TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојчевски ќе им суди на Вардар и Шкендија, пелагониското дерби за Јакимовски

Gol.mk - 17.04.2018

Младиот скопски судија Игор Стојчевски е делегиран да ја дели правдата на последното соочување на стариот и веројатно новиот шампион во ПМФЛ, Вардар и Шкендија. По серија на делегирања на Јакимовски, Ставрев и Мечкаровски, овој пат делењето на ...

Шкендија убедлива против пелистер

Алсат-М - 16.04.2018

ПМФЛ почна со згуснатиот распоред на натпревари кои ќе се играат во недела и во среда. Во 27 коло најубедлива беше Шкендија која на гости со 6:0 го совлада Пелистер. Тоа што најмногу го израдува тренерот Ќатип Османи е тоа што Шкендија стигна до 22 ...

Османи: Битолската публика нè награди со аплауз за убавата игра

Gol.mk - 16.04.2018

Лидерот во ПМФЛ , Шкендија , вчера одигра перфектен натпревар и среде Битола го декласира Пелистер , противникот во финалето од Купот на Македонија . Ќатип Османи, тренерот на „црвено-црните“, по мечот изјави дека е презадоволен од изданието на ...

Вардар – Шкендија задутре од 15 часот поради ТВ-пренос

Sport 1 - 16.04.2018

Последното сезонско дерби помеѓу актуелниот шампион Вардар и идниот првак Шкендија, кој ќе се игра задутре на Националната Арена „Филип Втори“ во рамките од 28-то коло во Првата лига, ќе започне еден час порано од предвидениот термин за прволигашите.

ВИДЕО: Голот во последните секунди на Новак – колку Вардар да избегне срам!

Екипа - 16.04.2018

Вардар успеа да го спречи првиот свој пораз во историјата од тимот на Шкупи, или поранешна Слога Југомагнат, на свој терен. Во 27. коло од ПМФЛ, Шкупи имаше предност со голот на Имери се до 94.

Блажевски спаси бод за Вардар, Шкендија го декласира Пелистер

Макфакс - 15.04.2018

Актуелниот шампион на Македонија Вардар во последните секунди се спаси од пораз против Шкупи, во натпревар од 27.коло, во домашниот шампионат. За разлика од Вардар, Шкендија не му даде ниту грам надеж на Пелистер. Лидерот среде Битола славеше со 6:0.

Вардар во 93. минута се спаси од пораз против Шкупи

Бриф - 15.04.2018

Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига. Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску, со глава, по центар-шутот на Тигран Барсегјан од левата ...

Победа повторно поразена, има ли крај црната серија?

Маркукуле - 15.04.2018

Нема крај на црната серија на црвено-белите. После поразите од Силекс и Скопје, денеска пораз и од Ренова. Конечниот резултат на семафорот 2:1 за екипата од Тетово, која со овие три бода изби на 6-то место, а Победа остана закована во опасната зона ...

Блажевски спаси бод за Вардар, Шкендија го декласира Пелистер

24Инфо - 16.04.2018

Актуелниот шампион на Македонија Вардар во последните секунди се спаси од пораз против Шкупи, во натпревар од 27.коло, во домашниот шампионат. За разлика од Вардар, Шкендија не му даде ниту грам надеж на Пелистер. Лидерот среде Битола славеше со 6:0.

Вардар ремизираше со Шкупи

24 Вести - 15.04.2018

Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига. Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску, со глава, по центар-шутот на Тигран Барсегјан од левата ...

ФК Победа поразена од Ренова

Шеталиште - 16.04.2018

После поразите од Силекс и Скопје, вчера пораз и од Ренова за црвено белите. Конечниот резултат на семафорот 2:1 за екипата од Тетово, која со овие три бода изби на 6-то место, а Победа остана во опасната зона на осмата позиција.

Вардар во 93. минута се спаси од пораз против Шкупи

ТВ21 - 15.04.2018

Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига. Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску, со глава, по центар-шутот на Тигран Барсегјан од левата ...