TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде исчезна Псај, пејачот од Јужна Кореја кој го освои светот

Канал5 - 22.05.2020

Јужнокорејскиот пејач Парк Јае-санг, познат под името Псај(Psy, 42), ги урна сите рекорди со песната „Gangnam Style“, која во 2012 година собра 3,6 милијарди прегледи. За околу половина година хитот имаше надминато милијарда кликови па така Псај ...

Ги урна сите рекорди со „Gangnam Stylе“ и исчезна: Каде е Псај и што работи

+инфо - 22.05.2020

Јужнокорејскиот пејач Парк Јае-санг, попознат под името Псај (42), ги урна сите рекорди со песната „Gangnam Stylе“, која во 2012 година собра 3,6 милијарди прегледи на Јутјуб. За само половина година хитот (од јули до декември) веќе помина милијарда ...

Ги сруши сите рекорди со „Гангам стајл“, но славата лошо му влијаела на Псај

Репортер - 22.05.2020

Јужнокорејскиот пејач Парк Џи Сенг, познат како Псај, ги сруши сите рекорди со неговиот хит „Гангам стајл“, но тој вели дека славата лошо му влијаела на неговиот живот. Псај вели дека после успехот со песната, тој се свртел кон алокохолот.

Со „Gangnam style“ ги урна рекордите и исчезна: Каде е денес пејачот чиј живот се промени од корен?

Кумановски м. - 22.05.2020

„Gangnam style“ беше објавена во јули 2012 година, а песната веднаш стана хит. Тоа е првиот сингл во историјата кој е прегледан милијарда пати на YouTube. Јужнокорејскиот пејач Псај, со полно име Парк Џае Санг, е на сцената долги години, а откако ја ...

Со „Gangnam style“ ги урна рекордите и исчезна: Каде е денес пејачот чиј живот се промени од корен?

Скопје24 - 22.05.2020

„Gangnam style“ беше објавена во јули 2012 година, а песната веднаш стана хит. Тоа е првиот сингл во историјата кој е прегледан милијарда пати на YouTube. Јужнокорејскиот пејач Псај, со полно име Парк Џае Санг, е на сцената долги години, а откако ја ...