TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА! Жељко Јоксимовиќ оваа жена ја сакал пред Јована (ФОТО)

+инфо - 22.09.2021

Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ со години е во хармоничен брак со водителката Јована Јоксимовиќ, со која има три деца. Пред тоа, тој беше во брак со Весна, жена која важеше за една од најубавите девојки во Ваљево, со која ја доби ќерката Мина.

ТАЈНА ЧУВАНА 20 ГОДИНИ: Леонтина проговори за врската и расправијата со Жељко – откри кој ги смири и како сега се ...

Курир - 22.09.2021

Леонтина и Жељко Јоксимовиќ цели осум години не разговараа. Емотивната врска на Леонтина Вукомановиќ и Жељко Јоксимовиќ никогаш не беше докажана до крај, затоа што ниеден од нив не ги призна а ниту ги демантираше гласините за нивната наводна љубовна ...

Неа ја сакаше пред Јована: Ова е првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ

Хаштаг - 22.09.2021

Пејачот Жељко Јоксимовиќ беше во брак со извесна Весна, која е од Ваљево, пред Јована. Со неа ја има ќерката Мина, која неверојатно потсетува на нејзината мајка. Весна не го сака вниманието на медиумите, па затоа ретко се фотографира, а на ...

Таа беше убавица, тој се заљуби во неа на прв поглед: Еве како изгледала поранешната сопруга на Жељко Јоксимовиќ во ...

Убавина и Здравје - 22.09.2021

Мајката на Мина Јоксимовиќ важеше за најубава девојка во Валево… Мина Јоксимовиќ нè потсети на фактот дека нејзината мајка некогаш беше една од најубавите девојки во Валево. Ќерката на Жељко Јоксимовиќ ретко ги објавува своите фотографии бидејќи ...

Пред бракот со Јована беше лудо заљубен во оваа убавица – таа му роди ќерка, а во минатото важела за најубава во целиот ...

Курир - 22.09.2021

Жељко Јоксимовиќ со години ужива во бракот со водителката Јована Јоксимовиќ со кој има три деца. Но, сепак пред бракот со водителката, тој бил во брак со жената која важеше за една од најубавата девојка во Ваљево со која ја доби и ќерката Мина.

Пред бракот со Јована беше лудо заљубен во оваа убавица – таа му роди ќерка, а во минатото важела за најубава во целиот ...

Пулс24 - 22.09.2021

Жељко Јоксимовиќ со години ужива во бракот со водителката Јована Јоксимовиќ со кој има три деца. Но, сепак пред бракот со водителката, тој бил во брак со жената која важеше за една од најубавата девојка во Ваљево со која ја доби и ќерката Мина.

Кога ми е тешко, тој ми доаѓа на сон – емотивна исповед на Цеца, 26 години од венчавката со Аркан!

Бриф - 21.09.2021

Цеца Ражнатовиќ и покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан на 19 февруари го изговорија судбинското да, а Аркан да не настрадаше трагично, годинава тие ќе прославеа 26 години брак. Цеца по првпат на социјалните мрежи се присети на тој ден, објавувајќи нивна ...

Цеца Ражнатовиќ и по два дена од нејзината смрт не може да си дојде при себе: „Таа беше моја втора мајка!“

Убавина и Здравје - 21.09.2021

Светлана Цеца Ражнатовиќ буквално денеска е една од најтажните пејачки на естрадата, поради смртта на најголемиот текстописец на сите времиња Марина Туцаковиќ. Пејачката во многу наврати наназад има говорено дека тие две се повеќе од пријателки, а ...

Ана Бекута шест години не разговарала со Цеца Ражнатовиќ: „И бев лута, не требаше да го направи тоа!“

Убавина и Здравје - 21.09.2021

Aна Бекута кога пред шест години прославила три децении кариера, нејзината колешка Цеца Ражнатовиќ не ја испочитувала и не се појавила на прославата и поради тоа настанало недоразбирање. Што се однесува до учеството на Цеца во „Ѕвездите на Гранд“, ...