TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицотакис: НАТО да ги засили патролите во Егејското Море поради заканата на Ердоган

МКД - 10.10.2019

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис побара од НАТО да ги засили патролите во Егејското Море по заканата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган кој кажа дека ќе пушти над три милиони емигранти во Европа.

Мицотакис ќе бара засилено присуство на НАТО во Егејското море

Кумановски м. - 11.10.2019

Грчкиот премиер Киријакос Микотакис денеска побара НАТО да ги засили патролите во Егејот, откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се закани дека ќе ослободи повеќе од три милиони мигранти во Европа.

Столтенберг од Атина : Турција да се воздржи , заедничкиот непријател е ИД

Канал5 - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО , Јенс Столтенберг ја повика Турција да покаже воздржаност во воената операција во Сирија. Столтеберг додаде дека заеднички непријател во регионот е сè уште Исламската држава.

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

Нова ТВ - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

НАТО ја повика Турција на воздржаност во Сирија

Р.С.Европа - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека Алијансата очекува Турција да покаже воздржаност во своите операции во северна Сирија за да се избегне човечко страдање. Тој порача и дека мора да се потсетат оти е потребно заедно ...

Столтенберг утре на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

А1 On - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

НАТО бара воздржаност од Турција

Независен - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани“ во воената операција во северниот дел на Сирија. -НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

Столтенберг во Атина на средби со Мицотакис и Павлопулос

Република - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг во Атина на средби со грчкиот претседател и со премиерот

24Инфо - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг утре на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

Опсервер - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг утре на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

Либертас - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг утре на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

MakPress - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

НАТО бара воздржаност од Турција

+инфо - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани“ во воената операција во северниот дел на Сирија. – НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

НАТО бара воздржаност од Турција

А1 On - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани“ во воената операција во северниот дел на Сирија. -НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

НАТО бара воздржаност од Турција

Локално - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани“ во воената операција во северниот дел на Сирија. -НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

НАТО бара воздржаност од Турција

iPortal - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани“ во воената операција во северниот дел на Сирија. -НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

НАТО побара Турција да покаже воздрженост во воените операции

Слободен Печат - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани” во воената операција во северниот дел на Сирија. – НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

НАТО бара воздржаност од Турција

Опсервер - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани“ во воената операција во северниот дел на Сирија. -НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

НАТО бара воздржаност од Турција

24Инфо - 09.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на Твитер изрази надеж дека турските власт ќе бидат „воздржани” во воената операција во северниот дел на Сирија. -НАТО е информиран од турските власти за операцијата која во тек во северна Сирија.

Столтенберг денеска во Атина

Р.С.Европа - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.

Генералниот секретар на НАТО во посета на Атина

Слободен Печат - 10.10.2019

Средбата со Павлопулос е закажана за 17, а со Мицотакис во 19 часот по локално време, по што ќе се одржи и прес конференција. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со ...

Столтенберг на попладневни средби со грчкиот претседател и премиерот во Атина

24Инфо - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денес ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг денес на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

Опсервер - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денес ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг денес на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

Локално - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денес ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг денес на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

А1 On - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денес ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Столтенберг на средби со грчкиот претседател и грчкиот премиер во Атина

iPortal - 10.10.2019

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис денес во попладневните часови ќе се сретнат со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Средбата сп Павлопулос е закажана за 17 часот, додека пак со Мицотакис ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

Слободен Печат - 10.10.2019

Генералниот секретар на НАТО додаде дека ИД повеќе не контролира територии како претходно, но е се уште таму, во Ирак, во Сирија, итн., и истакна дека проблемот треба да се спречи од корен, а целта е враќање на стабилноста.

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

24Инфо - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

Независен - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

А1 On - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

+инфо - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

Нетпрес - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност во Сирија

iPortal - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...

Столтенберг: Турција да покаже воздржаност

MakPress - 10.10.2019

Очекуваме од Турција да покаже воздржаност, а нејзините акции во северна Сирија да се одмерени, пропорционални и да се избегнат повеќе човечки страдања, порача од Атина, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по средбата со грчкиот премиер ...