TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлично одиграно, Антонио: Конте дебело ќе го наплати својот отказ

Спортклуб - 12.07.2018

Италијанскиот стручњак Антонио Конте не сакаше да си поднесе оставка од менаџерската функција во Челси и тоа од добро познати причини. Тој има договор и за следната сезона и раководството на премиерлигашот сега мора да му плати отштета.

Абрамович исплатил 90 милиони фунти на отпуштени менаџери

Стандард - 12.07.2018

Антонио Конте се утешил со 9 милиони фунти порано прекинатиот договор со Челзи, објави весникот „Сан“. Медиумите во Англија и Италија тврдат дека Италијанецот е ослободен од „сините“ и практично заменет од Маурицио Сари, но тимот од Лондон се уште ...

Барселона упорна: Челси ја одбил понудата за Вилијан, таа ја накачила!

Sport 1 - 12.07.2018

Барселона планира да ги зголеми своите напаѓачки опции, затоа упорно се обидува да го донесе Бразилецот Вилијан, од Челси. Британските медиуми пишуваат дека Барселона испратила веќе две понуди на адресата на лондонските сини.

Фабрегас го претрка Челси и го потврди заминувањето на Конте

Дерби - 12.07.2018

Антониот Конте и дефинитивно заминува од Челси, со што раководството на премиерлигашот ќе ја оствари желбата менаџерската функција да му ја отстапи на неговиот сонародник Маурицио Сари. Англиските медиуми веќе најавија дека е извесно оти клубот ...

Тери не е дел од Челзи, но не го заборави својот поранешен шеф (фото)

Спортски - 12.07.2018

Претходната сезона не ја помина во Челзи, но денес не заборави јавно да му се заблагодари на Антонио Конте за се што направија заедно. Веста која се чекаше веќе некое време денес беше и потврдена, Антонио Конте го заврши својот мандат во Челзи.

Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи, се чека неговата замена

Кајгана - 12.07.2018

Во вест која нема да изненади никого, Челзи објави дека ја раскинува соработката со италијанскиот тренер Антонио Конте, кој во две години успеа да им донесе еден лигашки трофеј и еден триумф во ФА купот.

Антонио Конте доби отказ од Челзи

Телма - 12.07.2018

Антонио Конте повеќе не е менаџер на екипата на Челзи, откако денеска управата му врачи отказ. Италијанецот две сезони беше на клупата на „Стемфорд Бриџ“ и во првата го предводеше тимот до шампионската титула во Премиерлигата, но во втората сезона ...

Барса не се откажува: Испратена втора подобрена понуда за Вилијан!

Спортски - 12.07.2018

Првиот напад беше неуспешен, но Каталонците не се откажуваат. Првата понуда за Вилијан од Барселона изнесуваше 56.5 милиони евра и Челзи ја одби, сепак Барса нема да застане тука. Реномираниот „Скај Спорт“ пишува дека Барса спремила нова понуда за ...

Конте си замина од Челси, но добро го наплати отказот

СуперСпорт - 12.07.2018

Како што известува „Скај Италија“ од таборот на Челси конечно му врачиле отказ на Антонио Конте. Со тоа сега е отворен простор за на тренерската позиција да биде назначен искусниот Маурисио Сари кој досега беше предводник на Наполи.

Конте повеќе не е тренер на Челзи

А1 On - 12.07.2018

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи. Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 ...

Барселона со втора понуда за играчот на Челси

СуперСпорт - 12.07.2018

Од Барселона денес испратиле втора понуда за услугите на крилниот фудбалер на Челси, Вилијан. Според „Скај Спортс“ Каталонците испратиле понуда во висина од 53 милиони фунти, но и таа се очекува да биде одбиена од тимот на Челси.

ОФИЦИЈАЛНО: Челзи му врачи отказ на Конте, наскоро промоција на Сари

Gol.mk - 12.07.2018

Антонио Конте од денес не е повеќе менаџер на премиерлигашот Челзи. Клубот од Лондон му врачи отказ на италијанскиот стручњак, кој во две сезони ја освои Премиер лигата и ФА Купот со „сините“ од „Стемфорд бриџ“.

Челси го отпушти Конте, прави место за Сари

24Фудбал - 12.07.2018

Според „Скај Спортс Италија“, Антонио Конте веќе не е тренер на Челси, тој и неговиот стручен штаб добиле отказ. Иако Челси се уште нема официјално објавено, сите големи медиуми пишуваат дека Антонио Конте не е повеќе тренер на сините.

Челси конечно се откачи на Конте: Сари доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Sport 1 - 12.07.2018

Поранешниот англиски шампион Челси конечно повеќе од еден месец се откачи од досегашниот менаџер Антонио Конте и во новата сезона лондонските „сини“ ќе ги води доскорешниот кормилар на Наполи, Маурицио Сари.

ГОТОВО: Конте повеќе не е тренер на Челзи!

Спортски - 12.07.2018

Стигнуваа потврди од „Скај Спорт“ и Џанлука Ди Марцио – Антонио Конте повеќе не е менаџер на Челзи! Во секој момент се очекуваат и подетални информации, но вакво нешто се очекуваше во секој момент.

Отказ за Италијанецот: Конте повеќе не е менаџер на Челси!

Спортклуб - 12.07.2018

Антонио Конте доби отказ од менаџерската позиција во Челси во неделата кога “сините” ги почнаа подготовките за новата сезона. Такво нешто се најавуваше уште во мај, но најверојатно имало преговори за да се најде вистинскиот начин за прекин на ...

ОФИЦИЈАЛНО: Челзи му врачи отказ на Конте, се чека промоција на Сари

SportMedia - 12.07.2018

Еден месец по најавите, Антонио Конте повеќе не е тренер на англискиот тим, Челзи. Во својата прва сезона на клупата на „сините“, Антонио Конте ја водеше екипата до титулата во Премиер-лигата.

Конте замина од Челси, отказот добро го наплати

TopSport - 12.07.2018

Антонио Конте повеќе не е тренер на фудбалскиот клуб Челси, објави „Скај спорт“. Италијанскиот стратег, доби отказ бидејќи не успеа да избори пласман во Лигата на шампионите. Конте добро го наплати отказот, бидејќи клубот за предвремен раскин на ...

Мурињо: Успехот на Хрватска е силен поттик за помалите фудбалски земји

Екипа - 12.07.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо од еден малку поинаков агол се осврнува на игрите и пласманот на Хрватска во финалето на Светското првенство во Русија. Мурињо потенцира дека овие резултати на Хрватска се силен поттик за помалите ...

„Специјална“ вест: Жозе Мурињо сака да биде селектор на Португалија

Локално - 12.07.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо има желба да работи со репрезентацијата на Португалија. Стручњакот изјави дека за неговото мислење големо влијание имало актуелното светското првенство во фудбал во Русија.

ПОТВРДЕНО: Челзи доби тренер и плејмејкер во „пакет“

Спортски - 11.07.2018

Челзи денеска доби ново засилување, а наскоро ќе добие и нов тренер. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис потврди денеска дека Јоргињо ќе стане нов член на лондонскиот клуб, а дека договорот околу тренерот Маурицио Сари е многу блиску до ...

Конте отпуштен од Челзи

Стандард - 12.07.2018

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи. Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 ...

Челси му даде отказ на Конте, наскоро ќе биде назначен новиот тренер

МКД - 12.07.2018

Според „Скај Спортс Италија“, Антонио Конте веќе не е тренер на Челси, тој и неговиот стручен штаб добиле отказ. Иако Челси се уште нема официјално објавено, сите големи медиуми пишуваат дека Антонио Конте не е повеќе тренер на сините.

Челси заврши двојна работа во Италија!?

Спортски - 11.07.2018

Како што стојат работите од денеска нови членови на лондонскиот клуб ќе бидат тренерот Маурицио Сари, и играчот на Наполи, Жоргињо. Сари одамна е желба на Роман Абрамовиќ кој овој стручњак го гледа како идеално решение за својот тим.

Конте замина од Челси, отказот добро го наплати

Макфакс - 12.07.2018

Антонио Конте повеќе не е тренер на фудбалскиот клуб Челси, објави „Скај спорт“. Италијанскиот стратег, доби отказ бидејќи не успеа да избори пласман во Лигата на шампионите. Конте добро го наплати отказот, бидејќи клубот за предвремен раскин на ...

Мурињо: Не знам кога, но еден ден ќе ја водам Португалија на Светското првенство

Стандард - 12.07.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо има желба да работи со репрезентацијата на Португалија. Специјалниот рече дека неговото мислење било под влијание на Светското првенство во Русија.

Конте повеќе не е тренер на Челзи

Независен - 12.07.2018

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи. Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 ...

Жозе Мурињо сака да биде селектор на Португалија

Либертас - 12.07.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо има желба да работи со репрезентацијата на Португалија. Стручњакот изјави дека за неговото мислење големо влијание имало актуелното светското првенство во фудбал во Русија.

Конте отпуштен од Челзи

Локално - 12.07.2018

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи. Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 ...

Конте отпуштен од Челзи

Либертас - 12.07.2018

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи. Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 ...