиот музеј на чоколадото во Швајцарија содржи 10-метарска чоколадна фонтана

Сакам да кажам - 15.09.2020

Голема фонтана која исфрлува вистинско топено чоколадо е една од атракциите на Музејот на чоколадото, што швајцарската компанија „Линт“ го отвори во градот Килхберг. Целта на музејот е да го промовира производството на чоколадо во Швајцарија преку ...

Музеј во кој ќе уживаат сите љубители на чоколадо

Кафе пауза - 15.09.2020

Секогаш тука кога сакаме да го подобриме расположението, да ја подигнеме својата енергија, да покажеме некому дека ни се допаѓа. Порано беше повредно дури и од сувото злато, а фасцинацијата за него не стивнува ниту денес.

Млечните производи и чоколадото се смрт за лицето: Направете мали промени во исхраната и ќе блеснете!

Убавина и Здравје - 14.09.2020

Најверојатно сте слушнале за приказните дека чоколадото, во комбинација со масната храна како што се чипсот и помфритот, можат да предизвикаат мозолчиња Без никаков сомнеж, изборот на намирници што секојдневно ги внесуваме влијае врз изгледот на ...

Страчатела торта за чија подготовка ви се потребни само 15 минути

Gotvi.mk - 14.09.2020

Вкусна торта, идеална за сите кои не сакаат да поминуваат премногу време во кујна. Состојки: 300 гр мелени бисквити 180 гр растопен путер 5 лажици млеко 300 гр шлаг во прав 350 мл ладно млеко 400 гр несолено сирење, може и маскарпоне 10 гр ванилин ...

Бомбици со бисквити и чоколадо

Gotvi.mk - 14.09.2020

Посни колачиња со бисквити и чоколадо. Состојки: 300 гр посни мелени бисквити 250 гр маргарин 8 лажици шеќер во прав 2 лажици рум 3 лажици сок од портокал посно чоколадо Начин на подготовка: Разматете маргарин, па додајте мелени посни бисквити, ...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Чоколаден колач со тиквици

Pedijatar.mk - 14.09.2020

Пред вас е рецепт за многу необичен, но вкусен чоколаден колач од кој ќе се воодушеват и децата и возрасните. Потребно: За чоколадниот прелив: Подготовка: Јајцата, маслото, јогуртот и ванилата изматете ги со жица.