TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Точка - 08.11.2019

Во Јужна Кореја се појавија гласини според кои новата генерација на Galaxy S серијата на Samsung би можела да пристигне со батерии со поголем капацитет. Корејските медиуми пренесуваат дека конкретно најевтиниот модел Galaxy S11e би требало да ...

Откриена е батеријата на Samsung Galaxy S11e

Телефони.мк - 08.11.2019

Samsung Mobile и следната година ќе ја задржи истата шема на лансирање на повеќе модели во премиум серијата на смартфони Samsung Galaxy S11 вклучувајќи и еден помал и нешто поевтин модел кој веќе делумно е познато со што ќе располага.

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има батерија од 4370mAh

USB - 08.11.2019

Samsung во март ја претстави Galaxy S10 линијата смартфони, а јужнокорејската компанија треба дополнително да ја прошири оваа линија со објавување на Galaxy S10 Lite. Samsung Galaxy S10 Lite неодамна се појави на Geekbench, каде што беа потврдени ...