TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аеродромци урнаа тараби, бараат стопирање на зградата врз детскиот парк

Радио МОФ - 16.04.2018

Во општина Аеродром, десно од Тобако 2, деновиве беа подигнати градежни тараби за нова зграда. Се работи за локација каде постоеше паркче со детски реквизити, па дел од аеродромци се незадоволни од ваквото решение, прашувајќи што точно се гради, и ...

Граѓани во акција, урнати тарабите за планирана нова зграда во Аеродром (ФОТО)

МКД - 16.04.2018

Градежната експанзија во скопската општина Аеродром не запира. И за време на мандатот на претходниот и во мандатот на актуелниот градоначалник секоја слободна површина, секое паркче, игралиште, тревник...

Аеродромци до Марин: Тарабите за новата зграда ќе проголтаат детски парк и игралиште

+инфо - 15.04.2018

„Бараме итно стопирање на овој објект и ревизија на сите ДУП-ови во општината, впрочем како што ветивте во септември 2017 година“, се наведува вво обраќањето до Марин. Скопје стоп алам во своето обраќање до градоначаникот на општина Аеродром, Златко ...

Аеродромци во акција, урнати тарабите за планирана нова зграда

Скопје инфо - 17.04.2018

Градежната експанзија во скопската општина Аеродром не запира. И за време на мандатот на претходниот и во мандатот на актуелниот градоначалник секоја слободна површина, секое паркче, игралиште, тревник...

Аеродромци до Марин: Тарабите за новата зграда ќе проголтаат детски парк и игралиште

Либертас - 16.04.2018

Скопје стоп алам во своето обраќање до градоначаникот на општина Аеродром, Златко Марин, наведува: „Револтирани граѓани ги урнале тарабите за новата зграда која ќе проголта детски парк и игралиште кај Тобако 2, Општина Аеродром (на аголот на улиците ...

Аеродромци контра Марин: Му ги урнаа тарабите и му испратија порака

Курир - 17.04.2018

Револтирани граѓани ги урнаа тарабите за новата зграда која треба да се гради на локацијата на постоечки детски парк и игралиште кај Тобако 2, на аголот улиците „Руди Чајавец“ и „Фрањо Клуз“.

Урнати тарабите за планирана нова зграда во Аеродром

Порта 3 - 17.04.2018

Градежната експанзија во скопската општина Аеродром не запира. И за време на мандатот на претходниот и во мандатот на актуелниот градоначалник секоја слободна површина, секое паркче, игралиште, тревник, без проблем добива маркица за станбен или ...

Граѓаните ги урнаа тарабите за планирана нова зграда во Аеродром (фото)

Република - 17.04.2018

Револтирани граѓани ги урнаа тарабите за новата зграда која треба да се гради на локацијата на постоечки детски парк и игралиште кај „Тобако 2“, на аголот улиците „Руди Чајавец“ и „Фрањо Клуз“.