TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во 5 држави низ Балканот снема струја- почна од Црна Гора, се прошири на БиХ, Далмација во Хрватска, Албанија, а стигна ...

Телма - 21.06.2024

По невидениот колапс на електропреносниот систем на Балканот, покрај Црна Гора, Босна и Херцеговина и речиси цела Далмација, дури и делови од Албанија и Грција, немаат струја. Во Македонија состојбата е стабилна и нема пријави за нефункционирање на ...

Голем дефект ги остави без струја Босна, Далмација, Црна Гора, Албанија и Грција

Сакам да кажам

Повеќето градови во БиХ се без струја, причината е дефект на црногорската енергетска мрежа

Алфа

Повеќето градови во БиХ се без струја, причината е дефект на црногорската енергетска мрежа

Р.С.Европа

Колапс на црногорската енергетска мрежа остави без струја половина Балкан

еМагазин

По Хрватска, БиХ и Црна Гора: Делови од Грција и Албанија немаат струја

А1 On

Целосен енергетски колапс: Црна Гора, Босна и делови од Хрватска без струја

Скопје1

Алсат-М Press24 Фокус

Не се знае „виновникот“ за денешниот електричен крах во неколку земји од регионот

А1 On - 21.06.2024

Не се знае точната причина за огромната катастрофа која денеска го остави целиот регион без струја, освен Србија, вели црногорскиот министер за енергетика. Од Хрватска велат дека проблемот не е нивен.

Колапс на Балканот: Цела Црна Гора, БиХ, Албанија и делови од Хрватска останаа без струја!

Канал5

Колапс на енергетскиот систем: ПОЛОВИНА БАЛКАН ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА!

Вечер Прес

Без струја речиси цела Црна Гора, како и делови од Хрватска, Албанија и БиХ

Мета

ТОТАЛЕН ХАОС ВО РЕГИОНОТ: нема струја, температурата 40 степени, не работат семафорите, и во Албанија има проблеми

Фактор

Познато е зошто речиси цела Црна Гора и делови од Босна и Хрватска останаа без струја

Скопје1

Цела Црна Гора остана без струја, но и Далмација, БиХ, Албанија и Грција

Независен

Курир Нетпрес Скопје1

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

24 Вести - 21.06.2024

Речиси целата област на Црна Гора е без струја, соопшти Црногорскиот електродистрибутивен систем (ЦЕДИС). Како што се наведува во краткото соопштение на Фејсбук страницата на ЦЕДИС, проблемот е „дефект во мрежата на црногорскиот електропреносен ...

Голем дел од Далмација, БиХ и Црна Гора се без струја на пеколни температури

А1 On

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

Бриф

ОГРОМЕН КОЛАПС НА СНАБДУВАЊЕТО СО ЕНЕРГИЈА ВО РЕГИОНОТ: речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и Босна и Херцеговина

Фактор

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

Либертас

ТОТАЛЕН ХАОС ВО РЕГИОНОТ, НАДВОР Е НАД 40 СТЕПЕНИ НО НЕМА СТРУЈА Без електрична енергија се Црна Гора, БиХ, Хрватска и Албанија

+инфо

Без струја Црна Гора, БиХ и делови од Хрватска

Gostivarpress.mk

Zoom Фокус Н.Македонија Сител Рацин ММС 24Инфо Слободен Печат

Невидена хаварија во регионот: Хрватска, БИХ, Црна Гора и Албанија останаа без струја (ФОТО+ВИДЕО)

ТВ21 - 21.06.2024

Во петокот околу 12 часот, цела Далмација остана без струја, од Задар до Дубровник. Истите проблеми го имаа и жителите на Црна Гора, БИХ и Албанија. Проблемот е хаварија во мрежата на црногорскиот систем.

Голема хаварија во Црна Гора ја остави Далмација без струја

ТВ21

Голема хаварија во Црна Гора: Поголем дел од Далмација остана без струја

4NEWS

Хрватска, БиХ, Црна Гора и Албанија останаа без струја

4NEWS

(Видео) Енергетскиот систем во три земји се распадна, тоа никогаш претходно не се случило

Макфакс - 21.06.2024

Како што неофицијално дознава Хина од хрватскиот преносен систем оператор, дошло до дефект на електричната мрежа низ три земји – прво почнало во Црна Гора, потоа прекинот на струја ја зафатил Босна и Херцеговина, а потоа дел од Хрватска – цела ...

Енергетскиот систем во три земји се распадна, тоа никогаш претходно не се случило

Опсервер

Енергетскиот систем во три земји се распадна, тоа никогаш претходно не се случило

MTM