TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тони Трајковски во ТНТ доби 15 дена од судот за да оздрави

Телма - 20.01.2020

Неговото столче остана празно во судницата. Тони Трајковски кој ја управуваше општина Гази Баба, а стана обвинет за рушењето на комплкесот „Космос“ морал да остане дома бидејќи е болен тврдеше неговиот адвокат во судницата.

Психијатарката на Трајковски го „одложи“ „ТНТ“

Канал5 - 20.01.2020

Се врати од почеток но никако да започне. Судењето за случајот ТНТ во кој помеѓу обвинетите е и ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски по трет пат се одложи. И овој пат причина е тоа што не се појави Трајковски.

Миле Јанакиески во „ТНТ“ си ја поднел амнестијата од Иванов, ги остава на цедило четворицата општинари кои Иванов ги ...

Сакам да кажам - 20.01.2020

Повторената постапка на судењето за уривањето на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски од политичка одмазда на експремиерот Никола Груевски, обвинетите ја нападнале со над 30 сведоци и десетици нови докази, дознаваме од судски извори.

„ТНТ“: Докторката ги оправда отсуствата на Трајковски

Алсат-М - 20.01.2020

Судењето „ТНТ“ и денеска не почна. Нов обид за старт ќе има на 6 февруари. Во судница не дојде ексградоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, кој е обвинет за уривањето на „Космос“. Му се влошила здравствената состојба и не можел да присуствува ...

Се одложи рочиштето за „ТНТ“, обвинетиот Трајковски на боледување

еМагазин - 20.01.2020

Денешното рочиште за случајот “ТНТ“, кој се однесува на рушењето на комплексот „Космос“ повторно се одложи поради задравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски . Следното рочиште е закажано за 6. февруари.

„ТНТ“ продолжува за 15 дена - минлива е здравствената состојба на Тони Трајковски

24 Вести - 20.01.2020

Сериозна, но минлива е здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски во предметот за уривањето на комплексот „Космос“, соопшти денеска неговиот адвокат Јовица Страшевски, откако денешното рочиште се одложи за 6-ти февруари годинава.

Повелете докторке Вујовиќ, ве знам јас и од други постапки, ѝ кажа Судијата Ставрев на докторката која му даде ...

Сакам да кажам - 20.01.2020

На судскиот процес „ТНТ“ пак не дојде обвинетиот Тони Трајковски кој извади уверение од докторката од Психијатрија Викторија Вујовиќ дека поради физички напад имал психички последици и не можел да го следи судењето.

Одбраната на Трајковски се уште нема одлучено дали ќе бара повторно изведување на доказите

Република - 20.01.2020

Денешното рочиште на случајот „ТНТ“ се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски. Неговата одбрана посочи дека тој не е во состојба да доаѓа на судења но оти очекуваат набрзо тој да биде подобар.

Докторката на Трајковски го убеди судот дека е болен, “ТНТ” повторно одложено

Фокус - 20.01.2020

Невропсихијатарот Викторија Вујовиќ, зад затворена врата, на денешното судење за “ТНТ” ја образложи здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски, бидејќи таа му дала боледување. Јавноста не може да го следи произнесувањето на докторката, ...

„ТНТ“, рочиштето одложено за 6 февруари

Алсат-М - 20.01.2020

Судењето за предметот „ТНТ“ се одложи за 6 февруари. Одлуката е донесена по консултации помеѓу судијата Ставрев со докторката на обвинетиот Тони Трајковски, којашто денеска беше повикана да објасни зошто поранешниот градоначалник на Гази Баба, не е ...

Се одложи ТНТ, Трајковски е на боледување

Сител - 20.01.2020

Докторката Викторија Вујовиќ која го издаде боледување за обвинетиот Тони Трајковски, денеска во судница образложи зошто тој не може да присуствува на рочиштата. По распитот н докторката, судијата Огнен Ставрев рече дека обвинетиот Трајковски мора ...

Болниот Трајковски го одложи „ТНТ“

Слободен Печат - 20.01.2020

Неговиот адвокат извести дека неговиот клиент поради здравствени причини не е во можност извесен период да присуствува на рочиштето. Тони Трајковски, поранешен градоначалник на Гази Баба денеска не дојде на рочиштето за предметот „ТНТ“.

Одложено рочиштето за ТНТ, докторката на Трајковски докажа дека е болен

CivilMedia - 20.01.2020

Рочиштето за „ТНТ“ денеска се одложи поради отсуство на еден од обвинетите, Тони Трајковски, кој според адвокатот Јовица Страшевски е во лоша здравствена состојба. За да се утврди ова на судница била поканета докторката Викторија Вујовиќ.

Докторката зад затворени врати ја објаснуваше состојбата на Тони Трајковски, ТНТ одложен за 6 февруари

360 степени - 20.01.2020

Невропсихијатарката Викторија Вујовиќ зад затворени врати во судница во Основниот кривичен суд во Скопје ја објаснуваше здравствената состојба на ексградоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски.

Трајковски не дојде на ТНТ, сведочи неговата докторка зад затворени врати

А1 On - 20.01.2020

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на денешното судење за ТНТ, по што, судот ја одложи расправата за уривањето на објектот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цановски. „Добив известување дека по минатото рочиште бил на доктор и ви го поднесов.

“ТНТ” повторно одложено – докторката која издала боледување за Трајковски образложи зошто

Скопје1 - 20.01.2020

Рочиштето за „ТНТ“ денеска се одложи поради отсуство на еден од обвинетите, Тони Трајковски, кој според адвокатот Јовица Страшевски е во лоша здравствена состојба. Докторката Викторија Вујовиќ која го издаде боледувањето, зад затворена врата, ја ...

Поради ТНТ се одложи рочиштето за „Тендери“ против Елизабета Канческа-Милевска

А1 On - 20.01.2020

Поради новото закажано рочиште за ТНТ, се одложи судењето за „Тендери“. Судијата Осман Шабани е дел од судечкиот совет во двата случаи, а рочиштата се закажани едно по друго, со половина час разлика. Следното судење е закажано за 24 февруари.

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Фактор - 20.01.2020

Денеска покрај рочиштето за случајот „Рекет“, беа одложени и судењата за „ТНТ“ и „Тендери“. Во судскиот процес „ТНТ“ пак не дојде обвинетиот Тони Трајковски, поранешниот градоначалник на Гази Баба.

Трајковски не се појави на „ТНТ“, рочиштето одложено за 6 февруари

Локално - 20.01.2020

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот екс градоначалник на Гази Баба – Тони Трајковски во случајот „ТНТ“ соопшти дека неговиот клиент не може да присуствува на рочиштата поради неговата здравствена состојба.

ТНТ: Трајковски не дојде на рочиште поради здравствени проблеми

ТВ21 - 20.01.2020

Екс градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски кој е обвинет во случајот „ТНТ“, денеска не дојде на судење. Неговиот адвокат Јовица Страшевски извести дека Трајковски не дојде поради лошата здравствена состојба.

Тони Трајковски на боледување, „ТНТ“ одложен

PressingTV - 20.01.2020

Рочиштето за случајот „ТНТ“ е одложено и ќе продолжи на шести февруари. Оваа одлука ја донесе судијата што го води предметот, Огнен Ставрев, по образложението на д-р Викторија Вујовиќ на здравствената состојба на поранешниот градоначалник на Гази ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Локално - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

„ТНТ“ одложен, докторката на Трајковски пред судот ја образложи неговата здравствена состојба

Република - 20.01.2020

На денешното рочиште за „ТНТ“ присутни беа сите обвинети, освен Тони Трајковски. Неговиот адвокат Страшевски рече дека Трајковски не е во можност да присуствува на рочиштата. Потоа беше повикана неговата докторка Викторија Вујовиќ да ја образложи ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

+инфо - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

На судењето за „ТНТ“ треба да се појави докторката која му даде боледување на Трајковски

Фокус - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за случајот „ТНТ“, односно за уривањето на комплексот „Космос“, откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

А1 On - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос"

Канал5 - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос" откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Frontline - 20.01.2020

Денеска образложение за здравствената состојба на Трајковски треба да даде докторката која дала потврда дека обвинетиот не е во состојба да ги следи рочиштата. Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Либертас - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Докторката ќе ја образложи состојбата на Трајковски - Судење за „ТНТ"

Press24 - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за ТНТ, треба да сведочи докторката на Трајковски

24Инфо - 20.01.2020

Скопје, 15 јануари 2020 (МИА) – Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос” откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Случај „ТНТ“: Докторката на Тони Трајковски ќе ја образложува неговата состојба

Република - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за „ТНТ“: Ќе сведочи докторката на обвинетиот Трајковски

еМагазин - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос”

Слободен Печат - 20.01.2020

Денеска образложение за здравствената состојба на Трајковски треба да даде докторката која дала потврда дека обвинетиот не е во состојба да ги следи рочиштата. Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на ...

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Телма - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

CivilMedia - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

24 Вести - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Вечер Прес - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

На денешното рочиште за „ТНТ“ ќе сведочи лекарката која даде потврда за Трајковски

МКД - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи новo рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Алсат-М - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за „ТНТ“, ќе сведочи докторката која дала потврда за Трајковски

ТВ21 - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос”

ММС - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос” откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Продолжува судењето за уривањето на комплексот „Космос“

Нетпрес - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Докторката ќе ја образложи состојбата на Трајковски - Судење за „ТНТ"

Сител - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Преседан за владини потреби на воскреснување на „режимот“: Во „ТНТ“ докторка ќе ја образложува состојбата на ...

Курир - 20.01.2020

Денеска образложение за здравствената состојба на Трајковски треба да даде докторката која дала потврда дека обвинетиот не е во состојба да ги следи рочиштата. Правните експерти овој чин го протолкуваа како преседан, особено имајќи предвид дека ...

Докторката ќе ја образложи состојбата на Трајковски – Судење за „ТНТ"

4NEWS - 20.01.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски.

Одложено судењето против Елизабета Канческа-Милевска

Макфакс - 20.01.2020

Поради новото закажано рочиште за „ТНТ“, се одложи судењето за „Тендери” во кој првообвинета е ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска. Судијата Осман Шабани е дел од судечкиот совет во двата случаи, а рочиштата се закажани едно по ...

Канческа – Милевска спасена со „ТНТ“

Курир - 20.01.2020

Следното судење е закажано за 24 февруари. И претходно, судењата за „Тендери” се одложуваа поради одржување на рочишта за други предмет... Поради новото закажано рочиште за „ТНТ“, се одложи судењето за „Тендери” во кој првообвинета е ексминистерката ...

„ТНТ“ го одложи судењето за „Тендери“

Н.Македонија - 20.01.2020

Поради новото закажано рочиште за „ТНТ“, се одложи судењето за „Тендери” во кој првообвинета е ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска. Судијата Осман Шабани е дел од судечкиот совет во двата случаи, а рочиштата се закажани едно по ...

Одложено судењето против Елизабета Канческа-Милевска

Точка - 20.01.2020

Поради новото закажано рочиште за „ТНТ“, се одложи судењето за „Тендери” во кој првообвинета е ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска. Судијата Осман Шабани е дел од судечкиот совет во двата случаи, а рочиштата се закажани едно по ...