TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | И идните кралеви се луѓе: Принцот Чарлс сам си го мести креветот и се капе исклучиво во млака вода

Слободен Печат - 21.01.2022

Идниот крал, принцот Чарлс има тим кој му помага во секојдневниот живот. Нормално, па човекот е од кралско семејство. Тој негов тим има клучна улога во неговото лично, и по малку бизарно однесување кога се во прашање хигиенските навики и утринските ...

ПРИНЦОТ ЧАРЛС УЖИВА ВО ДЕТСКИТЕ ЛУДОРИИ: Отвори атракција за деца и прв ја тестираше

Еспресо - 21.01.2022

Принцот Хари го обивни татка си, принцот Чарлс дека е ладен родител, но овојпат принцот Чарлс се покажа како дедо полн со ентузијазам. Заедно со децата од основно училиште тој ги тестирашње атракциите на новоотвореното игралиште.

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Макфакс - 21.01.2022

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на „Твитер“. Следбениците на неговата официјална страница @TheDukeofYork, која претходно беше означена во официјалните објави на ...

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Точка - 21.01.2022

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на „Твитер“. Следбениците на неговата официјална страница @TheDukeofYork, која претходно беше означена во официјалните објави на ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Независен - 21.01.2022

САД – Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Во Центар - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака Хари и внуците да дојдат во Британија

Фокус - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Опсервер - 21.01.2022

– Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Бриф - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

ЧАРЛС ПРЕГОВАРА ДА ГИ ВИДИ ВНУЧИЊАТА Хари и Меган биле поканети на гости

+инфо - 21.01.2022

Откако принцот Хари и Меган Маркл се преселија во Лос Анџелес, според неименуваниот извор, принцот Чарлс немал многу можности да ги види двегодишниот Арчи и седуммесечната Лилибет, и тоа навистина го погодило.

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

MakPress - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

Вечер Прес - 21.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Принцот Чарлс сака да ги види своите внуци од САД

ТВ21 - 22.01.2022

Британскиот принц од Велс, Чарлс и неговиот син, принцот Хари во последно време наводно прават напори за да ги затоплат своите заладени семејни односи. Имено, тие наводно, разговарале еден со друг, оти Чарлс сакал да ги види своите внуци, па ...

Дали е на видик големо понижување за британските принцови? – Следи одземање на ова…

4NEWS - 20.01.2022

Откако му беа одземени сите титули на принцот Ендру поради судењето за малтретирање малолетничка, се чини дека засрамениот член на кралското семејство се соочува со нови неволји, но не само он.

Принцот Чарлс сака да се смири со Хари и Меган – една работа ужасно му недостасува, ќе сфатат само тие што го искусиле ...

4NEWS - 20.01.2022

Принцот Чарлс одлучил да се смири со својот син Хари со тоа што ќе го покани неговото семејство да остане со него следниот пат кога ќе ја посетат Англија. Принцот од Велс изрази силна желба да поминува време со своите внуци, бидејќи Арчи не го видел ...