TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинарот Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Рашковски

Сител - 24.07.2019

Наместо да ги гони оние кои прават криминал, полицијата ги гони тие кои го откриваат, вели новинарот Љупчо Златев. Тој изутрината беше повикан од МВР на распит, поради тоа што медиумот кој што го води Златев објави, според него, телефонски разговори ...

Златев: Главната цел на полицијата не е да се открие криминалот, туку кој им го дал на медиумите

PressingTV - 24.07.2019

„Полицијата наместо да ги гони оние што прават криминал, МВР одлучи да ги гони оние кои криминалот го откриваат.“ Ова го изјави новинарот Љупчо Златев откако денеска беше повикан на информативен разговор за објавување на разговори во кој се ...

МВР ја истражува аферата Рашковски, новинари повикани во полиција

Expres - 24.07.2019

Единицата за компјутерски криминал при МВР официјално прибира податоци и го истражува случајот Рашковски и тендерот за МНАВ вреден 7 милиони евра. На барање на Јавното обвинителство во МВР се повикуваат новинари кои објавиле информации во врска со ...

Љупчо Златев повикан на распит во полиција поради објавената снимка за Рашковски

Магазин - 23.07.2019

Новинарот и главен одговорен уредник на порталот Економски Лидер, Љупчо Златев бил повикан на распит во полиција. Тој, порача дека нема да дозволи да го замолчат. За потсетување, на порталот “Економски лидер“, чиј уредник е Љупчо Златев беше ...

Новинарот Љупчо Златев повикан на распит во полиција

Курир - 23.07.2019

Новинарот Љупчо Златев бил повикан на распит во полиција. -Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит затоа што како одговорен уредник на Економски Лидер ја објавив снимката ...

Новинарот Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Рашковски: Власта наместо да ги гони оние кои прават криминал, ...

Курир - 24.07.2019

Наместо да ги гони оние кои прават криминал, полицијата ги гони тие кои го откриваат, вели новинарот Љупчо Златев. Тој изутрината беше повикан од МВР на распит, поради тоа што медиумот кој што го води Златев објави, според него, телефонски разговори ...

Златев: Никогаш нема да го откријам свиркачот!

Република - 24.07.2019

Полицијата наместо да ги гони оние што прават криминал, МВР одлучи да ги гони оние кои криминалот го откриваат, изјави новинарот Љупчо Златев откако денеска беше повикан на информативен разговор за објавување на разговори во кој се споменува ...

Љупчо Златев утре на распит во полиција: Нема да ме замолчите!

Фокус - 23.07.2019

Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние ...

Новинарот Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Рашковски

Press24 - 24.07.2019

Новинарот Љупчо Златев утринава бил повикан на распит во МВР, поради тоа што во медиумот кој го води биле објавени телефонски разговори во кои се слушаат нелегални активности на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, објави Сител .

Новинарот Љупчо Златев повикан на распит во полиција

Нетпрес - 23.07.2019

Новинарот Љупчо Златев бил повикан на распит во полиција. -Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит затоа што како одговорен уредник на Економски Лидер ја објавив снимката ...

Златев: Власта наместо да гони криминалци, ги гони тие кои откриваат криминал

Нетпрес - 24.07.2019

Наместо да ги гони оние кои прават криминал, полицијата ги гони тие кои го откриваат, вели новинарот Љупчо Златев. Тој изутрината беше повикан од МВР на распит, поради тоа што медиумот кој што го води Златев објави, според него, телефонски разговори ...

Златев повикан на распит во полиција – наместо криминалците се гонат оние кои го откриваат криминалот

Република - 23.07.2019

Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит затоа што како одговорен уредник на Економски Лидер ја објавив снимката на која се слуша како генсекот на владата Драги Рашковски ...

Златев: Власта наместо да гони криминалци, ги гони тие кои откриваат криминал

Точка - 24.07.2019

Наместо да ги гони оние кои прават криминал, полицијата ги гони тие кои го откриваат, вели новинарот Љупчо Златев. Тој изутрината беше повикан од МВР на распит, поради тоа што медиумот кој што го води Златев објави, според него, телефонски разговори ...

НЕМА ДА МЕ ЗАМОЛЧИТЕ: Љупчо Златев утре на распит во полиција

24Инфо - 23.07.2019

Новинарот на „Економски Лидер“, Љупчо Златев утре е повика на распит во полиција, поради објавување на снимката во која е инволвиран генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. „Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние ...

Новинарот Љупчо Златев утре на распит во полицијата

Слободен Печат - 23.07.2019

Како што информираше Златев, распитот во полицијата ќе се случи утре. Новинарот Љупчо Златев на својот профил на Фејсбук соопшти дека бил повикан на распит во полицијата, во врска со објавената снимка на која се слуша генералниот секретар на ...

Љупчо Златев: НЕМА ДА МЕ ЗАМОЛЧИТЕ!

Опсервер - 23.07.2019

Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит (информативен разговор) затоа што како одговорен уредник на Економски Лидер ја објавив снимката на која се слуша како генсекот на ...

Новинарот Љупчо Златев утре на распит во полицијата

ММС - 23.07.2019

Новинарот Љупчо Златев на својот профил на Фејсбук соопшти дека бил повикан на распит во полицијата, во врска со објавената снимка на која се слуша генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.

Новинарот Љупчо Златев на распит во МВР за случајот со Рашковски

Скопје1 - 24.07.2019

Новинарот Љупчо Златев бил повикан на распит во полиција. -Наместо да го гони криминалот, полицијата одлучи да ги гони оние кои го откриваат криминалот. МВР ме повика на распит затоа што како одговорен уредник на Економски Лидер ја објавив снимката ...