TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ по навика лаже и се обидува да направи немир кај граѓаните, вакцинацијата против сезонски грип ...

Канал5 - 09.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол за деградација на здравството и лекарите и негрижа за пациентите нема кредибилитет да зборува за вакцинација и здравство, реагираат од СДСМ на изјавата на Синиша Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.

Вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември

А1 On - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца ...

На 22 номври почнува вакцинацијата против сезонски грип

Република - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22-ри ноември. Од таму информираат дека се набавени 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до ...

„На повидок е нов криминален тендер со вакцини?“

Курир - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

Во Гостивар со грип заразени 20-тина лица, вакцини се` уште нема

Gostivarpress.mk - 07.11.2019

Вирусот на грип веќе се појави меѓу гостиварци. Вкупната бројка од 21 заразен не е загрижувачка, но граѓаните треба да преземаат општи мерки на заштита за доброто на своето здравје, потенцираат лекарите.

Вакцинацијата против грип ќе почне наскоро, набавени 28 илјади вакцини

Пулс24 - 07.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

Деновиве ќе почне вакцинацијата против грип

Фокус - 07.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

Вакцинацијата против грип ќе почне наскоро, набавени 28 илјади вакцини

Нетпрес - 07.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

Вакцинацијата против грип ќе почне наскоро, набавени 28 илјади вакцини

Сител - 07.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

Вакцинацијата против грип ќе почне наскоро, набавени 28 илјади вакцини

4NEWS - 07.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

Вакцинацијата против грип ќе почне наскоро, набавени 28 илјади вакцини

Опсервер - 07.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

Се уште не е започната вакцинацијата против сезонски грип, од МЗ најавија дека ќе биде деновиве

MakPress - 08.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.

2 800 бесплатни вакцини против грип за Битола

Тера - 08.11.2019

Вакцинацијата против грип ќе почне деновиве, што е оптимално време за вакцинација, бидејќи во земјава пикот на активноста на вирусот се очекува кон крајот на јануари и почетокот на февруари, информираат од Министерството за здравство.По пат на јавна ...

Стојаноски: Навлезени сме во сезоната на грип,а вакцинацијата не е почната

24Инфо - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

Наместо навремено вакцинирање против грип, сведоци сме на филмот со местење тендери

Опсервер - 09.11.2019

Почитувани, Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и ...

На повидок е нов криминален тендер со вакцини?

Нетпрес - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

(ВИДЕО) Стојановски: Дали е вистина дека не се стигнати 28.000 бесплатни дози вакцини за кои е задолжено министерството ...

А1 On - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот ...

Стојаноски: Зошто не стартува вакцинацијата против грип на 5-ти ноември?

Канал5 - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноемврирече на прес конференција Синиша Стојаноски, претседател на Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе ...

(Видео) Стојаноски: Вакцинацијата против грип доцни

Макфакс - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5 ноември, но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче, ...

Нов криминален тендер со вакцини на Филипче?

Република - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5 ноември, но наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче, ...

Вакцинација против сезонскиот грип од 22 ноември

Нетпрес - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. Граѓаните кои се заинтересирани за сезонската имунизација против грипот, загрижено реагираат зошто вакцини сѐ уште нема, а се оди веќе и ...

Стојаноски: Вакцинацијата против грип доцни

MTM - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5 ноември, но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче, ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември,кога е оптимално време за вакцинација

Канал5 - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца ...

Вакцина против сезонски грип од 22 ноември

+инфо - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. – За претстојната сезона 2019-2020 година, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца ...

Стојаноски: Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5 ноември

Сител - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

Сител - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22 ноември

Макфакс - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22 ноември. Од таму информираат дека се набавени 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до 5 ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

4NEWS - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлиники во Скопје

Фокус - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Вакцинацијата за грип навремена, набавката законска, тврди МЗ

Р.С.Европа - 09.11.2019

По реакциите од граѓаните и по обвинувањата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека има нешто сомнително зад непочнувањето на сезонската ванцинација против грип, од Министерството за здравство реагираат дека вакцинацијата ќе почне деновиве, што според нив е ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

24Инфо - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

Алсат-М - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

24 Вести - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

Press24 - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

Локално - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

ММС - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

Курир - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Стојаноски: Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5 ноември

Либертас - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

Вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22 ноември

Н.Македонија - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22 ноември. Од таму информираат дека се набавени 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од шест месеци до ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

Република - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

еМагазин - 09.11.2019

Министерството за здравство соопшти дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на ...

Вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември годинава

iPortal - 09.11.2019

Вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година, информира Министерството за здравство. Според нив за претстојната сезона 2019-2020 година, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, ...

Стојаноски: Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември

MakPress - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

Вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22 ноември

MTM - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22 ноември. Од таму информираат дека се набавени 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до 5 ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември, ќе се вакцинира и во три поликлини во Скопје

Опсервер - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Стојаноски: Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5 ноември

4NEWS - 09.11.2019

Вакцинацијата против вирусот на грип требаше да стартува на 5-ти ноември. Но, наместо навремено отпочнување и реализација на истата, сведоци сме на веќе добро познатиот филм во кој што главна улога имаат предводниците на владата и министерот Филипче.

Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

МКД - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

МЗ: Вакцинацијата против сезонски грип почнува од 22 ноември

MakPress - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип почнува на 22 ноември 2019 година. За претстојната сезона 2019-2020 година, како што наведуваат, набавени се 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со ...

Вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22-ри ноември

Точка - 09.11.2019

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22-ри ноември. Од таму информираат дека се набавени 28.000 бесплатни вакцини за лица над 65 години, лица со хронични заболувања, деца на возраст од 6 месеци до ...

ВМРО-ДПМНЕ по навика лаже и се обидува да направи немир кај граѓаните, вакцинацијата против сезонски грип запошнува на ...

24Инфо - 09.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол за деградација на здравството и лекарите и негрижа за пациентите нема кредибилитет да зборува за вакцинација и здравство. Згора на се, опозицијата се обидува да внесе немир кај граѓаните со лажни вести дека има проблем со ...