TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седат Пекер демантира дека имал фалсификуван пасош

360 степени - 08.04.2021

Премиерот Зоран Заев, пак, денеска одговараше на конкретно новинарско прашање за тоа дали Пекер се среќавал со негови коалициски партнери, а во одговорот Заев не негираше дека Пекер е еден од оние што добиле фалсификуван пасош и притоа нагласи дека ...

Се јави Пекер од случајот „Двојник“: Немам лажен македонски пасош, политичарите да не го злоупотребуваат моето име!

Фокус

Седат Пекер демантира дека поседува фалсификуван пасош со негова фотографија и туѓ идентитет

ТВ21

Турскиот криминалец како Тито им отпоздравува на присутните на бензиска кај Гостивар

Република

Седат Пекер насекаде има обожаватели па дури и на бензиска кај Гостивар (ВИДЕО)

PressingTV

Седат Пекер демантира дека поседува фалсификуван пасош

Press24

Седат Пекер од Африка: Немам македонски пасош со лажен идентитет

Слободен Печат

Сител Либертас Локално Република Нова ТВ Фактор Lider Република

(ВИДЕО) Премиерот Заев призна дека Седат Пекер имал македонска лична карта

Lider - 08.04.2021

Во однос на средбите со коалиционите партеери на СДСМ, кој што ги остварувал Седат Пекер, Заев вели дека никој не можел да знае дека е осомничен или работел на тоа да добие документи Господинот е еден од тие што добиле фалсификувани пасоши и тој е ...

За Заев нема ништо спорно: Пекер имал полицаец за лично обезбедување, остварувал средби и со лица од власта

Алфа

Заев за „Двојник“: Легитимно е моите коалициони партнери да имаат средба со Пекер

24Инфо

Зоран Заев призна дека Сеад Пекер има македонска лична карта

Курир

Заев за „Двојник“: Моите коалициони партнери легитимно е да имаат средба со Пекер

Фокус

Заев за „Двојник“: Моите коалициони партнери легитимно е да имаат средба со Пекер

ТВ21

Заев: Еден од контролорите им давал документи на опозицијата за да се спаси

Фактор

Lider Lider Нетпрес Lider Курир Република PressingTV Нетпрес

„Бизнисменот“ Пекер со меко срце: Донирал лаптопи за онлајн-настава во Маврово и Ростуше

Expres - 08.04.2021

Турскиот мафијаш Седат Пекер, еден од 215 криминалци од регионот што добиле македонски пасош во последните четири години, на 17 ноември 2020 година бил во посета на Општина Маврово и Ростуше, при што подарил неколку лаптопи за онлајн-настава.

Заев знае за средбите на политичари со криминалецот со македонски пасош: Не може да имаат вина поради тоа

Мак. Весник

Мафијашот Седат Пекер со лажен идентитет уживал на Матка

+инфо

Заев за лажните пасоши: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

Точка

Заев за лажните пасоши: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот бидејќи спровеле успешни акции

Слободен Печат

Заев за лажните пасоши: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

MTM

Заев: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

Н.Македонија

Lider Lider Lider Република Антропол

„Кога некој открива и активно процесуира криминал, тој треба да се награди а не да одговара“, вели Заев за аферата со ...

365 - 08.04.2021

„Кога некој открива, осознава и активно процесуира криминал, тој треба да се награди, а не да одговара. Тие се вредностите насекаде во светот, така и кај нас“, одговори премиерот Зоран Заев на прашањето дали и од кого ќе бара одговорност за аферата ...

Заев за „Двојник“: Не можете да обвинувате за успешна акција

Р.С.Европа

Заев: Најголемите фалсификати на документи биле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ

Заев за „Двојник“: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле успешни акции

Press24

Заев-Истрагата Двојник е успешна акција спроведена со меѓународни партнери

Либертас

Заев: Најголемите фалсификати на документи биле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Независен

Заев за „Двојник“: Најголемите фалсификати биле во времето на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Алсат-М