TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Масовни протести , апсења и нереди поради прикажување филм за геј љубов во Грузија (ВИДЕО)

Канал5 - 09.11.2019

Вчеравечер во главниот град на Грузија , Тбилиси , се одржаа масовни протести поради прикажувањето на филмот "And then we danced", чија премиера летово се одржа на Канскиот филмски фестивал.

Нереди и протести во Грузија поради геј филм

Р.С.Европа - 09.11.2019

Премиерата на филм за двајца машки танчери во Грузија беше дочекана со хомофобични протести на кои дојде и до судир со полицијата доцна синоќа, при што беа повредени двајца полицајци, а приведени 27 демонстранти, пренесе германската новинска ...