TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Араухо: Тер Штеген уште лета некаде!

TopSport - 14.01.2021

Роналд Араухо најдобро ги објасни перформансите на германскиот голман Марк-Андре Тер Штеген во вчерашното полуфинале од Шпанскиот Суперкуп, во кој тој имаше шест клучни одбрани за Барселона на пенали да го совлада Реал Сосиедад во Кордоба: „Тој уште ...

Туку што беше со парадиве на Тер Штеген

Оff.net - 14.01.2021

По разни перипетии, шпанската Ла Лига го организираше Фајнал Форот на Супер Купот, со тоа што лани премиерното издание се играше во Саудиска Арабија а годинава дома. Во првото полуфинале Барселона на пенали го победи Реал Сосиедад откако претходно ...

Куман за неочекуваниот херој во пенал рулетот: Имав четири сигурни изведувачи, а потоа…..

Дерби - 14.01.2021

Марк Андре Тер Штеген одигра круцијална улога во пенал рулетот на стадионот во Кордоба и беше најзаслужен за тоа што ќе ја гледаме Барселона во големото Суперкуп финале, но сепак во последната пенал серија, епитетот на херој го доби Рики Пуч.

Тер Штеген правеше чуда во пенал рулетот, Рики Пуч ја однесе Барса во финалето (Видео)

Дерби - 13.01.2021

Барселона е првиот патник во финалето на шпанскиот Суперкуп, откако вечерва и без Лионел Меси успеа да го положи исклучително тешкиот испит наречен Реал Сосиедад. Каталонската гордост и составот од Баскија им понудија спектакуларна фудаблска ...

Куман за неочекуваниот херој во пенал рулетот: Имав четири сигурни изведувачи, а потоа…

Точка - 14.01.2021

Марк Андре Тер Штеген одигра круцијална улога во пенал рулетот на стадионот во Кордоба и беше најзаслужен за тоа што ќе ја гледаме Барселона во големото Суперкуп финале, но сепак во последната пенал серија, епитетот на херој го доби Рики Пуч.

Араухо: Тер Штеген уште лета некаде!

Макфакс - 14.01.2021

Роналд Араухо најдобро ги објасни перформансите на германскиот голман Марк-Андре Тер Штеген во вчерашното полуфинале од Шпанскиот Суперкуп, во кој тој имаше шест клучни одбрани за Барселона на пенали да го совлада Реал Сосиедад во Кордоба: „Тој уште ...