TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костадинов за „Фокус“: Вработувањата се законски, транспарентни и за сите важат исти услови

Фокус - 11.02.2019

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на прашањето на „Фокус“ дали според денешната изјава на министерот Манчевски, СДСМ оправдува вработување на свои партиски кадри, бидејќи во време на власта на ВМРО-ДПМНЕ тие биле дискриминирани, вели дека ...

Масовна партизација на институциите беше одлика на криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ

iPortal - 11.02.2019

Непотизам и партизација на институциите се одлика на кримин а лната ВМРО-ДПМНЕ која 11 години масовно ги партизираше и злоупотребуваше институциите. – велат од СДСМ во најновото соопштение.

СДСМ: Вработувањата се законски, транспарентни и за сите важат исти услови

А1 On - 11.02.2019

„Непотизам и партизација на институциите се одлика на криминалната ВМРО-ДПМНЕ која 11 години масовно ги партизираше и злоупотребуваше институциите. Таквиот однос кон државните институции и администрацијата заврши со заминување на ВМРО-ДПМНЕ во ...