TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје и регионалните престолнини жаришта на вирусот

Deutsche Welle - 03.07.2020

Рестриктивните мерки повторно се враќаат во некои земји од регионот. Македонските здравствени власти засега ќе решаваат за режимот на границите. Комисијата за заразни болести денеска ќе разговара за евентуално повторно воведување режим на границите ...

Во моментов се носи одлука за затворање на северната граница ?

Скопје24 - 03.07.2020

Земајќи го во предвид развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести денеска ќе разгледува ново затворање на границите односно на состанокот се очекува да се разговара за евентуално повторно воведување на „нов ...

Денеска ќе се знае дали границите со Косово и Србија повторно ќе се затворат

+инфо - 03.07.2020

За тоа или за воведување посебни мерки кон Србија и Косово ќе одлучува Комисијата за заразни болести. Комисијата за заразни болести денеска ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на ...

Епидемиолозите ќе одлучуваат дали ќе се затворат границите со Србија и Косово

Макфакс - 03.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести денеска се очекува да разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Денеска одлука за можен режим на границите со Србија и Косово

Р.С.Европа - 03.07.2020

Комисијата за заразни болести денеска ќе разговара за евентуално повторно воведување режим на границите со Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие земји, имајќи го предвид развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството.

Повторно затворање на границите?! – Комисијата за заразни болести утре одлучува за границите со Косово и Србија

ТВ21 - 02.07.2020

Константниот раст на бројот на нови случаи од корона вирусот, претставува закана за повторно затворање на граничните премини. По помалку од една недела откако граничните премини беа отворени, Комисијата за заразни болести утре ќе се произнесе дали ...

Епидемиолозите утре одлучуваат дали државата ќе ги затвори границите со Србија и Косово

Телма - 02.07.2020

Ќе се спуштат ли повторно рампите за српските и косовските државјани? Здравствените власти утре ќе пресечат дали сосојбата со Ковид во Србија и Косово, наложува одново затворање на границите.

Комисијата за заразни болести ќе одлучува за повторно затворање на границите со Косово и Србија

Канал5 - 02.07.2020

По помалку една недела откако во целост и без било какви мерки се отворија сите гранични премини, Комисијата за заразни болесни утре ќе расправа за повторно затворање на граничните премини со Србија и Косово .

Утре ќе се разговара за затворање на границите со Србија и Косово

360 степени - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести утре ќе дискутира за евентуално затворање на северната граница со Србија и Косово, најавија здравствените власти. „Со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на ...

Утре ќе се одлучува за повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

Телма - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести активно ја следи епидемиолошката состојба со корона вирусот во регионот и соседните земји и можното враќање на мерките е во насока на превенција од потенцијални ризици по здравјето на населението во Северна Македонија.

Комисијата за заразни болести утре решава дали ќе бидат затворени границите со Србија и Косово

+инфо - 02.07.2020

Причина за ваквата најава е состојбата со коронавирусот во двете земји. Комисијата за заразни болести на утре ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие земји, ...

Можно затворање на границите со Србија и Косово

Кумановски м. - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести утре ќе разговара за евентуално повторно ограничување на протокот на патници на границите со Србија и Косово, а можно е и целосно затворање на граничните премини со двете држави, пишуваат националните медиуми, ...

Комисијата за заразни болести ќе разговара за затворање на границите со Србија и Косово

365 - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести размислува и утре на состанок ќе разговара за можно повторно воведување на посебен режим или евентуално затворање на граничните премини со Србија и Косово. Од Министерството за здравство велат дека Комисијата активно ја ...

Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

Сител - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

Алсат-М - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

еМагазин - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Можно е повторно затворање на границите со Србија и Косово

Слободен Печат - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

А1 On - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово ...

ЌЕ ЈА ЗАТВОРИ ЛИ МАКЕДОНИЈА ГРАНИЦАТА СО СРБИЈА И КОСОВО? Утре ќе одлучува Комисијата за заразни болести

Фактор - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести утре на состанокот ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или дури и затворање на граничните премини со овие две земји, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот ...

Можно е пак да се затвори границата со Србија: Утре ќе се знае дали ќе ставиме рампа на Табановце

Република - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово

MakPress - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести утре ќе разговара за евентуално воведување режим на границите со Србија и со Косово

Нетпрес - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести утре ќе разговара за затворање на границите со Србија и Косово

Локално - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

МЗ: Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Канал5 - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на ...

Табановце на дневен ред утре, во најава можнoст за ново затворање на границата

Курир - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

ТВ21 - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

24Инфо - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Комисијата за заразни болести утре ќе одлучи дали ќе има режим со границите на Косово и Србија

Мета - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, имајќи го предвид развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

Кајгана - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести активно ја следи епидемиолошката состојба со коронавирусот во регионот и соседните земји и можното враќање на мерките е во насока на превенција од потенцијални ризици по здравјето на населението во Северна Македонија.

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за евентуално затварање на граничните премини со Србија и Косово

Press24 - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

ММС - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Комисијата за заразни болести ќе разговара за повторно воведување на граничен режим

Н.Македонија - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие земји, со оглед на ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

Либертас - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

Независен - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Утре ќе се разговара за затворање на границите со Србија и Косово

Макфакс - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Утре ќе се разговара за затворање на границите со Србија и Косово

Вечер - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

КЗБ утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

Frontline - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

За граничниот режим со Србија и Косово утре ќе расправа Комисијата за заразни болести

МКД - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести утре ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие земји, соопшти ...

Утре Комисијата за заразни болести ќе разговара за евентуално повторно затворање на границите со Србија и Косово

Скопје1 - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Комисијата за заразни болести ќе разговара за повторно воведување на граничен режим

Скопје инфо - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие земји, со оглед на ...

Ќе ја затвори ли Македонија границата со Србија и Косово: Утре ќе одлучува Комисијата за заразни болести

Женски магазин - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести утре на состанокот ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или дури и затворање на граничните премини со овие две земји, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот ...

Утре ќе се разговара за затворање на границите со Србија и Косово

Точка - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово ...

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

4NEWS - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со овие ...

Ќе се затворат ли границите со Србија и Косово?

MTM - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со коронавирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово ...

Можно е пак да се затворат границите со Србија и Косово

Фокус - 02.07.2020

Со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини со ...

Дали ќе се затвори границата кон Србија и Косово?

Тера - 02.07.2020

Министерството за здравство информира дека, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот во соседството, Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Нема затворање на границите како реципроцитет, но утре ќе се решава за границите со Србија и Косово

ММС - 02.07.2020

Можно е повотрно затворање на границите со Србија и Косово, откако почна да расте бројот на заболени од Ковид-19. За ова ќе решва Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и ...

Утре ќе се знае дали ќе се затвори границата кон Србија и Косово

Вечер - 02.07.2020

Комисијата за заразни болести утре на состанокот ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или дури и затворање на граничните премини со овие две земји, со оглед на развојот на ситуацијата со корона вирусот ...

Денеска се носи одлука дали ќе се затворат границите кон Србија и Косово

Фактор - 03.07.2020

По најава на Министерството за здравство, денеска Комисијата за заразни болести на состанок ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или дури и затворање на граничните премини со овие две земји, со оглед ...