TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турски државјанин возел камион со фалсификувана осигурителна полиса

Вечер Прес - 03.10.2022

Турски државјанин бил лишен од слобода, откако на граничниот премин „Деве Баир“ се утврдило дека возел товарно возило со фалсификувана полиса за осигурување. – На 02.10.2022 во 15.15 часот на Граничниот премин „Деве Баир“, полициски службеници го ...

Турчин се обидел да направи голема измама на „Деве Баир“ – еве за што станува збор

Курир - 03.10.2022

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против B.E.(48) од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.

Турчин се обидел да направи голема измама на „Деве Баир“

Press24 - 03.10.2022

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против B.E.(48) од Република Турција, информира МВР. Против В.Е. е поднесена пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.

Турчин се обидел да направи голема измама на „Деве Баир“

Нетпрес - 03.10.2022

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против B.E.(48) од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.