TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гир за МИА: Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во ЕУ

ТВ21 - 22.01.2021

Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во Европската Унија. Оптимист сум. Сега следува усогласување на Преговарачката рамка и одржување на првата меѓувладина конференција, што всушност ќе го отпочне самиот процес на преговори, ...

Гир: Нема план Б, целта е Северна Македонија во ЕУ

Фокус

Гир за МИА: Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во ЕУ

iPortal

Гир : Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во ЕУ

Независен

Гир: Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во ЕУ

24Инфо

Гир : Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во ЕУ

Нова ТВ

Гир: Нема план Б, целта е пристапување на Северна Македонија во ЕУ

Press24

Frontline Канал5 А1 On Слободен Печат Либертас Вечер Прес MakPress Опсервер

Мицевски: Имавме средба со неговата екселенција, евроамбасадорот Дејвид Гир, разговаравме на повеќе теми

Опсервер - 22.01.2021

Денес, имавме средба со неговата екселенција, евроамбасадорот Дејвид Гир со кој што разговаравме за актуелните случувања и предизвици со кои што се соочува Собранието на Република Македонија, ние како пратеничка група во овој Парламентарен дом, но и ...

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со евроамбасадорот Гир, беше запознаен со лошото владеење на власта

Курир

Средба на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Мицевски со евроамбасадорот Гир

MakPress

Евроамбасадорот Гир на средба на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Мицевски

24Инфо

Средба на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Мицевски со евроамбасадорот Гир

Канал5

Мицевски: Имавме средба со неговата екселенција, евроамбасадорот Дејвид Гир, разговаравме на повеќе теми

Либертас

Пораки до Скопје и Софија да се ангажираат за решение, а времето да се искористи и за интензивирање на реформите

ММС - 23.01.2021

Интеграцијата на Северна Македонија во Европската Унија нема алтернатива, а со цел деблокирање на усогласувањето на преговарачката рамка за земјата важно е да се работи со Бугарија на надминување на разликите и времето да се искористи земјата да го ...

Пораки до Скопје и Софија да се ангажираат за решение, а времето да се искористи и за интензивирање на реформите

Независен

Пораки од ЕУ: Македонија и Бугарија билатерално да го решат проблемот, а земјава да ги забрза реформите

МКД

Пораки до Скопје и Софија да се ангажираат за решение, а времето да се искористи и за интензивирање на реформите

24 Вести

Пораки до Скопје и Софија да се ангажираат за решение, а времето да се искористи и за интензивирање на реформите

Република