TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словенците и Италијанците го потврдија учеството на Евро 2024

Екипа - 20.11.2023

Словенија го потврди своето место на Европското првенство кое во 2024 година ќе се одржи во Германија откако во последниот квалификациски натпревар славеше со 2-1 против директниот конкурент за едно од двете места кои водат на континелтниот собир, ...

Квалификаци ЕУРО 2024: Македонија непоразена со Англија, пласман изборија Италија, Словенија и Чешка

Нетпрес - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација непоразена против фаворитот Англија го заокружи слабото издание во квалификациите за Европското првенство во Германија следната година, а селекциите на Италија, Словенија и Чешка се приклучија на списокот ...

Италија, Чешка и Словенија ќе играат на Европското првенство 2024

Слободен Печат - 20.11.2023

Дознавме уште три репрезентации кои ќе бидат дел од следното Европско првенство кое ќе се одржи во 2024 година во Германија. Италија во нашата квалификациска група во германскиот град Леверкузен успеа да дојде до бод кој ѝ беше доволен да го ...

ВИДЕО: Словенците по 24 години на ЕП, европско место и за Чесите

Gol.mk - 20.11.2023

Репрезентацијата на Словенија во директниот дуел за пласман на Европското првенство славеше над Казахстан со 2-1 и го сруши сонот на гостинската селекција за прво, историско учество на големите натпреварувања.

(Видео) Италија, Чешка и Словенија ќе играат на ЕУРО 2024

TopSport - 20.11.2023

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка ...

Италија, Чешка и Словенија ќе играат на ЕП 2024 (Видео)

Спортманија - 20.11.2023

Селекциите на Италија, Чешка и на Словенија се новите три репрезентации кои по вечерашните дуели си обезбедија пласман на Европското првенство кое идната година ќе се одржи во Германија. Во групата Ц во која е и Македонија, Украина и Италија во ...

Словенија, Италија и Чешка изборија пласман на ЕВРО 2024 (ВИДЕО)

МакФудбал - 20.11.2023

Словенија, Италија и Чешка остварија позитивни резултати во директните дуели со Казахстан, Украина и со Молдавија, со што директно се пласираа на Европското првенство кое следната година ќе се одржи во Германија.

Италија, Словенија и Чешка извадија билети за ЕП

SportSport - 20.11.2023

Уште две репрезентации се пласираа на Европското првенство кое идната година ќе се одржи во Германија. Од нашата група Ц, Италија одигра без голови против Украина во Леверкузен и тој бод беше доволен за „Аѕурите“ да го сочуваат второто место поради ...

Три директни пресметки за пласман на ЕВРО 2024: На Италија и на Словенија им „игра“ и реми, Украина мора да победи

МакФудбал - 20.11.2023

Седум квалификациски натпревари за ЕП почнуваат во 20:45 часот, а три директно ќе одлучуваат кои селекции од групите Ц, Е и Х ќе се пласираат на шампионатот што следната година ќе се одржи во Германија.

Во Љубљана вечер се игра интересен меч, Казахстан може на прво историско Европско

Оff.net - 20.11.2023

Квалификациите за Евро 2024 полека стигнуваат до самиот крај. Како што македонската фудбалска селекција пред три години го оствари сонот наречен Европско првенство, така сега сонуваат две селекции кои за првпат во историјата би можеле сензационално ...

ЕВРО 2024 – квалификации: Македонија на мегдан со Англија, Италија не смее да загуби…

SportSport - 20.11.2023

Вечерва се играат седум натпревари од последните кола во квалификациските групи Ц, Е и Х. Во голема мека работите се познати, но сепак три средби ќе решаваат кој ќе оди на ЕВРО 2024. Во Скопје спектакл, Македонија ја очекува Англија, и тоа без ...

Казахстан по чудо во Љубљана, за Италија ќе биде доволен и бод во Леверкузен

Слободен Печат - 20.11.2023

Денеска ќе дознаеме уште неколку учесници на Европското првенство 2024 , меѓу нив може да биде и фудбалската репрезентација на Италија од квалификациската група „Ц“ во која настапува и Македонија.

Останаа уште четири визи за ЕУРО 2024 – Под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

TopSport - 20.11.2023

Foto/ EPA Вечерва и утре ќе заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2024 година. За пласман на завршниот турнир, преку квалификациите, останаа уште четири слободни места.

Молдавија има само две победи, но денеска може да се пласира на Европското првенство

Слободен Печат - 20.11.2023

Фудбалската репрезентација на Молдавија денеска може да испише историја за првпат обезбедувајќи пласман на Европско првенство . Молдавците во квалификациската група „Е“ за учество на ЕП 2024 иако имаат само две победи, четири нерешени и еден пораз ...

Шестата најслаба репрезентација во Европа со победа вечерва ќе се пласира на ЕП 2024

Спортманија - 20.11.2023

Денеска може да биде историски ден за молдавскиот фудбал, нивната репрезентација е на 90 минути од прв пласман на Европско првенство. Вечерва Молдавците гостуваат кај Чешка и ако победат, што би било големо изненадување, ќе се пласираат на ЕП 2024 ...

На ЕП 2024 ќе играат репрезентации од пет од шесте барабани

Н.Македонија - 20.11.2023

По натпреварите во саботата, вкупно 16 фудбалски репрезентации се пласираа на Европското првенство (ЕП) в година во Германија, од вчера до утре ќе се решаваат уште преостанатите пет учесници на континенталниот шампионат.

Останаа само уште седум слободни места на ЕП, три од нив ќе бидат пополнети вечерва (Фото)

Спортманија - 20.11.2023

Првиот дел од квалификациите за Европското првенство е пред самиот крај, а веќе се познати 17 од 24-те учесници на шампионатот во Германија. Денес ќе бидат познати уште, а утре ќе се одлучува и последниот учесник кој преку групите ќе се пласира на ...

17 учесници на ЕП се веќе познати – еве уште кои селекции чекаат виза за Германија 2024

Спортклуб - 19.11.2023

Веќе се познати 17-те учесници на Европското првенство во Германија идната година, а уште неколку репрезентации чекаат да ја чекираат својата виза на ова елитно натпревариување. Пласман до сега на ЕП изборија репрезентациите на Франција, Англија, ...

Останаа уште четири визи за Евро 2024 – под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Макфакс - 20.11.2023

Foto/ EPA Вечерва и утре ќе заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2024 година. За пласман на завршниот турнир, преку квалификациите, останаа уште четири слободни места.

Останаа уште четири визи за ЕУРО 2024 – Под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Опсервер - 20.11.2023

Foto/ EPA Вечерва и утре ќе заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2024 година. За пласман на завршниот турнир, преку квалификациите, останаа уште четири слободни места.

Останаа уште 4 визи за ЕУРО 2024 – под притисок се Италија и Хрватска, Молдавија и Казахстан се надеваат на чудо

Кајгана - 20.11.2023

Вечерва и утре ќе заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2024 година. За пласман на завршниот турнир, преку квалификациите, останаа уште четири слободни места. Три места ќе бидат пополнети вечерва, а едно во вторник.

(Видео) Италија, Чешка и Словенија ќе играат на ЕУРО 2024

Макфакс - 20.11.2023

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка ...

(Видео) Италија, Чешка и Словенија ќе играат на ЕУРО 2024

Опсервер - 20.11.2023

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка ...