TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Талентираниот Ибиши го комплетираше трансферот во Хрватска и има голема цел: Сака да го детронизира Динамо

Дерби - 07.08.2020

Фудбалскиот клуб Локомитва беше најголем губитник во фудбалска Хрватска во сезоната која неодамна заврши, бидејќи второто место на табелата го надополни со пораз во големото финале во Купот.

ФОТО: Локомотива од Загреб го официјализира Џемал Ибиши

Дриблинг - 07.08.2020

Младиот Џемал Ибиши официјално е нов играч на Локомотива Загреб, вицепрвак на Хрватска. Поранешниот играч на Вардар, изјави дека со Локомотива се надева дека ќе стигне до титула во Хрватска.

Локомотива го претстави Ибиши: Преку Хрватска до добар трансфер во Европа!

Sport 1 - 07.08.2020

Хрватскиот вицешампион и учесник во квалификациите за Лигата на шампионите, екипата на Локомотива Загреб, денеска и официјално го претстави 19-годишниот доскорешен вардарец, Џемал Ибиши, како големо засилување во пресрет на новата сезона.

Ибиши по трансферот: Хрватската лига е на повисоко ниво од македонската!

Слободен Печат - 07.08.2020

Како што официјално информираат од Локомотива Загреб , нивни нов играч е Џемал Ибиши . 19-годишниот централен напаѓач кој досега ги бранеше боите на Вардар, од следната сезона ќе игра во хрватскиот вицешампион .

Локомотива го претстави Ибиши – „Очекувам да бидеме шампиони на Хрватска“

Екипа - 07.08.2020

Хрватскиот вицепрвак Локомотива Загреб го претстави Џемал Ибиши како ново засилување за следната сезона. 19-годишниот офанзивец вели дека нетовиот трансфер од Вардар во Локомотива треба да му биде отскочна даска за кариера во Европа, а оптимистички ...

Ибиши претставен во Локомотива: ХНЛ е отскочна даска за во Европа

Gol.mk - 07.08.2020

Џемал Ибиши ги договори сите детали со хрватскa Локомотива Загреб и ќе игра во квалификациите за Лигата на шампионите. Еден од најталентираните македонски фудбалери одамна најави заминување од Вардар , поради финансиската криза, смената на ...

Локомотива го претстави Ибиши: Доаѓам во клуб кој игра европски фудбал

SportMedia - 07.08.2020

Хрватскиот претставник во Лигата на шампионите следнава сезона, екипата на Локомотива од Загреб, денеска и официјално го промовираше нашиот младински репрезентативец Џемал Ибиши како ново засилување.