TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре снег ќе ја прекрие Македонија

Sky - 13.01.2018

Поради спуштање на студен воздух од север, утре и во понеделник ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток врнежите ќе бидат од снег.

Облачно време со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

МКД - 13.01.2018

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата ќе се движи од 2 до 9 степени.

Четири сантиметри снег во Маврово - каде вееше снег

Press24 - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Ќе му се израдуваме ли конечно на снегот?

Фактор - 13.01.2018

Овој василичарски викенд кончено ќе видиме снег. Облачното време кое денес се очекува да донесе локален дожд, во недела ќе не израдува со врнежи од слаб снег. Така барем најавуваат метеоролозите.

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Локално - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Студен воздух од север ќе донесе снег – еве од кога

Sky - 12.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Утре ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Зима нема да видиме - пролет уште во февруари

Сител - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Од утре постудено и со нови врнежи

Локално - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Облачно време со слаб локален дожд

Мета - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 3 до 4 Целзиусови степени, а дневната од 6 до 12 степени.

Следува период на дождливо време, дневните температури во опаѓање

Кумановски м. - 12.01.2018

loading... Времето утринава е претежно облачно со локални врнежи од дожд. Врнежите започнаа најпрвин во западните, а во втората половина од ноќта и изутринава се проширија и во источните делови од земјата.

Дури сега ќе видиме што е студ – викенд временска прогноза

Маркукуле - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Синоптичарите најавуваат пресврт – подгответе се за студ и снег

Sky - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Временска прогноза

Скопје инфо - 09.06.2018

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат попладне во источните делови, каде локално ќе има пообилен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и ...

Време; Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Алсат-М - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Канал5 - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Облачно време со слаб локален дожд

Алфа - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег.

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Курир - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Викендов заладување и врнежи од снег

Макфакс - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Какво време не очекува денес?

Скопје24 - 18.02.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од осум до 13 степени.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Сител - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Радост и за децата што не заминаа на зимување: Викендов снег во котлините

еМагазин - 12.01.2018

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 ...

Следува викенд со студ и снег

Нетпрес - 12.01.2018

Во петокот има продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под нулата.

Викендов доаѓа студен бран

OhridNews - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од источен правец. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 7 степени ...

Облачно време, слаб дожд и снег на планините

ТВ21 - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Од утре постудено, доаѓа снегот

+инфо - 12.01.2018

Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 степен. Најтопло утрово беше Битола, Скопје и Демир Капија со 5 степени. Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег ...

Викенд временска прогноза

Шеталиште - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Облачно со локален дожд и снег

Алсат-М - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Викендов заладување и врнежи од снег

Вечер - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Курир - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени.

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини...

Н.Македонија - 12.01.2018

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Скопје24 - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Времето денеска облачно со слаб дожд и снег

Р.С.Европа - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Денес и утре не очекува влошување на временските услови

Фактор - 12.01.2018

Денес и во текот на наредните денови не очекува променливо време со повеќе услови за дожд откако повеќе денови имавме доста стабилно време со невообичаено високи температури за јануари. Според синоптичарите следува период на променливо облачно време ...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Макфакс - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Доаѓа снегот

Локално - 12.01.2018

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Облачно време со локален дожд и снег

Курир - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Викендов заладување и врнежи од снег

Кајгана - 12.01.2018

Следува период на променливо об лачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Вечер - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег

Пулс24 - 12.01.2018

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на неделата ќе почнат да паѓаат под ...

Денеска ќе биде облачно со локален дожд, на планините слаб снег

МКД - 12.01.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од источен правец, а температурата ќе се движи од 3 до 10 степени.

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Кајгана - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Облачно со локален дожд и снег

Канал5 - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Викендов заладување и врнежи од снег

А1 On - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Денес облачно и дождливо време

Денар - 13.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег е можен на повисоките места, особено ...

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

Денар - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Облачно време со локален дожд и снег

Сител - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

еМагазин - 13.01.2018

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула.

Викендов заладување и врнежи од снег

Канал 77 - 12.01.2018

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена врнежи од снег да има и во некои котлини, ...

Подгответе се за студен бран и снег - пад на температурите

Press24 - 12.01.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени.

Во Маврово четири сантиметри снег, попладнево облачно

+инфо - 13.01.2018

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.