TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата на аукција ќе го продава „мерцедесот“ за 230.000 евра

Мета - 13.02.2018

Владата донела одлука да се продаде блиндираниот „мерцедес“ С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии. „Почетната проценета вредност на овој автомобил, согласно проценката на Бирото за ...

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

Нова ТВ - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

Сител - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Макфакс - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“ преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава „мерцедeсот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

МКД - 13.02.2018

„Мерцедесот" што беше купен за 600 илјади евра, Владата на Република Македонија на денешната седница реши да го продава на аукција со почетна цена од 230.000 евра. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски по денешната седница на Владата преку видео на ...

Мерцедeсот оди на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Фокус - 13.02.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски по денешната седница на Владата преку видео на Твитер соопшти дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен по барање на поранешниот премиер Никола Груевски, ќе биде ставен на електронско јавно наддавање.

„Мерцедесот“ на Груевски ќе се продава на аукција, почетна цена 230 илјади евра

А1 On - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

Алсат-М - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенз C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Владата одлучи: „Мерцедесот“ оди на продажба со почетна цена од 230.000 евра

Вечер - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Ова никој не го очекуваше: Мерцедесот кој беше нарачан за Груевски ќе се продава за три пати пониска цена

Sky - 13.02.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски по денешната седница на Владата преку видео на Твитер соопшти дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен по барање на поранешниот премиер Никола Груевски, ќе биде ставен на електронско јавно наддавање.

Во Македонија и после 12 месеци главна тема Мерцедесот купен од Груевски

Поглед - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција

24 Вести - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Точка - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Мерцедесот од 600 000 евра оди на аукција – почетната цена многу пониска

Канал5 - 13.02.2018

Владата одлучи Мерцедесот што го купи владата на Груевскиз за 600 000 евра да оди на аукција со почетна цена од 230 000 евра. Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот ...

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција...

Н.Македонија - 13.02.2018

Владата ќе го продава мерцедесот преку јавна аукција Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно ...

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

Република - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Фамозниот Мерцедес на Груевски оди на продажба, почетна цена 230 илјади евра

еМагазин - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот од 600 илјади евра преку аукција, почетна цена 230.000 евра

Либертас - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Владата донесе одлука: Мерцедесот-„Тенк“ ќе се продава за 230.000 евра!

ТВ21 - 13.02.2018

Владата на вечерашната седница донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

„Тоа на М“ ќе се продава на аукција - почетна цена е 230.000 евра

+инфо - 13.02.2018

Продажбата ќе се врши преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии. Владата одлучила да го продаде Мерцедесот кој претходната владејачка гарнитура го набави за 600.000 евра.

Владата ќе го продава „тенкот – мерцедес„ преку јавна аукција

Локално - 13.02.2018

Владата вечерва соопшти дека е донесена одлука да го продаде мерцедесот бенц C600 којшто беше набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ. Продажбата ќе се изврши преку електронскиот систем за јавно наддавање, а почетната проценета вредност на автомобилот, ...

Владата преку јавна аукција ќе го продава „Мерцедесот“

Press24 - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата го продава Мерцедесот на Груевски со почетна цена од 230.000 евра

Стандард - 13.02.2018

Владата денеска на седница донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Мерцедесот ќе се продава, почетната цена 230.000 евра

Тера - 13.02.2018

Владата денеска донесе одлука да се изврши продажба на патничкото моторно возило Мерцедес Бенц С600 преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.