TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатен меч во Германија – ВАР додели пенал откако играчите заминаа на одмор (видео)

Макфакс - 16.04.2018

Видео-системот за помош на судиите (ВАР) предизвика нови контроверзи во Германија, откако судијата Гвидо Винкман доби совет да досуди пенал за Мајнц против Фрајбург откако повеќето играчи се упатија во соблекувалната на полувремето.

ВИДЕО: ВАР направи хаос, Мајнц освои големи бодови во битката за опстанок

Gol.mk - 16.04.2018

Во последниот натпревар од 30. коло на Бундеслигата, кој воедно беше и директен дуел за опстанок, Мајнц 05 славеше победа против Фрајбург со 2-0 (1-0) и на четири кола до крајот се израмни по бројот на бодови со денешниот противник.

Видео-технологијата му пресуди на Фрајбург, Мајнц избега од опасната зона (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Интересен натпревар беше одигран во 30. коло од германската Бундеслига меѓу екипите на Мајнц и Фрајбург (2-0), кои ќе се борат до крајот на сезоната за опстанок во првенството. Првото полувреме одлично го почна домашниот состав, кој доминираше со ...

Каков циркуз: ВАР создаде хаос во Бундеслигата, играчите вратени за пенал од соблекувалната (ВИДЕО)

Спортски - 16.04.2018

Последниот меч од 30.коло во германската Бундеслига, помеѓу Мајнц и Фрајбург, ќе се памети по ситуацијата која фудбалот досега не ја забележал. Вечерва во Мајнц беше испишана нова страница на фудбалската историја и тоа онаа на која се бележат ...

(ВИДЕО) Преседан во Бундеслигата: ВАР системот ги врати фудбалерите од соблекувалната и досуди пенал!

Спортклуб - 16.04.2018

Мајнц и Фрајбург во моментов на „Опел Арена“ играат натпревар од 30. коло во Бундеслигата, а крајот на првото полувреме го одбележа досега незабележана ситуација во светот на фудбалот. При последниот наппад на Мајнц во првото полувреме дефанзивецот ...

Лудница во Германија: ВАР-системот ги врати фудбалерите од соблекувална (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Мајнц и Фрајбург во моментов играат натпревар од 30. коло од Бундеслигата, кој е важен за двете екипи поради тоа што се борат за опстанок. При последниот напад на Мајнц во првото полувреме, дефанзивецот на Фрајбург, Марк-Оливер Кемпф играше со рака ...

ВАР хаос во Бундеслигата: Судијата ги враќаше фудбалерите од соблекувална за Мајнц да изведе пенал (Видео)

Дерби - 16.04.2018

ВАР технологијата навистина може да им помогне на судиите, но може да предизвика и конфузни ситуации како таа вечерва, на дуелот од Бундеслигата меѓу Мајнц и Фрајбург. Во моментите кога фудбалерите на двете екипи по крајот на полувремето заминаа во ...

Неверојатен меч во Германија – ВАР додели пенал откако играчите заминаа на одмор (видео)

TopSport - 16.04.2018

Видео-системот за помош на судиите (ВАР) предизвика нови контроверзи во Германија, откако судијата Гвидо Винкман доби совет да досуди пенал за Мајнц против Фрајбург откако повеќето играчи се упатија во соблекувалната на полувремето.

Неверојатен меч во Германија – ВАР додели пенал откако играчите заминаа на одмор

Точка - 16.04.2018

Видео-системот за помош на судиите (ВАР) предизвика нови контроверзи во Германија, откако судијата Гвидо Винкман доби совет да досуди пенал за Мајнц против Фрајбург откако повеќето играчи се упатија во соблекувалната на полувремето.