TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема нови снимки од Гајсер – во интервјуто прогнозира пад на премиерот Зоран Заев

ТВ21 - 13.08.2019

Нема нови снимки иако соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ Ларис Гајсер најави дека во денешното интервју на радиото Каподистрија ќе соопшти нови детали за аферата Рекет. Наместо тоа тој повеќе се задржа анализирајќи ја актуелната ...

Ларис Гајзер за „Рекет“: Имам уште информации, за неколку дена ќе ја објавам целата приказна

МКД - 13.08.2019

Како што веќе реков во денешното интервју за Радио Каподистриа, еве ви потврдувам дека и натаму работам на делови од оваа истражувачка приказна за да го склопам мозаикот. Пред да ја објавам целата финална приказна морам да бидам сигурен дека сите ...

Гајсер: Промената на името беше лудост; Потребна е преодна влада во која ќе го нема Заев

365 - 13.08.2019

Иако беше оправдано да се очекува дека соработникот на „Ла Верита“ – Ларис Гајсер, во гостувањето на словенечкото Радио Копер (на италијански – Радио Каподистрија) ќе објави нови детали или можеби нови снимки околу случајот „Рекет“, подеднакво ...

Гајсер: Ги објавив снимките стравувајќи дека може да исчезнат

Сител - 13.08.2019

Иако најави италијанскиот новинар Гејсер денеска не објави нов разговор за Рекет. Во радио интербју спеак Гејсер вели дека причините поради кои се решил да ги објавува снимките е поради стравот дека доказите ќе исчезнат.

Гајсер: Не кажувам со кого соработувам во Македонија

Телма - 13.08.2019

Објавувачот на аудио и видео бомбите за „Рекет“ му предвиди крај на премиерската кариера на Зоран Заев, како гостин – аналитичар во италијанско радио. Словенецот Ларис Гајсер кој пишува и анализира на порталот „Ла Верита“ од каде македонската ...

Гајсер: Завршува политичката кариера на Заев!

Алсат-М - 13.08.2019

Италијанскиот новинар кој ги објави видео и аудио-снимките за случајот „Рекет“ во весникот “Ла Верита“, Ларис Гајсер, денеска во словенечкото радио “Каподистриа“ ја коментираше актуелната состојба во Македонија.

Затишје пред бура или издишаа бомбите на „Ла Верита“?

Канал5 - 13.08.2019

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер кој три дена пушташе снимки за случајот Рекет запре со таканаречените бомби. Остана да виси прашањето дали тактизира со снимките, нема повеќе материјал или станува збор за нешто друго.

Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини, кариерата на Заев е готова!

Фокус - 13.08.2019

Новинарот во весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер, кој ги објави снимките од случајот „Рекет“ што ги поседува и обвинителството, во денешно интервју за една радио-емисија изјави дека одлучил јавно да ги објави материјали стравувајќи од, како што вели, ...

Гајсер: Она што го следевме е дека неважни луѓе изнесуваа куфери со пари

24 Вести - 13.08.2019

Ви презентираме дел од опширното денешно излагање на словенечкиот новинар, Ларис Гајсер вработен во весникот „Ла Верита“ за радиото Каподистрија: „Не спиев со денови мислејќи дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие на нив.

Гајсер: Не сум ничија продолжена рака и не ги откривам помошниците од Македонија!

Алсат-М - 13.08.2019

Во интервју за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од порталот „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и за реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и за реакциите од странските амбасади и ЕУ.

Гајзер прогнозира крај на премиерската кариера на Заев

МКД - 13.08.2019

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајзер по објавувањето на „бомбите“ за случајот „Рекет“ денеска за радиото Каподистрија ги анализираше случувањата поврзани со аферата. Тој во разговор за радиото кажа дека по објавувањето на аудио ...

Гајсер: Заев веќе нема кредибилитет

Р.С.Европа - 13.08.2019

Словенецот Ларис Гајсер, кој на интернет страницата на италинскиот весник „Ла Верита“ објави неколку снимки поврзани со случајот „Рекет“, во емисија за италијанското радио „Каподистрија“, изјави дека по објавувањето на снимките завршила политичката ...

Oд кого Гајсер ги добил „бомбите“?

Фактор - 13.08.2019

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер од Ла Верита негира дека е нечија продолжена рака и одбива да открие од каде ги поседува аудио снимките, кои ги објави за случајот „Рекет“. На прашање дали се познава со поранешниот премиер Никола Груевски, Гејсер ...

Гај серо

iPortal - 13.08.2019

Некој си соработник на маргинален десничарски весник во Италија по име Гајсер добива третман на нова баба Ванѓа кај нас дури и од сериозни медиуми. Тие не само што ги споделуваат информациите до кои тој дошол за аферата “Рекет” туку му даваат и ...

Гајсер: По скандалот сигурно ќе заврши кариерата на Заев како премиер

24 Вести - 13.08.2019

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер за радиото Каподистрија предмалку ги анализираше случувањата поврзани со аферата „Рекет“. Тој напомена дека „претседателот Пендаровски со прес-конференцијата покажа дека полека се дистанцира од Заев“.

(ВО ЖИВО) Италијанското радио почна со најавената емисија за нови „бомби“ за „Рекет“

Алсат-М - 13.08.2019

Во моментов Ларис Гајсер, којшто веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, има во живо емисија за италијанско радио во која се очекува да бидат објавени нови материјали за случајот.

Гајсер: По случајот „Рекет“, политичката кариера на Заев е завршена

А1 On - 13.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италинскиот весник „Ла Верита“ кој веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, гостуваше во живо во емисија за италијанското радио „Каподистрија“, но овојпат, иако беше најавено, не беа ...

Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

Deutsche Welle - 13.08.2019

По кусиот прекин, Гајсер за денеска најави нови докази кои на јавноста ќе ѝ ги презентирал преку Радиото Каподистри Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита", најави дека денеска ќе изнесе нови факти за случајот „Рекет“, но овој ...

Гајсер не објави ништо ново за „Рекет“

Либертас - 13.08.2019

И покрај најавите дека авторот на текстовите во италијанскиот весник „Ла Верита“, Лорис Гајсер, денеска ќе објави нови материјали за случајот „Рекет“, неговото гостување во италијанското радио се сведе на лична оценка за случувањата поврзани со ...

Гајсер ги објавил снимките, па не можел да спие од загриженост

365 - 13.08.2019

Италијанскиот новинар со словенечко потекло – Ларис Гајсер, не ги задоволи очекувањата на македонската јавност од неговото гостување во словенечкото Радио Копер (на италијански: Радио Каподистрија), за евентуална нова „бомба“ за случајот „Рекет“.

Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини

ММС - 13.08.2019

Како што беше најавено, соработникот на италијанскиотт весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, дека денеска во 11 часот во живо преку радио ќе соопшти нови детали за аферата „Рекет“, тоа и го стори на Радио Каподистрија.

Гејсер: Кредибилитетот на Заев е целосно изгубен

MakPress - 13.08.2019

Новинарот во весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер во радио емисија по објавувањето на аудио разговорите мислел дека лицата кои се во снимките ќе негираат дека се работи за нив, па дури ни дека не спиел од страв, но тие признале дека се работи за нив.

Гајсер денеска во 11 часот со „нова бомба“ за случајот „Рекет“

24 Вести - 13.08.2019

Словенецот, Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави вчера дека денеска во 11 часот ќе објави нови информации поврзани со случајот „Рекет“. Гајсер на Фејсбук најави дека новите детали од „рекет-бомбата“ ќе се емитуваат при ...

„Ла Верита“: Пендаровски се кандидира за спасител, оддалечувајќи се од Заев

Н.Македонија - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев е изолиран и внатрешно и надворешно по земјотресот предизвикан од објавените документи од страна на „Ла Верита“, кои докажуваат корупција во македонскиот политички и судски систем, пишува Ларис Гајсер во неговата нова статија ...

Гајсер: Јавно ги објавивме доказите бидејќи се стравуваше дека ќе исчезнат доказите

Магазин - 13.08.2019

Ларис Гајсер, италијанскиот новинар и соработник на весникот „Ла Верита“, денеска во 11 часот беше гостин во радиото Каподистрија каде ги анализираше случувањата поврзани со аферата „Рекет“, и се изјасни за видео и аудио снимките кој ги објави.

Во 11 часот новинарот од „Ла Верита“ гостува на радио, се очекуваат нови детали за „Рекет“ (ВО ЖИВО)

365 - 13.08.2019

За неколку минути, со почеток во 11 часот, на словенечкото радио „Каподистрија“ гостува италијанскиот новинар Ларис Гајсер, кој ги објави снимките за „Рекет“ во весникот „Ла Верита“. Гостувањето во живо вчера Гајсер го најави на својот Фејсбук ...

Гајсер денеска на радио ќе зборува за „Рекет“

+инфо - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот и сопственик на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави дека денеска во 11 часот ќе гостува во радиото „Каподистрија“, каде ќе изнесе факти за случајот „Рекет“. Тој го најави ова на својот прифил на Фејсбук синоќа.

Следете го во живо обраќањето на Гајсер за „Рекет“

Н.Македонија - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, денеска ќе гостува во радиото „Каподистрија“ во 11 часот и ќе зборува за случајот „Рекет“. Неговото гостување ќе може да се следи тука ...

„Ла Верита“: Пендаровски се понуди да биде спасител на татковината кога режимот на Заев дефинитивно ќе падне

365 - 13.08.2019

Предизвиканиот земјотрес од објавените документи од страна на „Ла Верита“ кои докажуваат корупција во македонскиот политички и судски систем, го изолира премиерот Зоран Заев и внатрешно и надворешно, пишува новинарот Ларис Гајсер за италијанскиот ...

Гајсер: Мислев дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие, но сите си признаа

Република - 13.08.2019

Во радиоемисијата на италијанското радио Радио Каподистри Гајсер, Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека по објавувањето на аудио разговорите очекувал дека лицата чии гласови се слушаат ќе негираат дека се работи за ...

Новинарот на „Ла Верита“ за „Рекет“ ( ЖИВО)

Expres - 13.08.2019

Ларис Гејсер, кој во италијанскиот „Ла Верита“, минатата недела објави видео и аудио снимки за рекетот од 1,5 милиони евра за денеска најави дека ќе изнесе нови факти за случајот во живо на Каподистриa во 11 часот.

Денеска нови факти за „Рекет“, најавува Ларис Гајсер, ќе ги соопшти во живо

Слободен Печат - 13.08.2019

Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио Каподистри. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за ...

Денес во 11 часот Гајсер најави нова бомба за Рекет

24Инфо - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италјанскиот весник „Ла Верита“ најви дека денес ќе обелодени нови моменти за „Случајот Рекет“. На својот фејсбук профил Гајсер објави дека новите детали од „рекет-бомбата“ ќе одекнат денес во 11 часот, при неговото ...

(ВИДЕО) Слушајте го во живо Гајсер со „нови факти“ за „Рекет“

Фактор - 13.08.2019

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер во 11 часот преку радио ќе соопштува нови детали за случајот „Рекет“. Тој, како што наведе во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото.

Денеска во 11 часот нова „бомба“ за РЕКЕТ

Магазин - 13.08.2019

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер кој воедно е и соработник на Ла Верита, вчера на својот Фејсбук профил објави дека денеска за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер во својот статус пишува дека денеска во 11 часот на ...

Гејсер за денеска најави радио-бомба за „Рекет“

Expres - 13.08.2019

Новинарот кој во италијанскиот „Ла Верита“, минатата недела објави видео и аудио снимки за рекетот од 1,5 милиони евра кој бил изнуден од Орце Камчев за да биде пуштен од притвор, за денеска најави dека ќе изнесе нови факти за случајот.

„РЕКЕТ“ ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕС: Ларис Гајсер со нови факти преку радио

Фактор - 13.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник Ла Верита, најави дека денес ќе изнесе нови факти за случајот кој ја здрма Македонија. Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио Каподистри во 11 часот.

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер го бара вниманието на македонската јавност и најави факти за „Рекет“

365 - 12.08.2019

Утре, 13 август, во 11 часот, италијанскиот новинар кој ги објави снимките за „Рекет“ во весникот „Ла Верита“, ќе гостува во живо на словенечкото Радио Каподистриа, најави денеска тој на својот Фејсбук профил.

Гајсер утре ќе пука нова „Рекет-бомба“

24Инфо - 12.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италјанскиот весник „Ла Верита“ најви дека утре ќе обелодени нови моменти за „Случајот Рекет“, кој е главна топ-тема изминатава недела во земјава, а со големо внимание се следи и во поширокото опкружување.

Денеска ќе одекне нова „бомба“ за „Рекет“ - Ларис Гејсер ќе соопшти детали на радио

Press24 - 12.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“, најави дека денеска ќе изнесе нови факти за случајот „Рекет“ кој деновиве ја „тресе“ Македонија. Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио ...

Утре ќе пукне нова „бомба“: Италијанскиот новинар најави нови факти за „Рекет“

Магазин - 12.08.2019

Ларис Гајсер, италијанскиот новинар, соработник на италијанскиот весник Ла Верита, на својот Фејсбук профил напиша дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува ...

Ларис Гаисер подготвен да објави се – очекува да предизвика силни турбуленции

PressingTV - 13.08.2019

Како што веќе реков во денешното интервју за Радио Каподистрија, еве ви потврдувам дека и натаму работам на делови од оваа истражувачка приказна за да го склопам мозаикот. Пред да ја објавам целата финална приказна морам да бидам сигурен дека сите ...

Што ќе објави Ларис Гајсер за Македонија утре?

Фактор - 12.08.2019

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на Фејсбук објави дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во 11 часот во на Радио Каподистрија ќе емитува директно во живо од студиото факти.

Гајсер: Ги објавив снимките стравувајќи дека може да исчезнат

4NEWS - 13.08.2019

Иако најави италијанскиот новинар Гејсер денеска не објави нов разговор за Рекет. Во радио интербју спеак Гејсер вели дека причините поради кои се решил да ги објавува снимките е поради стравот дека доказите ќе исчезнат.

Гајсер: Едно од решенијата е преодна влада без Заев чија кариера е готова

24Инфо - 13.08.2019

Политичката кариера на македонскиот премиер Зоран Заев по снимките од „Рекет“ е готова, бидејќи веќе нема меѓународен кредибилитет, изјави новинарот Ларис Гајсер од порталот „Ла Верита“ во интервју за словенечкото радио на италијански јазик ...

Гајсер негира дека е продолжена рака на Орбан и Салвини-тврди сам истражувал

Нова ТВ - 13.08.2019

Во интервјуто за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од италијанскиот весник „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и за реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и за реакциите од странските амбасади и ЕУ.

Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција

Press24 - 13.08.2019

Во интервју за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од порталот „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и на реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и од странските амбасади и ЕУ.

УТРИНСКИ ФОКУС: Нема нова „бомба“ за Боки 13-Пендаровски ќе има збор пред јавноста

Фактор - 12.08.2019

Вести во фокусот на Фактор овој понеделник .... * По бурниот викенд со „бомби“ за „Рекет“ од Ларис Гајсер денес молк Утринава јавноста не слушна нова аудио или видео снимка за случајот „Рекет“.

Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини

Макфакс - 13.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италинскиот весник „Ла Верита“ кој веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, гостуваше во живо во емисија за италијанското радио „Каподистрија“, но овојпат, иако беше најавено, не беа ...

Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

Либертас - 13.08.2019

По кусиот прекин, Гајсер за денеска најави нови докази кои на јавноста ќе ѝ ги презентирал преку Радиото Каподистри Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита”, најави дека денеска ќе изнесе нови факти за случајот „Рекет“, но овој ...