TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неочекуван пресврт: Тајната за Матеј за која досега се молчеше

Мастило - 20.05.2022

Трагично заврши потрагата по 27-годишниот Матеј Периш кој исчезна пред пет месеци во Белград, а откако конечно е пронајдено неговото тело допрва испливуваат нови детали за случајот кој и онака го следеа низа контроверзии.

ВИДЕО | Таткото на Матеј Периш со трогателен говор: Благодарам Белград, си одам дома со мојот син

Слободен Печат

Меѓу присутните на мисата за Матеј Периш беше и фудбалската легенда, поранешниот југословенски репрезентативец и фудбалер на Партизан!

Во Центар

Пријател на Матеј за српски „Блиц“: „Во белградскиот клуб исчезнувал на 15 минути, па се враќал, знам дека никогаш не користел наркотици...“

Точка

Тој излегуваше секој 15 минути и се враќаше, нови моменти за кобната вечер! Исповед на пријателот на Матеј Периш – “Се бореше да доплива, но не успеа” (видео)

Во Центар

Таткото на Матеј Периш: Си го враќам мојот син дома, во неговиот Сплит

Слободен Печат

Од обдукција потврдија: Пронајденото тело во Дунав е на Матеј Периш

Вечер Прес

Република Точка Фактор Сител Во Центар Во Центар ММС Курир

Таткото на Матеј Периш се заблагодари на српските граѓани затоа што му дале поддршка овие 139 дена

Фактор - 20.05.2022

Ненад Периш, таткото на Матеј Периш, момчето чие тело деновиве е најдено во Дунав, се заблагодари на Белград и на сите кои се молеа за неговиот син кој исчезна на Нова година. Tелото на Матеј Периш (27), денеска, од црквата „Свети Антониј“ во ...

Ненад Периш одржа трогателен говор: Благодарам Белград, си одам дома со мојот син

А1 On

Таткото на Матеј Периш: Голема благодарност до Белград и до сите што од срце се молеа за мојот син

Макфакс

„Светците помогнаа да дојдеме до нашиот Матеј!“ Надбискупот Хочевар ја откри симболиката на 18. мај, денот кога е пронајдено телото.

Во Центар

Телото на Матеј утре ќе биде изложено во црква во Белград! Испраќањето на Периш ќе го предводи надбискупот Станислав Хочевар.

Во Центар

Телото на Матеј Периш денеска ќе биде испратено за Хрватска

А1 On

Таткото на Матеј: Благодарност до Белград и сите кои се молеа за син ми

Press24

Точка 24Инфо

Последно испраќање на Матеј Периш во Белград. Таткото на Периш: „Најлошиот ден во животот“

Макфакс - 20.05.2022

Телото на Матеј Периш денеска од црквата Свети Антониј во Белград ќе биде испратено во Сплит, каде ќе биде погребан, соопштија од белградската надбискупија, јавуваат српските медиуми. Медиумите потсетуваат дека вчера беше потврдено дека младиот ...

НЕМАЛО ТРАГИ НА НАСИЛСТВО, НАПРАВЕНИ СЕ ТОКСИКОЛОШКИ АНАЛИЗИ, РЕЗУЛТАТИТЕ ЗА НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ - денеска Матеј ќе биде испратен од Белград во Сплит

Фактор

Пред да почине, Матеј пливал до ОВДЕ: Шокантна вистина по 139 дена агонија

Мастило

Телото на Матеј ќе биде изложено во црква во Белград, оттаму ќе биде испратенo во Сплит

А1 On

Конечно откриена вистината за мајката на Матеј: Утеха најде во ОВА!

Мастило

Телото пронајдено во Дунав е Матеј Периш, позната е и причината за смртта

Денар

Телото на Матеј ќе биде изложено во црква во Белград, оттаму ќе биде испратенo во Сплит

Нова ТВ

Точка MTM Фактор Н.Македонија 24Инфо Курир Курир Република

Kaкви тајни крие: Мобилниот телефон пет месеци останал во џебот на Матеј

Република - 20.05.2022

Мобилниот телефон пронајден во џебот од панталоните на Матеј може да одговори на прашањето зошто младио човек од Сплит истрчал од клубот во кобната ноќ во маица, трчал по улиците па се спуштил до реката каде се удавил.

Какви тајни крие мобилниот на Матеј? (ФОТО)

PressingTV

Што се крие во мобилниот телефон на Матеј Периш: Експерти откриваат дали може да се спасат податоците

Lider

Kaкви тајни крие мбилниот на Матеј: Пет месеци останал во џебот

Скопје24