TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган освен како актерка, работела уште една работа – стара фотографија од неа

Скопје24 - 13.12.2019

Меган Маркл е сеуште мета на јавноста откако е војвотка на Сасекс, а сега исплива нејзина фотографија од минатото која докажува како Меган некогаш се однесувала. Пред да стане војвотка, Меган глумела во една серија, а Центарот за бездомници во ...

(ФОТО) Кејт Мидлтон со нов „камен“ на раката: Војвотката од сопругот добила нов дијамант!?

Екран - 13.12.2019

Во богатата колекција накит на војвотката од Кембриџ неодамна се појавило ново „камче“. Војвотката Кејт Мидлтон на престижниот дипломатски прием на кој изгледала точно како треба да изгледа идната кралица, покажала нов дијамантски прстен.

Дијаманти и сино кадифе- Кејт Мидлтон воодушеви со нејзиниот аристократски изглед, како вистинска кралица

Нане - 12.12.2019

Иако во последно време сме навикнати војвотката да ја гледаме во поедноставни комбинации, овој пат таа ги изненади сите со неверојатно елегантниот изглед. Како вистинска кралица и како што доликува на светска личност, облечена во темносин кадифен ...

Ова се највпечатливите изданија на Меган Маркл низ 2019-та

Fashionel - 12.12.2019

Меган Маркл беше прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та година, според релевантната модна платформа Lyst. Тоа е доволен повод, да се осврнеме назад низ годината и да ги селектираме оние нејзини стилски изданија, за кои најмногу се ...

Меган имаше живот и пред принцот Хари

Вечер - 12.12.2019

Пред да се омажи за британскиот принц Хари, Меган Маркл беше до некаде позната актерка, а последните неколку години поголемиот дел од времето го минувала во Канада каде што снимала серија.