TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пенов: Имаме инструмент да ја прекинеме блокадата – насилно тргање на автобусите

Press24 - 05.12.2022

Министерот за локална самоуправа вели дека Владата има механизам за запирање на блокадата на главниот град од приватните превозници на јавен превоз. Тој во гостувањето во Дневникот на Сител појасни дека автобусите може насилно да бидат тргнати од ...

Ристо Пенов: Владата може и насилно да ги отстрани автобусите

Точка

Пенов: Владата може насилно да ги тргне автобусите

Сител

АВТОБУСИТЕ МОЖЕ НАСИЛНО ДА СЕ ТРГНАТ Пенов вели дека има инструмент да се прекине блокадата

+инфо

Пенов се заканува: Автобусите ќе бидат насилно тргнати

Lider

Пенов: Автобусите може насилно да бидат тргнати од улиците

Курир

Пенов: Автобусите може насилно да бидат тргнати од улиците

Нетпрес

24Инфо Фокус Фактор Либертас Република Денешен Н.Македонија

Скопје во колапс - со 200 автобуси блокирани се клучни крстосници - еден километар се поминува за еден час

24 Вести - 05.12.2022

Без решение, приватните превозници во Скопје и денеска на блокади. Војната на релација приватни превозници ЈСП - Град Скопје продолжува. Граѓаните на два ума-велат ако постои долг треба да се исплати, од друга страна апелираат да се изнајде решение ...

ВИДЕО: Приватниците не се откажуваат од блокади, а полицијата ги казнува граѓаните и засега не кажува што понатаму

Слободен Печат

Скопје под блокада: Автобуси на крстосниците, граѓаните заглавени во автомобилите или пеш по улиците

Глас на Америка

Хаос во сообраќајот: Приватните превозници се извинија, но продолжија со блокадите во Скопје

Deutsche Welle

Слобода Превоз во име на сите Приватни Превозници им се извини на Скопје и скопјани

Сител

Приватните автобуси го блокираа Скопје

Сакам да кажам

Од 6 часот утрово Скопје под целосна блокада на приватните превозници

Канал5

Фактор Локално Мета Локално 4NEWS Локално 24 Вести Независен

Пенов: Имаме инструмент за отстранување на блокадите, протестот добива политички облик

Zoom - 05.12.2022

Владата има инструмент за отстранување на блокадите на Скопје од страна приватните превозници. Засега ситуацијата се следи и анализира, и се уште не се исрпени сите можности за решение, изјави министерот за локална самоуправа Ристо Пенов во ...

Пенов: Имаме инструмент за отстранување на блокадите, протестот добива политички облик

Бриф

Пенов: Имаме инструмент за отстранување на блокадите, протестот добива политички облик

Канал5

Пенов: Имаме инструмент за отстранување на блокадите, протестот добива политички облик

Независен

Пенов: Можеме насилно да ги тргнеме автобусите од улица

МКД

Пенов вели дека Владата може насила да ги растури блокадите и „протестот со политички облик“ во Скопје

Слободен Печат

Пенов: Имаме инструмент за отстранување на блокадите, протестот добива политички облик

Опсервер

ТВ21 4NEWS 365 Во Центар Пулс24 Вечер Прес

Од 6 часот утрово Скопје под целосна блокада

Канал5 - 05.12.2022

Денеска од 6 часот во главниот град е воведен посебен сообраќаен режим, поради блокадите на приватните превозници, кои, овој пат, со паркирани автобуси блокираат на повеќе крстосници во главниот град во центарот на градот.

Муриќ од „Слобода превоз“: Размислуваме на блокадите да ги донесеме и нашите семејства

Локално

Приватните автобуски превозници повторно со блокади низ Скопје – ќе останат се до исполнување на нивните барања

Опсервер

Нови блокади низ Скопје: Кои улици се утрово блокирани?

Слободен Печат

Приватните автобуски превозници повторно со блокади низ Скопје – ќе останат се до исполнување на нивните барања

Бриф

Приватните автобуски превозници повторно со блокади низ Скопје – ќе останат се до исполнување на нивните барања

Либертас

Приватните автобуски превозници повторно со блокади низ Скопје – ќе останат се до исполнување на нивните барања

24Инфо

Курир Бизнис Вести Скопје инфо 365 Пулс24 Денешен Независен +инфо