TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јулија Навалнаја: новото лице на руската опозиција?

Deutsche Welle - 23.02.2024

Јулија Навалнаја сака да ја продолжи борбата на нејзиниот покоен сопруг, Алексеј Навални. Која е таа? Какви шанси има против режимот на Путин во Русија? Три дена неговата сопруга Јулија јавно објави дека ќе го преземе управувањето со фондацијата на ...

Бајден се сретна со вдовицата и со ќерката на Навални, го спомена и Путин

Канал5

Бајден се сретна со Јулија Навални: Утре нови големи санкции за Русија како одговор на смртта на Алексеј

Макфакс

Бајден се сретна со вдовицата на Навални, Јулија Навална

Независен

Јулија Навални испрати моќна порака во прегратките на својата ќерка: Можеме да се справиме со се, љубов моја!

Фокус

,,Ветувам големи санкции против Путин!” Бајден се сретна со вдовицата и ќерката на Алексеј Навални

Во Центар

Бајден се сретна со сопругата и ќерката на Навални

Локално

Локално Локално Локално Кумановски м. Centar Точка +инфо Кајгана

Бајден разговараше со сопругата и ќерката на Алексеј Навални

Вечер Прес - 22.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден се сретна со сопругата и ќерката на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални – кој, според руските власти, почина во арктичка затворска колонија минатиот петок.

Русија во фокус на политичката дебата во САД по смртта на Навални

Глас на Америка

Руски православни свештеници апелираат семејството на Навални да го добие телото

А1 On

Бајден со погрдни зборови за Путин – Кремљ негира вмешаност во смртта на Навални

Телма

Јармиш: Во извештајот се вели дека Навални починал од природна смрт

А1 On

Бајден останал „запрепастен“ од коментарите на Трамп за Навални

Слободен Печат

БАЈДЕН ГО НАРЕЧЕ ПУТИН „ЛУД ИРВАС“ Американскиот претседател „излезе од сценариото“ и на собирот во Сан Франциско

+инфо

Кумановски м. Локално Вечер Прес Вечер Прес Deutsche Welle МКД 360 степени Нова ТВ

Британските санкции се најсмешно нешто што дошло од островот

Оff.net - 22.02.2024

Во целиот гнев околу смртта на рускиот опозиционер Алексеј Навални (кој ескалира и покрај тоа што повеќе од десет години го држат Џулијан Асанж во притвор и го подготвуваат за испорака во САД каде најверојатно исто така ќе умре во затвор) ...

Велика Британија воведе санкции за шефовите на рускиот затвор во кој почина Навални

Макфакс

Лондон воведе санкции за управителите на затворот во кој беше сместен Навални

Макфакс

Велика Британија воведе санкции за раководството на казнената колонија каде што почина Навални

Курир

Велика Британија ги санкционираше шефовите на затворот во кој почина Навални

Вечер Прес

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГИ САНКЦИОНИРАШЕ ШЕФОВИТЕ НА ЗАТВОРИТЕ КАДЕ ПОЧИНА НАВАЛНИ: Шест лица добиваат забрана за влез

Фактор

Велика Британија воведе санкции за раководството на казнената колонија каде што почина Навални

Рацин

Слободен Печат Република Локално 365 CivilMedia Опсервер Zoom Точка

📸 Рускиот волонтерски корпус планирал да го ослободи Навални од затвор?

Локално - 22.02.2024

Германскиот таблоид „Билд“ објави дека Рускиот волонтерски корпус (РДК), единица составена од Руси кои се борат на украинската страна против трупите на претседателот Владимир Путин, планирал да го ослободи опозицискиот лидер Алексеј Навални и да го ...

Реконструкција на денот кога почина Навални

Макфакс

📷 РУСИТЕ ИМАЛЕ ТАЕН ПЛАН ДА ГО СПАСАТ НАВАЛНИ, НО… Откриени нови сознанија за акцијата на анти-путинистите

+инфо

Откриени детали: постоел план за киднапирање на Навални од затворот

Макфакс

„Операција декември“: Руската паравоена единица планирала да го извлече Навални од затворот – ШТО ТРГНАЛО НАОПАКУ?

Вечер Прес

Внатре во злогласниот руски затвор во кој почина Алексеј Навални

Во Центар

Откриени детали: постоел план за киднапирање на Навални од затворот

Опсервер

MTM Пулс24 Опсервер Точка Кумановски м. MTM Кајгана Канал5

Тајмс: Навални е убиен со стар метод на КГБ „удар во срцето“

МКД - 21.02.2024

Алексеј Навални најверојатно бил убиен со удар во срцето откако неколку часа бил изложен на смзнувачки услови, тврди Владимир Осечкин, основач на групата за човекови права Гулагу.нет. Се работи за техника што некогаш ја учеле оперативци на КБГ.

„Навални доби удар во срцето, тоа е познатиот потпис на КГБ“ – кружат нови теории за смртта на рускиот опозиционер

Фокус

Активистот за човекови права Осечкин: Алексеј Навални е убиен „со удар во срцето“

Рацин

„НАВАЛНИ Е УБИЕН СО САМО ЕДЕН УДАР ВО ГРАДИ, ПОСЕБНА ТЕХНИКА НА КГБ“: Состојбата е 97 проценти фатална ако не се реагира во рок од три минути

Фактор

Нови информации за смртта на Навални: „Го убиле со еден удар, тоа е стар метод на КГБ“

24Инфо

Стара техника на КГБ: Еве како е убиен Навални

Република

Убиен со “заштитниот знак” на КГБ – нови теории за смртта на Навални

Либертас

Кумановски м. Вечер Прес +инфо ТВ21 Локално Бриф 365 MakPress

Москва тајмс: Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска

Бизнис Вести - 21.02.2024

Неколку мажи, кои беа уапсени на собирите по повод смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални во последните денови, добија повик за војска во Санкт Петербург, објави Москва тајмс, цитирајќи ги локалните медиуми.

Москва тајмс: Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска

Либертас

Москва тајмс: Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска

Локално

Москва тајмс: Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска

24Инфо

ПУТИН НАЈДЕ НАЧИН ДА СЕ СПРАВИ СО ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА НАВАЛНИ Уапсените мажи добиле повик од армијата, одат на фронтот

+инфо

Москва тајмс: Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска

Во Центар

Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска

Курир

Пулс24 365 MakPress

ЕУ го покани рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји ...

Бизнис Вести - 21.02.2024

Европската унија синоќа го повика рускиот вршител на должноста во Брисел да ја пренесе својата „огорченост“ по смртта на рускиот опозиционер Алексеј Навални во затвор, соопшти дипломатската служба на Европската унија (ЕЕАС).

ЕУ го повика рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји од ЕУ

Слободен Печат

ЕУ го повика рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји од ЕУ

Во Центар

ЕУ го повика рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји од ЕУ

Рацин

ЕУ го повика рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји од ЕУ

Пулс24

ЕУ го повика рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји од ЕУ

Локално

ЕУ го повика рускиот вршител на должност во Брисел во врска со смртта на Навални, истото го направија и неколку земји од ЕУ

Сител

CivilMedia Frontline Н.Македонија Република Zoom Бриф MakPress