TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Балонот“ во Талин ќе се игра без публика, Ефремовски гори од желба за игра: Се надевам дека ќе добијам шанса

Дерби - 26.11.2020

Иако првичните најави беа дека кошаркарскиот „балон“ во Талин ќе се игра пред лимитиран бројна гледачи во арената „Саку Сурхал“, Владата во Естонија презема нови мерки во борбата против коронавирусот, со што стана јасно дека турнирот ќе се игра во ...

Македонија ќе игра пред празни трибини во Талин

SportMedia - 26.11.2020

Натпреварите од претстојниот турнир од квалификациите за Евробаскет 2022 година, кои се најавени во Талин, ќе се играат без присуство на публика. Вака гласи одлуката на Владата на Естонија која го прифати предлогот на министерот за култура Тонис ...

Македонија ќе игра зад затворени врати во „балонот“ во Талин

Gol.mk - 26.11.2020

Кошаркарската репрезентација на Македонија е во Талин каде чека на „балонот“ од квалификациите за Европското првенство, а натпреварите нема да се играат со публика како што претходно беше најавено.

Аларм: Коронавирус во „балонот“ во Талин

Екипа - 26.11.2020

Репрезентациите од нашата група се подготвуваат за почетокот од квалификацискиот турнир закажан за сабота, но во меѓувреме дел од селекциите се соочија со неочекувани проблеми бидејќи се појавија позитивни случаи на коронавирус во нивните редови.

Ефремовски: Сакам први сениорски минути и победи со Италија и Естонија

Gol.mk - 26.11.2020

Виктор Ефремовски во Талин ќе чека нова шанса да ги одигра првите официјални минути како сениорски репрезентативец на Македонија. Кошаркарот на Работнички дел од најдобрата селекција и во февруари, а и сега во Талин е во оние 12 кои ги одбра ...

Ефремовски: Да се добијат двата меча тоа е мојата желба

SportMedia - 26.11.2020

Виктор Ефремовски и во Талин ќе чека нова шанса да ги одигра првите официјални минути како сениорски репрезентативец на Македонија. Беше дел од најдобрата селекција и во февруари, а и сега во Талин е во оние 12 кои ги одбра селекторот Александар ...

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин

Опсервер - 26.11.2020

Талин, 26 ноември 2020 () – Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски посакува две победи на претстојниот квалификациски турнир во Талин. – Ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа.

Ефремовски: Одиме на победа против Италија и Естонија

Екипа - 26.11.2020

Виктор Ефремовски и во Талин ќе чека нова шанса да ги одигра првите официјални минути како сениорски репрезентативец на Македонија. Беше дел од најдобрата селекција и во февруари, а и сега во Талин е во оние 12 кои ги одбра селекторот Александар ...

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин

+инфо - 26.11.2020

„Црвено-жолтите“ во рок од три дена, од 28 до 30 ноември ќе играат со селекциите на Италија и на Естонија. Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски посакува две победи на претстојниот квалификациски турнир во Талин.

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин

Либертас - 26.11.2020

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски посакува две победи на претстојниот квалификациски турнир во Талин. – Ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа.

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин

А1 On - 26.11.2020

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски посакува две победи на претстојниот квалификациски турнир во Талин. – Ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа.

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби

Кајгана - 26.11.2020

– Ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа. Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби. За жал поради ситуацијата со коронавирусот тренинзите во Скопје не ги одработивме со комплетниот ростер.

Ефремовски има една желба во Талин: Две победи во квалификациите

Дриблинг - 26.11.2020

Младиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски и во Талин ќе чека нова шанса да ги одигра првите официјални минути како сениорски репрезентативец на Македонија. Беше дел од најдобрата селекција и во февруари, а и сега во Талин е во оние 12 ...

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин

MakPress - 26.11.2020

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Виктор Ефремовски посакува две победи на претстојниот квалификациски турнир во Талин. – Ни следуваат тешки натпревари на кои ќе мора да дадеме сè од себе за победа.

Ефремовски ја чека својата шанса: Желбата е да ги добиеме натпреварите во Талин!

Слободен Печат - 26.11.2020

Виктор Ефремовски и во Талин ќе чека нова шанса да ги одигра првите официјални минути како сениорски репрезентативец на Македонија. Беше дел од најдобрата репрезентација и во февруари, а и сега во Талин (Естонија) е во оние 12 кои ги одбра ...

Вајли оптимист пред дуелите со Италија и Естонија, „Ова е борбен тим, верувам во успех“

Дриблинг - 25.11.2020

Македонската кошаркарска репрезентација во арената во Талин го одржа првиот тренинг во комплетен состав пред претстојните квалификациски пресметки со Италија и Естонија. Селекторот Александар Тодоров за прв пат на располагање ги имаше сите повикани ...

Кошаркарите се „запознаа“ со Арената во Талин, прв заеднички тренинг со Вајли

Дриблинг - 24.11.2020

Македонската кошаркарска репрезентација го одработи првиот тренинг во естонската престолнина во пресрет на двата квалификациски натпревари за пласман на ЕП. Селекторот Александар Тодоров на располагање во„Саку Сурхал“ Арената во Талин ги имаше сите ...