TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За десетина дена би можел да се знае составот на новата влада, обвинувања за притисоци за решенијата и одлуките за ...

Бизнис Вести - 18.05.2024

До крајот на идната недела се очекува да се постигне договор околу идната влада, во која би партиципирале ВМРО-ДПМНЕ и партиите од нивната коалиција и коалицијата Вреди. Според првиот човек на Алијансата за Албанците и гостиварски градоначалник ...

Изјавите дека вршам притисок врз колегите судии ги ценам како клевета на мојата работа, вели претседателот на Управниот суд

Пулс24

Управниот суд ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Канал5

Коалицијата „Европски фронт“ поднесе седум тужби против решенија на ДИК на Парламентарните избори 2024

А1 On

Коалицијата „Европски фронт“ поднесе седум тужби против решенија на ДИК на Парламентарните избори 2024

Либертас

Коалицијата „Европски фронт“ поднесе седум тужби против решенија на ДИК на Парламентарните избори 2024

Нова ТВ

Европски фронт поднесе седум тужби против решенија на ДИК на Парламентарните избори 2024

CivilMedia

Zoom Сител 365 Press24 Независен МКД Frontline Н.Македонија

„Европски фронт“: Се врши политички притисок врз Управниот суд од страна на лидерите на опозицијата кои ги изгубија ...

360 степени - 17.05.2024

„Овој обид за изборен инженеринг има за цел да го промени односот на бројките во Собранието преку политички договор на маса. Со политички договори и монструозен антидемократски план, зготвен во партиските штабови на ВМРО, СДСМ и ‘Вреди‘, се прави ...

Европски фронт: Скандалозен јавек политички притисок врз Управниот суд од страна на поразените

Канал5

Европски фронт: Скандалозен јавен политички притисок врз Управниот суд од страна на поразените на изборите

Макфакс

Европски фронт: Скандалозен јавен политички притисок врз Управниот суд од страна на поразените на изборите

Опсервер

Европски фронт обвинува за јавен политички притисок врз Управниот суд

А1 On

Европски фронт: Скандалозен јавек политички притисок врз Управниот суд од страна на поразените на изборите

Алсат-М

Европски фронт: Скандалозен јавек политички притисок врз Управниот суд од страна на поразените на изборите

Centar

Press24 Zoom 24 Вести 365 Слободен Печат Либертас МКД Сител

Управен на повеќе јавни седници денеска ќе расправа по тужбите на „Европскиот фронт“

360 степени - 17.05.2024

Седумте јавни седници, за секој предмет поединечно, ќе се одржат во просториите на Управниот суд на временски интервал од два часа. Првата седница е закажана во 10:30 часот утринава, а последната во 22:30 часот Управниот суд денеска ќе одржи неколку ...

„Вреди“ ја повлече тужбата против решението на ДИК, Управен ја запре постапката

360 степени

Управен оформи предмети за седумте тужби на „Европскиот фронт“ против решенијата на ДИК

360 степени

Управен оформи предмети за седумте тужби на Европски Фронт

Телма

До Управниот суд стасана една тужба од ВЛЕН, тужби има и ДУИ за сите седум избирачки места каде е поништено гласањето

365

ДУИ и ВЛЕН поднесоа тужби до Управниот суд

Press24

ДУИ и Вреди со тужби до Управниот суд

Слободен Печат

Пулс24 +инфо Денешен МКД MakPress Фокус Макфакс Пулс24

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Бриф - 17.05.2024

Во Управниот суд за денеска се закажани седум јавни седници на кои треба да се разгледаат тужбите поднесени од коалицијата „Европски фронт“ предводен од ДУИ против решенијата на Државната изборна комисија за парламентарните избори што се одржаа на 8 ...

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Либертас

Управниот суд до полноќ треба да донесе одлука за жалбите на ДУИ за прегласување

Lider

До полноќ ќе се знае дали ќе има прегласување

PressingTV

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

Алсат-М

Управниот суд денеска ќе расправа по тужбите на Европскиот фронт

24 Вести

Управниот суд денеска од 10:30 дo 22:30 ќе заседава за 7-те жалби на коалицијата на ДУИ

МКД

Слободен Печат Сител Телма Денешен ТВ21 Zoom Н.Македонија Нетпрес