TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски оствари средба со Вучиќ

МРТ - 14.02.2018

Мицкоски посочил дека двете земји споделуваат повеќе заеднички вредности, но и предизвици поврзани со членството во НАТО и во Европската унија. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја продолжи регионалната турнеја со средба со Александар Вучиќ, ...

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси и да ...

А1 On - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Соговорниците разменија мислења и ставови за повеќе актуелни ...

Мицкоски: На средбите со соговорниците ја потенцирам и потребата за поголема гласност за луѓето кои што се жртва на ...

Курир - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрстијан Мицкоски, во јавување во вестите на Канал 5 во врска со посетата на партиската делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Словенија и Хрватска рече дека на состаноците станало збор за Евроатланската иднина на државата, како и ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски се сретна со хрватскиот премиер Пленковиќ

Сител - 13.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ интензивно лобира за македонските интерси во рамките на турнеа низ регионот. Претседателот на партијата Христијан Мицковски од хрватскиот премиер Андреј Пленковик на средбата в во Загреб побара Хрватска како земја членка на ЕУ и НАТО да ...

Мицкоски со одговор до Заев: Oна што за вас е одлична надворешна политика, за граѓаните е распродажба на државните ...

Курир - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фб профил одговори на статусот на Премиерот Зоран Заев кој кажа дека се водело одлична надворешна политика и дека бил свесен за некои пропусти во внатрешната политика и дека тоа ќе се средело ...

Мицкоски до Заев: Она што за вас е одлична надворешна политика, за граѓаните е распродажба на државните интереси

Стандард - 13.02.2018

„Она што Зоран Заев го нарекува „одлична надворешна политика”, за граѓаните и за нашата држава преставува распродажба на националните и државни интереси“, пишува денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски оствари средба со Пленковиќ

МРТ - 13.02.2018

На средбата станало збор за актуелната политичка состојба, можностите за меѓупартиска соработка, како и за јакнење на регионалната поврзаност и искористување на политичките капацитети што стојат на располагање.

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери, ВМРО-ДПМНЕ лобира за стратешките интереси

А1 On - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси и да ...

Курир - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Од партијата информираат дека соговорниците размениле мислења и ...

Мицкоски на средба со Пленковиќ: Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и ...

Курир - 12.02.2018

Одлична и пријателска средба со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ Пленковиќ. Потврдено пријателството и заемната поддршка. Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и за нашата држава, напиша лидерот на ...

Мицкоски ја почна посетата на Словенија

МРТ - 12.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Словенија веќе се сретна со лидерот на словенечката опозиција Јанша со кого разговарале за соработката, политичката состојба и за членството во ЕУ и во НАТО... Почна неколкудневната посета на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Словенија оствари средба со Јанез Јанша

Sky - 12.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на Вашингтон, ја продолжи својата интензивна дипломатска активност почнувајќи неколкудневна агенда на посети на Република Словенија, Република Хрватска и Република Србија.

Мицкоски: На средбите ги информирав моите соговорници за политичкиот терор кој владее во Македонија

Press24 - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрстијан Мицкоски, во јавување во вестите на Канал 5 во врска со посетата на партиската делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Словенија и Хрватска рече дека на состаноците станало збор за Евроатланската иднина на државата, како и ...

Мицкоски: Ни се случуваат десетици случаи на Глобал, фамилијарни тендери, 200.000 евра по принципот евро за евро, живи ...

Фокус - 13.02.2018

Она што Зоран Заев го нарекува “одлична надворешна политика”, за граѓаните и за нашата држава преставува распродажба на националните и државни интереси, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДППМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски во Загреб оствари средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Макфакс - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски до Вучиќ: Законот за јазиците и лошите економски резултати ја влечат Македонија назад

Макфакс - 14.02.2018

Регионалните предизвици, начините за интензивирање на соработката и стратешките интереси на Македонија и Србија биле во фокусот на разговорите што денеска ги оствариле претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Претседателот на Република ...

Мицкоски со хрватскиот премиер Пленковиќ - Македонија има капацитети

Вечер - 12.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во рамки на својата мини-Балканска турнеја денес се сретна со хрватскиот премиер, и лидер на политичката партија ХДЗ во Загреб, откако вчера беше гостин на лидерот на словенечката СДС Јанез Јанша.

Мицкоски - Јанша: На ЕУ и е потребна Македонија, и на Македонија и е потребна ЕУ

Вечер - 12.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по посетата на Вашингтон, САД ја продолжи својата интензивна дипломатска активност отпочнувајќи неколкудневна агенда на посети на Република Словенија, Република Хрватска и Република Србија.

Мицкоски со одговор до Заев: Она што за вас е одлична надворешна политика за граѓаните е распродажба на државните ...

Република - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил одговори на статусот на Премиерот Зоран Заев кој кажа дека се водело одлична надворешна политика и дека бил свесен за некои пропусти во внатрешната политика и дека тоа ќе се ...

Мицкоски во Загреб оствари средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Вечер - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски до Вучиќ: Законот за јазици и лошите економски резултати ја влечат Македонија назад

Вечер - 14.02.2018

Регионалните предизвици, начините за интензивирање на соработката и стратешките интереси на Македонија и Србија биле во фокусот на разговорите што денеска ги оствариле претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Претседателот на Република ...

Христијан Мицкоски се сретна со хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ: Потврдено пријателството и заемната поддршка

Република - 12.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ, Андреј Пленковиќ. -Одлична и пријателска средба со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ Пленковиќ. Потврдено пријателството и заемната поддршка.

Мицкоски на средба со Пленковиќ: Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани

Press24 - 12.02.2018

Одлична и пријателска средба со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ Пленковиќ. Потврдено пријателството и заемната поддршка. Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и за нашата држава.

Мицкоски се фокусира на враќање на меѓународната доверба на ВМРО ДПМНЕ

AKO - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од вчера се наоѓа на регионална турнеја, во чии рамки ќе ги посети, покрај Словенија, и Хрватска и Србија. Сепак неговите средби се ограничени на средби со традиционалните политички партнери во овие ...

Мицкоски му одговори на Заев: Oна што за вас е одлична надворешна политика, за граѓаните е распродажба на државните ...

Press24 - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фб профил одговори на статусот на Премиерот Зоран Заев кој кажа дека се водело одлична надворешна политика и дека бил свесен за некои пропусти во внатрешната политика и дека тоа ќе се средело ...

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери, ВМРО-ДПМНЕ лобира за стратешките интереси

Локално - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари

Нетпрес - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Од партијата информираат дека соговорниците размениле мислења и ...

Мицкоски на средба со Пленковиќ: Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и ...

Нетпрес - 12.02.2018

Одлична и пријателска средба со хрватскиот премиер и лидер на ХДЗ, Андрија Пленковиќ. Потврдено пријателството и заемната поддршка. Македонија има капацитети, а ВМРО-ДПМНЕ енергија за големи работи за нашите граѓани и за нашата држава, напиша ...

Mицкоски на ФБ: Заев и распродажбата на националните интереси

МКД - 13.02.2018

Она што Зоран Заев го нарекува „одлична надворешна политика", за граѓаните и за нашата држава преставува распродажба на националните и државни интереси, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДППМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери, ВМРО-ДПМНЕ лобира за стратешките интереси

Сител - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси и да ...

Сител - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Од партијата информираат дека соговорниците размениле мислења и ...

Мицкоски: Заев ги распродава државните интереси, ништо од ветеното

Нова ТВ - 13.02.2018

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска во статус на својот Фејсбук профил ја критикува Владата за попуштање, наместо за одбрана на интересите, во однос на нaдворешната политика, како и за неспроведување на ветените реформи.

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери, ВМРО-ДПМНЕ лобира за стратешките интереси

Курир - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски посочи дека е потребен видлив напредок во поглед на овие стратешки приоритети, и дека македонската влада треба да се посвети на суштински реформи, кои ќе забележат реален напредок од кој корист ќе имаат ...

Мицкоски до Вучиќ: Законот за јазици и лошите економски резултати ја влечат Македонија назад

Sky - 14.02.2018

Регионалните предизвици, начините за интензивирање на соработката и стратешките интереси на Македонија и Србија биле во фокусот на разговорите што денеска ги оствариле претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Претседателот на Република ...

Мицкоски: Заев ги распродава државните и националните интереси

Мета - 13.02.2018

Она што Зоран Заев го нарекува „одлична надворешна политика”, за граѓаните и за нашата држава преставува распродажба на националните и државни интереси, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговиот „Фејсбук“ профил.

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери

Канал5 - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси и да ...

Република - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Од партијата информираат дека соговорниците размениле мислења и ...

Мицкоски го критикува Заев дека ги распродава на националните и државните интереси

Слободен Печат - 13.02.2018

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во статус на својот Фејсбук профил ја критикува Владата за попуштање, наместо за одбрана на интересите, во однос на нaдворешната политика, како и за неспроведување на ветените реформи.

Мицкоски во Загреб оствари средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Точка - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси

Алфа - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски посочи дека водењето на добрососедска политика, меѓусебното разбирање и почитување базирано на принципи и вредности преставува трајна добивка за регионот Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во ...

Мицкоски до Заев: Oна што за вас е одлична надворешна политика, за граѓаните е распродажба на државните интереси и ...

Нетпрес - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фб профил одговори на статусот на Премиерот Зоран Заев кој кажа дека се водело одлична надворешна политика и дека бил свесен за некои пропусти во внатрешната политика и дека тоа ќе се средело ...

Мицкоски му се пожали на Пленковиќ: Во Македонија нема дебата за клучните прашања

МКД - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб се сретна со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ, со кого разговарале за актуелната политичка состојба, можностите за меѓупартиска соработка, како и јакнење ...

Мицкоски на средба со Вучиќ се пожалил од домашната власт

Нова ТВ - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Белград, заедно со потпретседателот Александар Николоски, се сретнаа со Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Како што соопштува ВМРО-ДПМНЕ, тие размениле мислења и ставови за ...

Мицкоски: Она што за Заев е одлична надворешна политика,за граѓаните е распродажба на државата

Телевизија Нова - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фб профил одговори на статусот на Премиерот Зоран Заев кој кажа дека се водело одлична надворешна политика и дека бил свесен за некои пропусти во внатрешната политика и дека тоа ќе се средело ...

Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери, ВМРО-ДПМНЕ лобира за стратешките интереси

Алфа - 13.02.2018

На средбата стана збор за актуелната политичка состојба, можностите за меѓупартиска соработка, како и јакнење на регионалната поврзаност и искористување на политичките капацитети кои стојат на располагање.

Мицкоски-Вучиќ: Иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеат да ги заштитат државните интереси

Press24 - 14.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Белград заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Од партијата информираат дека соговорниците размениле мислења и ...

Мицкоски со критика до Заев дека ги распродава националните и државните интереси

Фактор - 13.02.2018

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски, денеска во статус на својот Фејсбук профил ја критикува Владата за попуштање, наместо за одбрана на интересите, во однос на нaдворешната политика, како и за неспроведување на ветените реформи.

Средба Мицкоски-Пленковиќ: Македонија и Хрватска се значајни партнери, ВМРО-ДПМНЕ лобира за стратешките интереси

Телевизија Нова - 13.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб заедно со потпретседателот Александар Николоски оствари средба со премиерот на Република Хрватска и претседател на ХДЗ, Андреј Пленковиќ.

Мицкоски на средба со Вучиќ: Во Македонија владее политички терор врз неистомислениците

Фокус - 14.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Белград, заедно со потпретседателот Александар Николоски, се сретнаа со претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ го информирал Вучиќ и за состојбата во ...

Мицкоски до Вучиќ: Владата во Македонија нема демократски капацитет за издржан дијалог

МКД - 14.02.2018

Во рамките на балканската турнеја, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Белград, заедно со потпретседателот Александар Николоски, се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ со кого разговарале за актуелни теми поврзани со ...