TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов: Рекорд ќе се претвори во пешачка зона, можеби за година и половина нема да ни треба автомобил за низ Скопје

Press24 - 19.09.2019

Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи. Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не ...

Центарот на Скопје кај „Рекорд“ попладнево претворен во пешачка зона

Канал5 - 19.09.2019

Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи. Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона.

Улица Македонија: Пешачка зона или сообраќајница?

Скопје инфо - 19.09.2019

Пешачка зона или сообраќајница, ова е прашањето кое граѓаните го поставуваат. Бројот на возила кои поминуваат на оваа пешачка зона секојдневно се зголемува, а тоа предизвикува револт кај случајните минувачи, пешаците и оние кои уживаат на сонце и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов крати од капитални проекти, зголемува паушали на одборите, и обезбедува нови 180 партиски ...

24Инфо - 19.09.2019

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“ ја информира јавноста за неколку скандалозни одлуки предложени на 40-сетата седница на Советот на Град Скопје: Шилегов предлага измена на распоредот на средства во Буџетот на ...

Шилегов ќе ги топли скопјани од 2020

Слободен Печат - 19.09.2019

Во меѓувреме Градот го формираше и новото претпријатие „Градски енергетски системи“, кое според кажувањата на Шилегов ќе биде и носител на гасификацијата на Скопје Формалностите за изградбата и пуштање во употреба на топловодната мрежа се разрешени, ...

„Рекорд“ попладнево ќе биде пешачка зона!

Алсат-М - 19.09.2019

Градските власти денеска од 18 часот ќе ја затворат за сообраќај улицата кај „Рекорд“, објави на својот фејсбук профил градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Како што наведува Шилегов, во тој период се предвидени и повеќе забавни активности за ...

Денес центарот на Скопје без возила

Авто Магазин - 19.09.2019

Според најавата на градоначалникот на Скопје, денес после 18 часот центарот на градот, поточно улицата Димитрија Чуповски кај Рекорд, ќе биде затворена за автомобили и автобуси, а отворена за пешаци и велосипедисти, со намера да се почувствува ...

Улицата кај Рекорд денеска ќе биде претворена во пешачка зона

Фокус - 19.09.2019

Град Скопје денеска после 18 часот ќе ја затвори за сообраќај улицата „Димитрија Чуповски“, кај Рекорд, и на кратко ќе ја претвори во пешачка зона за да се види како би функционирал во пракса планот за ослободување од сообраќај на Мал ринг.

Шилегов за „Рекет“: Мене ако ме прашате јавното обвинителство требаше да работи поинтензивно

Фокус - 19.09.2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ја критикува неажурноста на јавнотото обвинителство и на судовите во случајот „Рекет“. Според него недостасувала брзина во водењето на истрагата за аферата која предизвика потреси на политичката сцена.

Шилегов вечерва го затвора Мал Ринг за возила и најави забава

Фактор - 19.09.2019

Петре Шилегов, градоначалникот на Град Скопје, за денеска доцна попладне најави затворање на улицата Димитрие Чуповски за возила и најави хепенинг со цел да се симулира како ќе изгледа во иднина потегот кај „Рекорд“, односно Мал Ринг, како пешачка ...

Шилегов: Со Боки 13 мислам дека имам само една слика

Магазин - 19.09.2019

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје во изјава за ТВ Алфа истакна дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени и притворени Боки 13, Зоки Кичеец и обвинителката Катица Јанева.

Шилегов: Мислам дека имам една фотографија со Боки 13

Република - 19.09.2019

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов смета дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени и притворени Боки 13, Зоки Кичеец и обвинителката Катица Јанева. , вели Шилегов за ТВ Алфа.

Шилегов: Судовите и обвинителството не ја завршија до крај професионално работата околу „Рекет“

MakPress - 19.09.2019

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов смета дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени и притворени Боки 13, Зоки Кичеец и обвинителката Катица Јанева.

Шилегов: Не ја сфаќајте сериозно опозицијата

Фокус - 18.09.2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска ги коментираше обвинувањата од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје дека наводно има во план да ја отуѓи новата градска куќа каде треба да се преселат канцелариите и администрацијата ...

ВМРО- ДПМНЕ: Време е Шилегов да ги засука ракавите и да сработи нешто

24Инфо - 18.09.2019

Вистината е дека Крадоначалникот Петре Шилегов е човекот кој веќе никој сериозно не го сфаќа. Шилегов лажеше пред две години кога ветуваше експресно чист воздух, лаже и сега. Шилегов не кажа ниту збор за кратењето на парите од Владата наменети за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов нема направено ништо за подобрување на квалитетот на воздухот

4NEWS - 18.09.2019

Вистината е дека Крадоначалникот Петре Шилегов е човекот кој веќе никој сериозно не го сфаќа. Шилегов лажеше пред две години кога ветуваше експресно чист воздух, лаже и сега. Шилегов не кажа ниту збор за кратењето на парите од Владата наменети за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов нема направено ништо за подобрување на квалитетот на воздухот

Сител - 18.09.2019

Вистината е дека Крадоначалникот Петре Шилегов е човекот кој веќе никој сериозно не го сфаќа. Шилегов лажеше пред две години кога ветуваше експресно чист воздух, лаже и сега. Шилегов не кажа ниту збор за кратењето на парите од Владата наменети за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани не треба да ги трпат последиците од неодговорноста и неспособноста на Шилегов

MakPress - 18.09.2019

Вистината е дека Крадоначалникот Петре Шилегов е човекот кој веќе никој сериозно не го сфаќа. Шилегов лажеше пред две години кога ветуваше експресно чист воздух, лаже и сега. Шилегов не кажа ниту збор за кратењето на парите од Владата наменети за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов нема направено ништо за подобрување на квалитетот на воздухот

Канал5 - 18.09.2019

Вистината е дека Крадоначалникот Петре Шилегов е човекот кој веќе никој сериозно не го сфаќа. Шилегов лажеше пред две години кога ветуваше експресно чист воздух, лаже и сега. Шилегов не кажа ниту збор за кратењето на парите од Владата наменети за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов нема направено ништо за подобрување на квалитетот на воздухот

MTM - 18.09.2019

Вистината е дека Крадоначалникот Петре Шилегов е човекот кој веќе никој сериозно не го сфаќа. Шилегов лажеше пред две години кога ветуваше експресно чист воздух, лаже и сега. Шилегов не кажа ниту збор за кратењето на парите од Владата наменети за ...

Шилегов имал само една фотографија со Боки 13

PressingTV - 19.09.2019

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов смета дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени и притворени Боки 13, Зоки Кичеец и обвинителката Катица Јанева.

ШИЛЕГОВ: Како адвокат разочаран сум од тоа како се водеше истрагата за аферата Рекет, а како политичар само еднаш сум ...

Денешен - 19.09.2019

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов како адвокат бил разочаран од тоа како се води истрагата за криминалната афера Рекет, а како политичар само еднаш се сликал со првоосомничениот во аферата Бојан Јовановски или Боки 13.

Шилегов за „Рекет“: Мене ако ме прашате јавното обвинителство требаше да работи поинтензивно

Либертас - 19.09.2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ја критикува неажурноста на јавнотото обвинителство и на судовите во случајот „Рекет“. Според него недостасувала брзина во водењето на истрагата за аферата која предизвика потреси на политичката сцена.

Шилегов е незадоволен од брзината со која се води истрагата за „Рекет“

360 степени - 19.09.2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ја критикува неажурноста на јавнотото обвинителство и на судовите во случајот „Рекет“. Според него недостасувала брзина во водењето на истрагата за аферата која предизвика потреси на политичката сцена.

Шилегов зина и излажа: Сагата со Боки 13 низ слики

Курир - 19.09.2019

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, смета дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени и притворени Боки 13, Зоки Кичеец и обвинителката Катица Јанева.

Улицата кај „Рекорд“ од 18 часот затворена за автомобили и автобуси

Локално - 19.09.2019

Улицата „Димитрија Чуповски“ кај Рекорд денеска после 18 часот ќе се претвори во пешачка зона, за да се види како би функционирал во пракса планот за ослободување од сообраќај на „Мал ринг“.

Шилегов: Мислам дека имам една фотографија со Боки13

Press24 - 19.09.2019

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ја критикува неажурноста на јавнотото обвинителство за „Рекет". -Очекувам што е можно побргу обвинителството да ја заврши истрагата, ако има инволвирани или има сознанија, но не е мое да се мешам.

Денес центарот на Скопје без возила

Курир - 19.09.2019

Градските власти денеска од 18 часот ќе ја затворат за сообраќај улицата кај „Рекорд“, објави на својот Фејсбук профил градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Како што наведува Шилегов, во тој период се предвидени и повеќе забавни активности за ...

„Рекорд“ попладне затворен за сообраќај

Република - 19.09.2019

Градските власти денеска од 18 часот ќе ја затворат за сообраќај улицата кај „Рекорд“, објави на својот фејсбук профил градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Како што наведува Шилегов, во тој период се предвидени и повеќе забавни активности за ...

Рекорд попладне ќе биде затворена за сообраќај

Нетпрес - 19.09.2019

Градските власти денеска од 18 часот ќе ја затворат за сообраќај улицата кај „Рекорд“, објави на својот фејсбук профил градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Како што наведува Шилегов, во тој период се предвидени и повеќе забавни активности за ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов крати од капитални проекти, зголемува паушали на одборите, и обезбедува нови ...

Курир - 19.09.2019

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“ ја информира јавноста за неколку скандалозни одлуки предложени на 40-сетата седница на Советот на Град Скопје: 1. Шилегов предлага измена на распоредот на средства во Буџетот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов крати од капитални проекти и обезбедува нови 180 партиски вработувања

MakPress - 19.09.2019

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“ ја информира јавноста за неколку скандалозни одлуки предложени на 40-сетата седница на Советот на Град Скопје: 1. Шилегов предлага измена на распоредот на средства во Буџетот на ...

Шилегов: Можеби за година и половина нема да ни треба автомобил за низ Скопје

Република - 19.09.2019

Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи. Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не ...

Шилегов: Рекорд ќе стане пешачка зона

Фокус - 19.09.2019

Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи. Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не ...

Можеби за година и половина нема да ни треба автомобил за низ Скопје

Пулс24 - 20.09.2019

Скопје ослободен од сообраќај по урнекот на светските метрополи. Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години овде да не ...

Шилегов: Наскоро на ,,Рекорд” нема да поминуваат автомобили

Скопје инфо - 20.09.2019

По урнекот на светските метрополи, во центарот на Скопје нема да има автомобили. Ваква е најавата на одбележувањето на Европската недела на мобилност, во чии рамки попладнево улицата кај Рекорд е претворена во пешачка зона, планот е за две години ...