TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал ја одби понудата на ПСЖ за Асенсио

Спортски - 31.01.2023

Утрово шпанските медиуми објавија „бомбастична“ вест дека Марско Асенсио е пред трансфер во ПСЖ. Повредата на Нејмар го натера ПСЖ итно да реагира на трансфер пазарот и сакаше да го доведе Асенсио во Париз.

Иако се беше договорено: Пропадна трансферот на Иско во Бундеслигата

Дерби - 31.01.2023

Иско Аларкон ја започна оваа сезона во шпанскиот прволигаш Севилја во кој дојде од Реал Мадрид каде претходно мина скоро една деценија. Меѓутоа кратко траеше приказната на Иско со составот од Андалузија со оглед на тоа што дојде до прекин на ...

Иско барал повеќе пари, ништо од трансферот во Унион Берлин

TopSport - 31.01.2023

Бундеслигашот Унион Берлин потврди дека се случил колапс во обидот да се донесе играчот од средниот ред на Севлја, Иско, и покрај тоа што Шпанецот ги поминал медицинските тестови со клубот поради „дополнителните“ барања на фудбалерот.

Реал ја одби понудата на ПСЖ за Марко Асенсио

МакФудбал - 31.01.2023

Раководството на Реал Мадрид ја одби понудата на Пари Сен Жермен за Марко Асенсио. Парижаните сакаа да го ангажираат Шпанецот, со оглед дека актуелниот договор му истекува во јуни. Одговорот од „кралскиот клуб“ беше негативен, а од „Сантијаго ...

Пропадна трансферот на Иско во Унион Берлин

SportMedia - 31.01.2023

Шпанскиот фудбалер Иско требаше денеска да го комплетира трансферот од Севиља во Унион Берлин. Тоа ќе беше сензационален трансфер на берлинскиот клуб кој сезонава игра одлично. Се беше договорено, а Иско, петкратен освојувач на ЛШ, требаше да го ...

Иско е најголемиот „лузер“ на преодниот рок: Беше договорен со Унион, но…

Екипа - 31.01.2023

Наместо нов играч на Унион Берлин, Иско и натаму ќе бара нов клуб. Шпанскиот фудбалер денеска беше во Берлин, ги мина лекарските прегледи, меѓутоа трансферот нема да се случи. Причината наводно е тоа што биле промение условите од договорот, сосема ...

Пропадна договорот: Иско нема да направи трансфер во Унион Берлин

Слободен Печат - 31.01.2023

Откако Иско на крајот на декември го раскина договорот со Севиља , играчот за врска во нападот е во потрага по нов клуб, а сега интерес за него покажаа два клубови од Бундес лигата . Имаше информации дека Иско би можел да го облече дресот на Унион ...

Иско не ги мина лекарските прегледи во Унион Берлин

Спортски - 31.01.2023

Поранешниот играч на Реал Мадрид, Иско денес пристигна во Берлин да го комплетира трансферот во Унион Берлин. Договорот беше комплетно постигнат, па се очекуваше само официјална потврда, но се појавија проблеми.

„Бомба“: Асенсио пред трансфер во ПСЖ

Спортски - 31.01.2023

Шпанските медиуми објавија бомбастична информација и тврдат дека ПСЖ е во напредни преговори за трансфер на Асенсио од Реал Мадрид. Повредата на Нејмар го натера ПСЖ итно да реагира на трансфер пазарот и после Хаким Зијех сака да го доведе и Асенсио.

Иско пристигна во Берлин, но трансферот пропадна, некој побарал повеќе пари од договореното

24Фудбал - 31.01.2023

Трансферот на Иско во Унион Берлинг беше договорен, тој требаше само да ги помине медицинските тестови и да го потпише договорот, но тоа нема да се случи. Иско требаше да потпише за германскиот клуб како слободен играч, но Унион Берлин информира ...

Иско пронајде нов клуб и кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата

Дерби - 31.01.2023

Екс фудбалерот на Реал Мадрид и Севилја, Иско, кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата откако се договори со изненадувањето во германскиот шампионат. „Скај Германија“ пишува дека Шпанецот постигнал конечен договор со Унион Берлин и во текот на ...

Иско со изненадувачки трансфер во Бундеслигата

Екипа - 30.01.2023

Поранешната голема ѕвезда на Реал Мадрид, Иско кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата каде ќе го засили Унион Берлин, пренесува доброупатениот германски новинар, Флоријан Платенберг. Изненадувањето на сезоната во Германија веќе ги договорил ...

Неверојатно, но вистинито: Иско нов играч на Унион Берлин

Спортклуб - 30.01.2023

Иско во декември го раскина договорот со Севиља и оттогаш е слободен играч, преговарајќи со голем број клубови. Иско се уште е слободен играч, но прашање на време е кога ќе биде претставен во својот нов клуб, бидејќи според германските медиуми тој ...

Иско барал повеќе пари, ништо од трансферот во Унион Берлин

Макфакс - 31.01.2023

Бундеслигашот Унион Берлин потврди дека се случил колапс во обидот да се донесе играчот од средниот ред на Севлја, Иско, и покрај тоа што Шпанецот ги поминал медицинските тестови со клубот поради „дополнителните“ барања на фудбалерот.

Иско барал повеќе пари, ништо од трансферот во Унион Берлин

Точка - 31.01.2023

Бундеслигашот Унион Берлин потврди дека се случил колапс во обидот да се донесе играчот од средниот ред на Севиља, Иско, и покрај тоа што Шпанецот ги поминал медицинските тестови со клубот поради „дополнителните“ барања на фудбалерот.