TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев се огласи на Фејсбук: Ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ

Press24 - 12.01.2019

Заев се огласи вчера по изгласувањето уставни измени. Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ за Република Македонија.

Заев и Столтенберг разговарале телефонски, честитки до граѓаните и пратениците

Скопје1 - 12.01.2019

Премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил им честиташе на граѓаните и пратениците за преземената одговорност и воедно му се заблагодари за честитката на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, со кој вечерва разговарале телефонски.

ИСТОРИСКИ МОМЕНТ: Грција, НАТО и ЕУ го поздравија Заев за промената на името на Македонија

Фактор - 12.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас го поздрави својот македонски колега, Зоран Заев по историското гласање на пратениците во Скопје државата да биде преименувана во Република Северна Македонија. „Премиерот му честиташе на г.

Реакции по промената на името на Македонија

MTM - 12.01.2019

Македонија го промени името во Република Северна Македонија откако пратениците вчера ги усвоија сите уставни измени предвидени во Преспанскиот договор. Вкупно 81 од вкупно 120 пратеници гласаа за промена на името на Македонија.

Заев им честиташе на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност

Фокус - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Сител - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Столтенберг: НАТО силно ја поддржува имплементацијата на Договорот

Канал5 - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг од своја страна му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. НАТО силно ја поддржува целосната имплементација на Договорот, што е важен придонес за ...

Столтенберг: Честитки, ова е важен придонес за стабилен и просперитетен регион

МКД - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг преку Твитер му испрати честитка на премиерот Зоран Заев за финалното гласање во Парламентот. „Му честитам на премиерот Зоран Заев за финалното гласање во Парламентот за Договорот од Преспа.

Столтенберг со честитки до Заев

Нова ТВ - 11.01.2019

Генералниот сектретар на НАТО Јенс Столтенберг, преку Твитер му честиташе на македонскиот премиер Зоран Заев за успешното гласање во Собранието. – Му честитам на премиерот Зоран Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Канал5 - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност. ,,Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме ...

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Либертас - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Столтенберг со честитки до Заев

Либертас - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. – НАТО силно ја поддржува целосната имплементација на Договорот, што е важен придонес за стабилен и ...

СДСМ: Се отвори перспектива за сигурна иднина за државата и граѓаните, членството во ЕУ и НАТО станува реално и извесно

А1 On - 11.01.2019

„Социјалдемократскиот сојуз на Македонија им честита на сите граѓани, со денешното усвојување на уставните измени, се испиша ново, историско поглавје, се заврте нова, светла страница на историјата на нашата татковина.

Заев и Столтенберг разговарале телефонски, честитки до граѓаните и пратениците

Макфакс - 11.01.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев преку неговиот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ му заблагодари за честитката на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, со кој вечерва разговарале телефонски.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Press24 - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Заев: Им честитам на граѓаните и пратениците, заедно ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ

+инфо - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Столтенберг со честитки до Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа

Press24 - 11.01.2019

Генералниот сектретар на НАТО Јенс Столтенберг, преку Твитер му честиташе на македонскиот премиер Зоран Заев за успешното гласање во Собранието. – Му честитам на премиерот Зоран Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа.

Честитка од Јенс Столтенберг

Независен - 11.01.2019

Веднаш по изгласувањето на уставните амандмани генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, испрати порака на Твитер, во која се вели: „Му честитам на премиерот Зоран Заев и на парламентот за финалното гласање околу Преспанскиот договор.

Столтенберг: Му честитам на Заев за гласањето во Собранието

Макфакс - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку неговиот профил на „Твитер“ му честита на македонскиот премиер Зоран Заев за изгласувањето на уставните измени вечерва во Собранието. „Му честитам на премиерот Зоран Заев за гласањето во ...

Столтенберг телефонски му честитал на Заев

+инфо - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. – НАТО силно ја поддржува целосната имплементација на Договорот, што е важен придонес за стабилен и ...

Заев на ФБ: Им честитам на граѓаните и пратениците, заедно ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ

1tv - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Слободен Печат - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Столтенберг: НАТО силно ја поддржува имплементацијата на Договорот

Слободен Печат - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. – НАТО силно ја поддржува целосната имплементација на Договорот, што е важен придонес за стабилен и ...

Столтенберг со честитки до Заев

1tv - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. – НАТО силно ја поддржува целосната имплементација на Договорот, што е важен придонес за стабилен и ...

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Локално - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Столтенберг: Му честитам на Заев за гласањето во Собранието

Точка - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку неговиот профил на „Твитер“ му честита на македонскиот премиер Зоран Заев за изгласувањето на уставните измени вечерва во Собранието. „Му честитам на премиерот Зоран Заев за гласањето во ...

Поддршка од Европа и НАТО за изгласаните уставни измени

CivilMedia - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг од своја страна му испрати директен твит на премиерот Зоран Заев да му честита за крајното гласање на Собранието. ,,НАТО силно ја поддржува целосната имплементација на Договорот, што е важен придонес за ...

Честитки од Владата и меѓународната заедница за одлуката на парламентот

OhridNews - 11.01.2019

Граѓаните на Република Македонија, преку нивните претставници во Собранието, вечерва, со прифаќањето на уставните измени, напишаа ново, историско поглавје на нашата државност, се вели во честитката што Владата вечерва ја испрати до граѓаните и сите ...

Генералниот Секретар на НАТО Столтенберг до премиерот Заев: Честитам за финалното гласање во парламентот

ТВ21 - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва преку Твитер порака му честиташе на премиерот Зоран Заев за исходот од гласањето во парламентот. „Му честитам на Премиерот Зоран Заев за финалното гласање на Договорот од Преспа во Парламентот.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

еМагазин - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Заев: Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност

Фактор - 11.01.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев на Фејсбук им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност. „Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме вратите на НАТО ...

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Опсервер - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

MTM - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

24Инфо - 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност.

Столтенберг со честитка до Заев за успешното гласање во Собранието

Скопје1 - 11.01.2019

Генералниот сектретар на НАТО Јенс Столтенберг, преку Твитер му честиташе на Заев за успешното гласање во Собранието. „Му честитам на премиерот Зоран Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа.

Столтенберг: Му честитам на Заев за гласањето во Собранието

Centar - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку својот профил на „Твитер“ му честита на македонскиот премиер Зоран Заев за изгласувањето на уставните измени вечерва во Собранието. „Му честитам на премиерот Зоран Заев за гласањето во Собранието ...

Генералниот Секретар на НАТО Столтенберг до премиерот Заев: Честитам за финалното гласање во парламентот

4NEWS - 11.01.2019

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва преку Твитер порака му честиташе на премиерот Зоран Заев за исходот од гласањето во парламентот. „Му честитам на Премиерот Зоран Заев за финалното гласање на Договорот од Преспа во Парламентот.

Столтенберг му честита на Заев

Фактор - 11.01.2019

Генералниот сектретар на НАТО Јенс Столтенберг, на Твитер му честиташе на македонскиот премиер Зоран Заев за успешното гласање во Собранието. „Му честитам на премиерот Зоран Заев за собраниското финално гласање на Договорот од Преспа.

Премиерот Заев им честита на граѓаните и пратениците за уставните измени: Заедно ги отворивме портите за НАТО и ЕУ

Centar - 11.01.2019

-Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ за Република Македонија. Во исто време, изразувам благодарност до генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО е извесно и реално

Кумановски м. - 11.01.2019

Интегрално соопштение од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Социјалдемократскиот сојуз на Македонија им честита на сите граѓани, со денешното усвојување на уставните измени, се испиша ново, историско поглавје, се заврте нова, светла страница ...