TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите да не се плашат од заканите на Заев

Р.С.Европа - 14.08.2019

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Заев и картелот околу него не се суетни, туку се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец, реагираше денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ на ...

Заев се избрука и денес: Си се измонтира без скандалозната изјава и објави на Фејсбук (ВИДЕО)

Курир - 14.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска се огласи на Фејсбук, споделувајќи го вчерашното видео, но измонтирано и без делот со скандалозната и навредувачка изјава. -„Јас сум бopeц човек и ќе продолжам да се бopaм за овие вредности до крај.

Геровски: Не се чувствувам безбедно

Канал5 - 14.08.2019

По изјавата на Заев дека суетен новинар не може да ја урне владата, новинарот што ја обелодени аферата „Рекет” Бранко Геровски синоќа напиша дека не се чувствува безбедно. Тoj вели дека бил мета на организирани напади од „сдсмовски ботови“.

(Видео) Реакција за милион долари по спорната изјава на премиерот Зоран Заев

еМагазин - 14.08.2019

Хит на социјалните мрежи е реакцијата на новинарите кои беа присутни кога премиерот Зоран Заев ја даде спорната изјава дека „Нема да дозволи неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат оваа Влада од власт“.

Мрачните сили и антизападниот Мицкоски аут, заменети се со неколку криминалци, 1 педер и 1 суетен новинар

Expres - 14.08.2019

Владата и премиерот Заев вчера официјално се повлекоа од приказните дека случајот Рекет како напад врз македонската демонратија е производ на “мрачни сили” и “антизападниот изолиран” лидер на опозицијата Мицкоски.

Героски: Дали ноќеска да очекувам партиската војска да ми тропне на врата или нешто уште пострашно да се случи…

24Инфо - 14.08.2019

Новинарот Бранко Героски вчера јавно го прозва премиерот Зоран Заев дали на него мислел кога рекол „суетен новинар“ и побара јавно извинување од него ако тоа е така. Героски на својот Фејсбук профил ноќеска напиша дека бил мета на организирани ...

Николовски: Да не беше Заев уште ќе траеше борбата за слобода и демократија

24Инфо - 14.08.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, застана во одбрана на премиерот Зоран Заев по неговата изјава дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата.

Педери сакаат да рушат Влада која им даде геј-парада

еМагазин - 14.08.2019

Не стивнуваат реакциите по вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат оваа Влада од власт. Здруженија на новинари, невладини организации и илјадници граѓани со право ...

Геровски: По изјавата на Заев, јас сум мета на напади од сдсмовски ботови

Скопје1 - 14.08.2019

По изјавата на Заев дека суетен новинар не може да ја урне Владата, но и по реакцијата од Бранко Геровски дека не се чувствува безбедно, новинарот вели дека бил мета на организирани напади од „сдсмовски ботови“.

Генсекот си го брани лидерот: Да не беше Заев…

Република - 14.08.2019

За генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, вчерашната изјава на Зоран Заев дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата, не е скандалозна.

Заев: Настапот на Јанева е идиотски

Република - 14.08.2019

Покрај скандалозната изјава на Зоран Заев дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата, вчера во истото излагање пред новинарите по повод 18 години од Рамковниот договор, тој истакна дека и дека настапот на ...

Излезе вмровското од Заев, сомнително е како знае кој е педер, се вели на „Твитер“

Скопје1 - 14.08.2019

Лавина од реакции на социјалните мрежи по изјавата на премиерот Зоран Заев „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

Ген-секот на СДСМ го брани лидерот: Да не беше Заев…

Expres - 14.08.2019

Скандалозната вчерашна изјава на Зоран Заев дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата предизвика лавина критики во јавност. Сосем поинакво мислење има генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски, ...

Твитер се „запали“ по изјавата на Заев дека нема да дозволи криминалци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Фактор - 14.08.2019

Твитер заедницата буквално се „запали“, по изјавата на премиерот дека нема да дозволи криминалци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата. Со часови, не престануваа реакциите на граѓаните на социјалните мрежи, посебно твитерџиите со реакцијата на ...

Твитер заедницата збесна: И не се вика “педер” него “пеер”

Бизнис Вести - 14.08.2019

Претседателот на Владата Зоран Заев предизвика силни реакции во јавноста, откако изјави дека нема да дозволи некој да го инволвира него во случајот „Рекет“, ниту пак, „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата.

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, суетен новинар и педер да ја срушат Владата

Сител - 13.08.2019

Нема да дозволам индивидуалци да ја срушат оваа Влада, изјави Премиерот Зоран Заев на првото појавување во јавноста по годишниот одмор и објавените бомби во италијанскиот весник “Ла Верита” во кои беше споменато и неговото име.

Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и криминалци да ја урнат Владата

Канал5 - 13.08.2019

,,Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ме извини ЛГБТ заедницата еден педер да ја симнат оваа Влада од власт. Не. Ќе се бориме до крај затоа што секој кој се инволвирал секако ќе си носи одговорност, рече Заев.

(Видео)Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа влада од власт

IRL - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја симнат оваа влада од власт. Прашан дали зборувале за СЈО и за Катица Јанева, Заев кажа: Осомничениот во „Рекет’ Боки 13 во разговорите со ...

Неколку криминалци, еден суетен новинар и, да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер нема да ја срушат владата, кажа ...

Сакам да кажам - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, одговарајќи на новинарско прашање дали знаел за рекетот на Бојан Јовановски – Боки 13.

Скандалозна изјава на Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата

Фокус - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде скандалозна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата.

“Вечерва после скандалозната изјава на Заев, бев мета на организирани напади на сдсмовските ботови и приврзаници на ...

Магазин - 14.08.2019

Шокантна, дискриминирачка и заканувачка –на овој начин новинарот Бранко Героски ја оцени вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи „група криминалци, еден суетен новинар и еден педер“, да ја урнат власта.

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам еден „педер“ да ја урне владата!

Алсат-М - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата.

Героски: Што мисли Пендаровски за изјавата на Заев?

Press24 - 13.08.2019

Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук напиша дека го интересира мислењето на Стево Пендаровски за изјавата на Заев. - Ме интересира мислењето на претседателот Пендаровски за изјавата на премиерот Заев за педерот и суетниот новинар, напиша тој.

Заев на Твитер даде појаснување за неговата изјава

Н.Македонија - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев на Твитер ја објасни својата изјава која предизвика силни реакции во јавноста, откако претходно денес на прес-конференција кажа дека нема да дозволи некој да го инволвира него во случајот „Рекет“, ниту пак, „неколку криминалци, ...

Заев: Нема да дозволам криминалци, еден суетен новинар и „педер“ да ја паднат оваа Влада

OhridNews - 14.08.2019

Изјавата на премиерот Зоран Заев, во првото појавување пред медиумите по одморот, која се однесува на случајот „Рекет“, предизвика лавина реакции во јавноста. Тој подоцна на Твитер се дообјасни, посочувајќи дека зборот „педер“ го употребил во друг ...

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

А1 On - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја аферата „Рекет“ рече дека нема да дозволи некој да го инволвира него, ниту пак, како што рече „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата.

МАН го повика премиерот Заев да се извини за дадената изјава

Кумановски м. - 14.08.2019

Изјавата на премиерот Зоран Заев за аферата „Рекет“ во која рече дека нема да дозволи „ неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја срушат Владата “ наиде на осуди и од Македонската асоцијација на новинари (МАН) од каде сметаат дека ...

Милошоски: Погодете зошто Заев е уплашен

Press24 - 13.08.2019

Заев е уплашен. Ова го напиша на Фесбук Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва, како реакција на изјавата на премиерот дека нема еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да срушат власт.

Тони Михајловски: Заев ќе треба да се почека да се стигне колку се надмина себе си

Press24 - 13.08.2019

Ќе треба да се почека да се стигне колку се надмина себе си. Ова вечерва го напиша македонскиот актер Тони Михајловски по скандалозната изјава на Заев. За потсетување, Заев за случајот Рекет рече дека нема да дозволи еден педер, суетен новинар и ...

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат Владата (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.08.2019

„Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа Влада од власт“, рече премиерот Зоран Заев во според многумина скандалозната изјава, одговарајќи на новинарско прашање дали знаел за рекетот кој го правел Боки ...

Заев: Нема да дозволам еден суетен новинар и еден педер да ја урнат оваа власт! (ВИДЕО)

+инфо - 13.08.2019

Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ме извини ЛГБТИ заедницата, еден педер, да ја симнат оваа влада од власт. Не, изјави вечервапремиерот Зоран Заев. – Ќе се бориме до крај затоа што секој што се инволвирал ќе ...

Заев твитна: Зборувам за карактерна особина не за сексуална определба

Локално - 13.08.2019

Вечерашниот твит на премиеорт Зоран Заев, колку за појаснување на неговата изјава дека нема да дозволи еден криминалец, суетен новинар и педер да ја урнат ...

Оркестриран напад на СДСМ по заканите на Заев кон новинарите (ФОТО)

Курир - 13.08.2019

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев вечерва дека нема да дозволи еден суетен новинар и педер заедно со се неколку криминалци да ја урнат владата на СДСМ целата јавност е речиси на нозе.

Героски:Се чувствувам загрозен и небезбеден

PressingTV - 13.08.2019

Драги пријатели, вечерашната срамна и заканувачка изјава на премиерот Зоран Заев ме шокираше. Во неа, покрај извесен „педер“ (тоа се негови зборови), се спомнува и „еден суетен новинар“, пишува на својот Фејсбук профил новинарот Бранко Героски.

Реакција на новинарите на изјавата на Заев

Република - 13.08.2019

Денеска на одбележувањето на 18 години од потпишувашето на Охридскиот мировен договор премиерот на Македонија Зоран Заев изјави дека нема да дозволи нема неколку криминалци, еден суетен новинар и нека ми извини ЛГБТ заедницата, и еден педер, да ја ...

(ВИДЕО) Заев не издржа: „Нема да дозволам кpиминалци, еден новинар и еден педep да ја симнат оваа власт“

365 - 13.08.2019

Ќе се бори до крај затоа што секој што се инволвирал ќе носи одговорност. Секако дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и (да му прости LGВТ заедницата) еден педep да ја симнат оваа влада од власт.

Скандалозна изјава на Заев: “Нема да дозволам неколку криминалци и еден п*дер да ја симнат оваа влада од власт”

Точка - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев, на прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор, одговараше на прашања од новинарите. На прашањето за неговата инволвираност и инволвираноста на високи владини функционери во корупцискиот скандал кој деновиве ја ...

Заев “распали” по местачите: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и пе*ер да ја урнат Владата (видео)

Centar - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев со досега најжестока изјава околу местенката “Поткуп”. – Шпекулациите кои што одат до таму, обидувајќи се да ме инволвира некој мене. Уште еднаш да напоменам, јас сум Зоран Заев, дојдов благодарение на гласот на граѓаните ...

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја симнат Владата од власт

ММС - 13.08.2019

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по избувнувањето на скандалот „Рекет“, во јавноста се појави премиерот Зоран Заев. Првите новинарски прашања се однесуваа на инсунациите за негова и инволвираноста на високи ...

Милошоски прашува зошто е толку нервозен ЗЗ?

Република - 13.08.2019

Заев е уплашен! Досега немало понервозна изјава на Заев од оваа за мега скандалот „Рекет”! Погодете зошто?, прашува на фејсбук пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски. ...

Интервју со Бранко Героски на ТВ „Алфа„ (ЖИВО)

Expres - 13.08.2019

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев кој се закани дека нема да дозволи „еден суетен новинар и еден… педер“ да ја урнат владата, гостин во 22 часот на ТВ Алфа е новинарот Бранко Героски.

ФОКУС НА ДЕНОТ: Стефанова со часови на распит за „Рекет“, a Заев не дава педер да ја урне Владата

Фактор - 13.08.2019

По неколку часовниот распит на специјалната јавна обвинителка Лиле Стефановска во Јавното обвинителство, таа со кратка изјава за медиумите рече дека денес дошла во својство на сведок и се што и било познато за случајот дала исказ.

(ВИДЕО)Заев: Нема да дозволам криминалци, суетен новинар и педер да ја симнат Владата од власт

ТВ21 - 13.08.2019

Премиерот на РСМ попладнево на новинарско прашање рече дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер како што рече тој да ја симнат оваа влада. Ова Заев го кажа на прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен ...

Ивор Мицковски до Заев: Прљав ти е газот, аривидерчи премиере

Скопје1 - 13.08.2019

Новинарот Ивор Мицковски, реагираше по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“. „Најголема лажна вест е дека ова е само навреда.

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Либертас - 13.08.2019

Премиерот Заев во изјава за тоа дали скандалот и истрагата “Рекет” изјави:Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и, да ми прости ЛГбТ заедницата, педер да ја урнат ...

Мицкоски: Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксуз број

Expres - 13.08.2019

„Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, со една изјава го изгуби и домашниот. Вака не се однесува човек на власт кој нема мува на капата“, напиша на Фејсбук новинарот Ивор Мицкоски по скандалознатта изјава на ...

Трајкоска: Заев нанесе загрозувачки убоди на Универзалната декларација, новинарските слободи и на членот 16 од Уставот

Курир - 13.08.2019

Директорката на Македонскиот институт за медиуми (МИМ), Жанета Трајкоска се огласи по навредливата и скандалозна изјава на Зоран Заев во врска со случајот Рекет, навредувајќи го Боки 13 и нарекувајќи го педер.

Јанески: Многу педерски премиере, ај сега зградата во боите на виножитото да ја обоите сосе извинување

Скопје1 - 13.08.2019

Новинарот и активист за човекови права, Огнен Јанески, реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

Мицковски: Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот кредибилитет, денес го изгуби и домашниот, 13 е стварно ...

Курир - 13.08.2019

По скандалозната изјава во Која Зоран Заев ги навредува хомосексуалците, велејќи дека Боки 13 е педер, се огласи и поранешниот прв човек во центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски. -Ако до денес Заев го имаше изгубено меѓународниот ...

Трајкоска: Заев сам на себе си влезе со „клизачи“

Expres - 13.08.2019

Оригинален коментар на новинарката Жанета Трајкоска по изјавата на премиерот дека нема да дозволи „еден суетен новинар и еден педер“ да ја урнат владата. „…при што со лизгачки старт (клизачи), си нанесе сериозни повреди во пределот на сопствената ...