TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најголемите маани на огнените знаци: Овен, Лав и Стрелец

Кајгана - 09.11.2019

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас. Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе ...

Три хороскопски знаци кои се чисто зло: Нема да им биде жал да ве повредат

Press24 - 09.11.2019

Три хороскопски знаци со своето искрено мислење со сигурност ќе ве повредат. Бик Биковите се многу искрени. Тие не сакаат кога некој ги лаже, не веруваат во заобиколување, па може и да ви изнакажат се оддеднаш па макар тоа и да ве расплаче.

Хаосот воопшто не им пречи на овие 5 хороскопски знаци

Локално - 09.11.2019

Според едни, хаосот е последица на неуредност, а според други, на изразена креативност. Но, како и да се чувствувате вие, преземете чекор за да го средите вашиот дом. Ако припаѓате на еден од следниве пет хороскопски знаци, многу е веројатно дека ...

Ве интересира какви љубовници сте? Хороскопот ќе ви го даде одговорот!

Слободен Печат - 09.11.2019

Сакате да знаете какви љубовници сте? Прочитајте што вели хороскопот. Нашите хороскопски знаци играат многу важна улога во тоа какви љубовници сме. Додека едни уживаат во шегувањето со својот партнер, други пак приредуваат романтични вечери.

Немилосрдни: 4 хороскопски знаци кои лесно ќе ве избришат од нивниот живот

Локално - 09.11.2019

Астрологијата може да биде доста корисна особено во ситуации во кои се обидувате да избегнете одредени конфликти. Но, исто така, може и да ве научи какви се другите луѓе околу вас. На пример, родените во Близнаци, Вага, Стрелец и Риби се луѓе кои ќе ...

Дневен хороскоп за 09.11.2019: Рибите со променливо расположение, Вагите да не ветуваат ништо

Црнобело - 09.11.2019

Како ќе го започнете викендот - полни со грижи за работните обврски или со релаксација? Некој ќе се чувствува добро, а некој ќе им се спротиставува на промените. Некој ќе биде полн со ентузијазам, а на некој ќе му треба малку свеж ...

Хороскопски знаци кои најмногу уживаат во самотијата

Кајгана - 08.11.2019

Некои луѓе сакаат да бидат опкружени со луѓе, додека други повеќе сакаат да бидат сами и да уживаат во самотијата. Причината за тоа можеби се крие во хороскопскиот знак во кој сте родени. Луѓето кои најмногу уживаат во сопственото друштво не значи ...

Ова е најнежниот и најчувствителниот хороскопски знак

Нане - 08.11.2019

Таа вешто умее да ги сокрива нејзините емоции, но всушност е најчувствителниот знак во хороскопот. За да ја освоите, едноставно секогаш кажувајте го она што навистина го мислите. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ ...

Следната недела парите како магнет ќе се лепат за еден хороскопски знак

Скопје24 - 08.11.2019

Само еден знак ќе има неверојатна среќа кога се во прашање парите. Тоа е Скорпијата . Следната недела ве очекува неочекуван прилив на пари. Игрите на среќа дефитивно ќе ви донесат добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми, а и фиксните ...

Дали знаете кои хороскопски знаци се најкреативни

Локално - 08.11.2019

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, во зависност дали се работи за земните, водените, огнените или небесните знаци, а биковите, лавовите и рибите се најкреативни. Бик За биковите квалитетот е поважен од квантитетот.

Најавантуристичките хороскопски знаци кои буквално се родени за да бидат нескротливи

Кафе пауза - 08.11.2019

Значењето на авантурата е субјективно, но дефинитивно има некои луѓе кои се поавантуристички од другите. Ова се најавантуристичките хороскопски знаци, затоа што буквално се родени за да бидат диви: Овен, Стрелец и Водолија.

Хороскопски знаци што најлесно се навредуваат

Вистина.мк - 08.11.2019

Покрај некои луѓе потребно е да внимавате што зборувате затоа што тие многу лесно можат да сфатат нешто како напад и да се навредат. Токму такви се следниве хороскопски знаци што постојано наоѓаат по нешто навредливо во вашите зборови и за сè имаат ...

Викенд хороскоп: Послушајте ја својата интуиција

Локално - 08.11.2019

Викендот кој претстои на сите хороскопски знаци им носи енергија за нови почетоци и промени. Pixabay Некои ќе посакаат да бидат повеќе физички активни, други ќе станат свесни дека на некои нешта треба директно да делуваат, за да можат да ги ...

НЕ МОЖАТ ДА ПРЕБОЛАТ – Опсесија по бившиот партнер: Овие 6. хороскопски знаци никако не прифаќаат дека е крај!

Екран - 08.11.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Прочитајте подолу за некои знаци на Зодијакот кои не можат да се натераат да ја заборавите поранешната љубов… Има луѓе ...

Мажи кои се најдобри партнери според хороскопот

Press24 - 07.11.2019

Кога треба да одберете личност со која ќе го поминете вашиот живот сигурно нема да обрнете внимание само на физичкиот изглед. Важно е вашиот партнер да е одличен домаќин, да сака да помогне па дури и да ве замени во домаќинството кога вие ќе немате ...

Четири хороскопски знаци со детска душа

Локално - 08.11.2019

Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат заради нивната наивност и големо срце, но светот не може да постои без нив.

3 хороскопски знаци кои се родени да го променат светот

Црнобело - 08.11.2019

Да го промените светот е тешка задача, но е сепак возможна, посебно ако сте родени во некој од овие 3 хороскопски знаци. Свесни се дека промената започнува од нив, па немаат проблем да се променат, па потоа да ги водат сите кон подобро утре.

Овие се најубавите и вечно згодни хороскопски знаци

Lady - 08.11.2019

Не секој може да се пофали со вечно тенка фигура. Се чини дека тоа е најголемиот кошмар за секоја жена – да не е дебела. Астролозите тврдат дека нивната добра фигура останува сè до староста.

Дневен хороскоп за 08.11.2019: Овните да одмараат, Стрелците да ги одредат своите приоритети

Црнобело - 08.11.2019

Што ве очекува овој петок? Дали ќе ве израдува некој телефонски повик од сакана личност или, пак, ќе запознаете некој нов пријател? Кој ќе избегне конфликт со шегување, а кој ќе има проблеми со партнерот? Астрологијата го има ...

Хороскопски знаци кои поседуваат душа на дете

iPortal - 08.11.2019

Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат заради нивната наивност и големо срце, но светот не може да постои без нив.

Четири хороскопски знаци со детска душа

Нетпрес - 08.11.2019

Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат заради нивната наивност и големо срце, но светот не може да постои без нив.

Викенд хороскоп: Промени и нови почетоци

iPortal - 08.11.2019

Викендот кој претстои на повеќе хороскопски знаци им носи енергија за нови почетоци и промени. Некои ќе посакаат да бидат повеќе физички активни, други ќе станат свесни дека на некои нешта треба директно да делуваат, за да можат да ги покренат, а ...

Викенд хороскоп: Послушајте ја својата интуиција

Скопје24 - 08.11.2019

Викендот кој претстои на сите хороскопски знаци им носи енергија за нови почетоци и промени. Некои ќе посакаат да бидат повеќе физички активни, други ќе станат свесни дека на некои нешта треба директно да делуваат, за да можат да ги покренат, а кај ...

Ова се трите најкреативни хороскопски знаци

iPortal - 08.11.2019

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, во зависност дали се работи за земните, водените, огнените или небесните знаци, а биковите, лавовите и рибите се најкреативни. Бик За биковите квалитетот е поважен од квантитетот.

Некои луѓе сакаат да бидат сами и уживаат во тоа: Причината се крие во хороскопскиот знак во кој сте родени

Скопје24 - 08.11.2019

Некои луѓе сакаат да бидат опкружени со луѓе, додека други повеќе сакаат да бидат сами и да уживаат во самотијата. Причината за тоа можеби се крие во хороскопскиот знак во кој сте родени. Луѓето кои најмногу уживаат во сопственото друштво не значи ...

Хороскопски знаци кои можат да ве избришат од животот без да трепнат

iPortal - 09.11.2019

Астрологијата може да биде доста корисна особено во ситуации во кои се обидувате да избегнете одредени конфликти. Но, исто така, може и да ве научи какви се другите луѓе околу вас. На пример, родените во Близнаци, Вага, Стрелец и Риби се луѓе кои ќе ...

Хороскопот открива какви љубовници сте

Press24 - 09.11.2019

Нашите хороскопски знаци играат многу важна улога во тоа какви љубовници сме. Додека едни уживаат во шегувањето со својот партнер, други пак приредуваат романтични вечери. Дали сте страстен Овен, традиционален Бик или емотивен Рак? Продолжете да ...

Не се неуредни, само креативни: Еве за кои хороскопски знаци се работи

iPortal - 09.11.2019

Според едни, хаосот е последица на неуредност, а според други, на изразена креативност. Но, како и да се чувствувате вие, преземете чекор за да го средите вашиот дом. Ако припаѓате на еден од следниве пет хороскопски знаци, многу е веројатно дека ...

Најголемите маани на овие хороскопски знаци: Веднаш да го сменат своето однесување

Скопје24 - 09.11.2019

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас. Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе ...

Најголемите маани на огнените знаци: Овен, Лав и Стрелец

Курир - 09.11.2019

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас. Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе ...