TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Сензација каква ретко се гледа – Јапонките со спектакуларен гол во последната секунда ја победија Данска!

Екипа - 08.12.2023

Синоќа беше заокружена првата рунда од втората фаза на Светското првенство за ракометарки, на кое како коорганизатор е и Данска, еден од најголемите фаворити за освојување и на светската титула.

Јапонија со спектакуларен гол во последни секунди ја расплакаа Данска (Видео)

СуперСпорт - 08.12.2023

Еден од фаворитите за освојување на Светското првенство (СП), Данска беше шокирана од Јапонија со 26-27. Ракоемтарките на Јапонија победија со спектакуларен гол со цепелин во последните секунди од ...

Јапонија ја шокира Данска, ама победничкиот гол е - ремек дело (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2023

Репрезентацијата на Јапонија направи сензација на стартот од втората фаза на Светското првенство, совладувајќи го ко-домаќинот и еден од главните фаворити за титулата Данска со 27-26. Голот за победа, Јапонките го постигнаа на пет секунди пред ...

Сензација на СП: Јапонките ја совладаа Данска со „цепелин“ во последна секунда (видео)

SportSport - 07.12.2023

Во втората на Светското женско ракометно првенство ракометарките на Јапонија направија сензација со тоа што ја совладаа Данска и тоа на гостински терен во Хернинг. Азиската селекција имаше предност во вториот дел од еден до два гола, Данките во ...