TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радост во домот на пејачот Тони Цетински

Канал5 - 20.09.2021

Балканската музичка ѕвезда Тони Цетински пред бога го изговори судбинското „ДА“ на својата сопруга Дубравка. Популарниот пејач убавата вест ја објави на социјалните мрежи. Тони на Инстаграм објави фотографија со сопругата со која ја сподели убавата ...

Се ожени Тони Цетински: По седум години граѓански брак, хрватскиот пејач ја одведе сопругата Дубравка пред олтар

Вистина.мк - 20.09.2021

Хрватскиот музичар Тони Цетински (52) и Дубравка Цетински (37) се венчаа пред седум години односно тие склопија граѓански брак, а сега направија и црковна церемонија. Пејачот на својот „Инстаграм“ објави фотографија од венчавката, а во описот напиша ...

Седум години по венчавката во Лас Вегас! Тони Цетински ја одведе сопругата Дубравка пред олтар

Хаштаг - 19.09.2021

Седум години по венчавката во Лас Вегас! Тони Цетински ја одведе сопругата Дубравка пред олтар Самиот Тони им се пофали на фановите со фотографијата од венчавката, откривајќи дека сега е оженет во црква со својата сакана Дубравка.

ФОТО | Неодамна стана дедо, а сега се ожени на 52 години: Тони Цетински и пред Бог ѝ се заколна на вечна љубов на ...

Слободен Печат - 19.09.2021

Поминаа седум години откако се венчаа хрватскиот музичар Тони Цетински (52) и Дубравка Цетински (37). Всушност, тоа го направија кај матичар и во три различни градови, но сега заветот го потврдија и во црквата.

Неодамна стана дедо, а сега се ожени на 52 години: Тони Цетински со емотивни зборови се заколна на вечна љубов кон оваа ...

Пулс24 - 19.09.2021

Хрватскиот пејач Тони Цетински се ожени на 52 години, а фотографиите од венчавката ги сподели со фановите. Имено пејачот сподели емотивна фотографија на Инстаграм од свадбата и упати емотивна порака која наиде на воодушевување кај неговите фанови и ...

По седум години брак, Цетински застана пред олтар со сопругата

Канал5 - 19.09.2021

Тони Цетински објави фотографија со сопругата Дубравка која позира во прекрасна венчаница. Пејачот сподели емотивна фотографија од венчавката на споменатата социјална мрежа со многу нежна порака која наиде на општ ентузијазам кај следбениците.

Слава во домот на Тони Цетински! Пејачот сподели убави вести-честитки доаѓаат од сите страни!

Фактор - 19.09.2021

Хрватскиот пејач Тони Цетински е активен на социјалните мрежи, а на својот профил на Инстаграм објави заедничка фотографија со сопругата. На фотката тој носи костим, а неговата партнерка невестински фустан, до објавата пејачот напиша емотивна порака ...

СЕ ОЖЕНИ ТОНИ ЦЕТИНСКИ По седум години пејачот ја одведе својата вереница пред олтар ФОТО

+инфо - 19.09.2021

Мажи, сакајте ги своите жени како што Христос ја сакаше Црквата и се даде за неа“, напиша Тони покрај фотографијата со неговата сопруга. Пејачот Тони Цетински (52) конечно ја одведе сопругата Дубравка пред олтар.

СЛАВА ВО ДОМОТ НА ТОНИ ЦЕТИНСКИ! Пејачот сподели ДОБРА ВЕСТ – Честитки доаѓаат од сите страни

Скопје24 - 19.09.2021

Тони е активен на социјалните мрежи, а на својот профил на Инстаграм објави заедничка фотографија со сопругата, по што следеа честитки во коментарите под неговата објава. – Секое добро што го имаме или го правиме, може да дојде само од Бог, кој е ...