TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костов две години на клупата на Тиквеш

Опсервер - 20.09.2021

– Стратегот Влатко Костов денеска официјално е промовиран во нов тренер на екипата на Тиквеш, потпишувајќи договор за двегодишна соработка со повратникот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Тиквеш доби големо тренерско име

Sport M - 20.09.2021

По спогодбениот раскин на договорот со тренерот Пане Блажевски, денес по одржаниот состанок помеѓу Градоначалникот Митко Јанчев и Акционерското друштво се донесе одлука за назначување на нов шеф на стручен штаб на ГФК Тиквеш 1930 АД Кавадарци.

ОФИЦИЈАЛНО: Влатко Костов потпиша двегодишен договор со Тиквеш

Дриблинг - 20.09.2021

Веќе неколку дена е познато дека Влатко Костов е нов тренер на кавадаречки Тиквеш, што и самиот го потврди, но тоа се официјализираше денеска. Тој веќе одработи неколку тренинзи со своите нови играчи, а денеска и официјално стави потпис на договор ...

Влатко Костов потпиша на две години со Тиквеш

Спортски - 20.09.2021

Веќе добро познато е дека Влатко Костов е новиот тренер на ГФК Тиквеш, Костов тоа и самиот го потврди (тука ), но договорот не беше потпишан се до денес. Во претходните неколку дена Костов одработи неколку тренинзи со играчите, а денес и официјално ...

Костов две години на клупата на Тиквеш

MakPress - 21.09.2021

Стратегот Влатко Костов денеска официјално е промовиран во нов тренер на екипата на Тиквеш, потпишувајќи договор за двегодишна соработка со повратникот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Влатко Костов парафира двегодишен договор со Тиквеш

Gol.mk - 20.09.2021

Од денес, Влатко Костов и официјално е нов тренер на Тиквеш од Кавадарци. Стратегот потпиша договор со македонскиот прволигаш и ќе може да го води во следните предизвици. Стартот на повратникот во лигата не одеше според планот и дојде до тренерска ...

Костов потпиша двегодишен договор со Тиквеш!

SportMedia - 20.09.2021

Иако одработи веќе неколку тренинзи, а пред неколку денови и официјално беше промовиран како нов тренер на кавадаречкиот прволигаш, Влатко Костов од денеска е официјално нов тренер на Тиквеш.