TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Академија ФМП ја отвори БИБЛ сезоната со триумф над Куманово

Дерби - 13.10.2021

Навико Академија ФМП го победи Куманово во македонската пресметка во првото коло од новата сезона во кошаркарската БИБЛ лига (59:63). Македонските екипи одиграа дуел во кој ниту еден од тимовите не се одлепи резултатски, а имаа и голем проблем со ...

БИБЛ: ФМП славеше во Куманово за испишување на историја

Екипа - 13.10.2021

Академија ФМП го доби македонскиот дуел на стартот на БИБЛ лигата откако славеше на гостувањето кај Куманово во неефективен натпревар со 59-63. Оваа победа за „академиците“ е воедно и прв триумф во сезоната и историска победа во интернационалното ...

БИБЛ: Прв балкански триумф за Навико ФМП Академија

Слободен Печат - 13.10.2021

На премиерата од новото 14 по ред издание на БИБЛ лигата, денеска македонските екипи на Куманово 2009 и на Навико ФМП Академија одиграа релативно израмнет натпревар во кој на крајот, триумфираше Навико ФМП Академија со 59:63.

Академија ФМП победник во драматичната мак-пресметка во БИБЛ

Gol.mk - 13.10.2021

Екипата на Академија ФМП се соочи со Куманово во „македонската пресметка“ во рамки на регионалната БИБЛ-лига и забележа значајна победа (59-63) извојувана во финишот. Дуелот понуди не премногу атрактивна кошарка, барем во првото полувреме, со лош ...

ФМП Академија го доби македонското дерби со Куманово во БИБЛ лигата

SportMedia - 13.10.2021

Кошаркарите на ФМП Академија Навико го добија македонското дерби во премиерното коло од новата сезона на БИБЛ лигата. На дуелот во Куманово, поупорните гости на крајот и се израдуваа на премиерната победа во регионалното натпреварување со 63:59.

ФМП Академија со прв историски триумф во БИБЛ лигата

Курир - 13.10.2021

Академија ФМП го доби македонскиот дуел на стартот на БИБЛ лигата откако славеше на гостувањето кај Куманово со 59-63. Двата тима се мачеа на паркетот уште од самиот почеток на мечот, а по 10. минути игра на семафорот стоеше резултат 20-16.

ФМП Академија со прв историски триумф во БИБЛ лигата

Zoom - 14.10.2021

Академија ФМП го доби македонскиот дуел на стартот на БИБЛ лигата откако славеше на гостувањето кај Куманово со 59-63. Двата тима се мачеа на паркетот уште од самиот почеток на мечот, а по 10. минути игра на семафорот стоеше резултат 20-16.

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

Опсервер - 13.10.2021

Кошаркарите на Навико ФМП Академија го совладаa Куманово со 63:59 (29:31) во дуелот на двете македонски екипи во рамки на воведното коло во групата А од новата сезона во балканската БИБЛ лига.

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

MakPress - 14.10.2021

Кошаркарите на Навико ФМП Академија го совладаa Куманово со 63:59 (29:31) во дуелот на двете македонски екипи во рамки на воведното коло во групата А од новата сезона во балканската БИБЛ лига.

КК Куманово со пораз од ФМП на стартот од БИБЛ лигата (ФОТО)

Кумановски м. - 13.10.2021

Кошаркарите на Куманово со пораз од 59:63 ја започнаа новата сезона во рамките на регионалното БИБЛ натпреварување, откако на домашен терен вечерва беа совладани од составот на Академија ФМП.

Македонски дуел во првото коло на БИБЛ – Куманово го угостува ФМП

Екипа - 13.10.2021

Првото коло од БИБЛ лигата носи и македонски дуел во Куманово каде „сино-белите“ од 19 часот ќе го пречекаат составот на Академија ФМП. Овој натпревар воедно ќе биде и деби на „академиците“ на интернационалната сцена, но и шанса да се стигне до ...

Куманово и ФМП со меѓусебна пресметка денес стартуваат во БИБЛ

Gol.mk - 13.10.2021

По домашните, три наши екипи од вечерва стартуваат со уште еден предизвик-балканскиот. Со натпреварот во Куманово, каде гостува екипата на Навико ФМП Академија, и официјално стартуваат и возбудувањата во БИБЛ лигата за нашите претставници.

КК Куманово денеска со прв меч во БИБЛ лигата сезонава

Кумановски м. - 13.10.2021

Кошаркарите на Куманово вечерва со почеток во 19 часот на домашен терен го пречекуваат составот на Академија ФМП, меч со кој ќе ја започнат новата сезона во регионалната БИБЛ лига. Кумановци досега одиграа три натпревари, од кои два во домашното ...

„Домашен“ натпревар на стартот од регионалното натпреварување

Kumanovo News - 13.10.2021

Кошаркарите на Куманово денеска го започнуваат својот настап во БИБЛ лигата, а прв противник е тимот на Навико Академија ФМП од Скопје. Фото: www.facebook.com/kumanovokk/ Одкако се вратија од квалификациониот турнир за ФИБА Купот, Куманово ги ...