TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Бејл со магичен дриблинг можеше да биде херој, ама промаши и стана трагичар!

Gol.mk - 18.10.2020

Тотенхем на Жозе Мурињо испушти победа во градското дерби со Вест Хем (3-3), иако водеше со три гола уште во 16. минута од средбата. „Петлите“ се опуштија и головите на Сон и двата на Кејн беа анулирани за само 12. минути во финишот.

Тотенхем испушти предност од три гола, Астон Вила по 90 години ја почна сезоната со четири победи

Нетпрес - 18.10.2020

Фудбалерит на Астон Вила во последниот неделен натпревар од четвртото коло од англиското првенство ја продолжија победничката низа и четвртата победа на почетокот од првенството откако на својот стадион „Кинг Пауер“ го совлада Лестер Сити со 1:0.

Баркли во судиското надополнување го расипа денот на „иксови“ во Премиер лигата (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Малку недостасуваше за сите четири средби во англискиот шампионат кои се одиграа денес да завршат без победник Рос Баркли не дозволи да се случи четврто реми денеска во петтото коло од Премиер лигата, па со својот втор гол за Астон вила им донесе ...

Страшна Астон Вила! Баркли за четврта победа и старт од соништата (ВИДЕО)

SportMedia - 18.10.2020

И по четвртиот настап во новата сезона Астон Вила слави! На гостувањето кај Лестер во последниот меч од денешната програма во Премиер лигата, гостите од Бирмингем славеа со 1:0 со прекрасниот гол кој го постигна Рос Баркли во првата минута од ...

Астон Вила продолжува со максималниот ефект: Вечерва го освои и Лестер (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.10.2020

Астон Вила минатата сезона во последното коло се спаси од испаѓање од Премиерлигата, а оваа натпреварувачка година ја почна со четири победи од четири натпревари. Вечерва тимот од Бирмингам славеше на гостувањето кај Лестер сити со минимални 1-0.

Баркли го расипа реми-денот во ПЛ, Астон Вила е 100-процентна

TopSport - 18.10.2020

До 90-тата минута Лестер Сити и Астон Вила имаа 0-0 на „Кинг Пауер“ и кога сите помислија дека и четвртиот денешен меч во Премиерлигата ќе заврши со нерешен исход, Рос Баркли играчот на Челси кој е на позајмица во Астон Вила реши да ги поремети ...

ВИДЕО: Астон Вила со 4/4, Баркли во 91. минута ги скроти „лисиците“

Gol.mk - 18.10.2020

Астон Вила продолжи со феноменалните игри во англиската Премиер лига и со триумф кај Лестер Сити (0-1) ја прокнижи четвртата победа по четири одиграни кола во англиската елита. Изненадувањето на стартот од сезоната претходно славеше над Шефилд ...

ВИДЕО: Бајката на Астон Вила продолжува, Баркли во 91 минута за победа против Лестер

Дриблинг - 18.10.2020

Астон Вила држи чекот со Евертон во трката за врвот во Премиер лигата откако ја запиша четвртата победа во низа во новата сезона и со ова е единствениот тим со 100% учинок. Ова доаѓа по победата кај Лестер од 1:0 со голот на Баркли од 91 минута .

Астон Вила го „здрма“ Лестер во судиското продолжение за доближување до Евертон

Екипа - 18.10.2020

Астон Вила со погодок во судиското продолжение славеше со 0-1 на гостувањето против Лестер во 5. коло од Премиерлигата, доближувајќи се на тој начин на само еден бод од водечкиот Евертон. Во главно максимално израмнет натпревар, домашните воопшто и ...

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех. Честитки за Вест ...

Sport M - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо не може да поверува како неговиот тим испушти победа над Вест Хем, вечерва на натпреварот од 5. коло во Премиер по водство со 3:0.

Мојс ја искоментира својата луда прослава во 94. минута: Не сакав да го копирам Мурињо (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Дејвид Мојс никако не можеше да биде задоволен од својот Вест Хем цели 80 минути во Северен Лондон, но потоа одненадеж беше сведок на чудесен кам-бек од неговите играчи кои приредија фудбалска сензација на гостувањето кај Тотенхем.

Жозе може да е среќен што неговиот Тотенхем не загуби, иако водеше со 3-0 до 81-та минута (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Невозможно е што промаши Форналс во ситуација кога Чеканите заостануваа три гола Вест хем на драматичен начин и со фантастичен погодок на Ланзини во 94-тата минута успеа да извади реми од 3-3 на гости кај Тотенхем , иако Чеканите до 81-та минута беа ...

Мурињо: Што ни се случи? Фудбал... фудбал...

Gol.mk - 18.10.2020

Жозе Мурињо, стратегот на Тотенхем, имаше интересен коментар по дербито со Вест Хем во кое неговиот тим имаше сигурна победа, ама ја прокоцка за десет минути (3-3). „Петлите“ водеа со три гола, но во последните моменти од мечот потфрлија и на ...

Мурињо по шокантното реми на Тотенхем: Ја имавме победата во џеб…

Дерби - 18.10.2020

Тотенхем доживеа шок во завршницата на дуелот со Вест Хем и прокоцка три гола предност, освојувајќи само бод од лондонската пресметка во Премиер лигата. Жозе Мурињо вели дека завршницата мора да биде дополнително анализирана, но испрати и ...

ВИДЕО: Епското промашување на Герет Бејл во 92 минута против Вест Хем

Дриблинг - 18.10.2020

Навивачите на Тотенхем го дочекаа кам-бекот на Герет Бејл во тимот каде што се прослави пред да направи трансфер во Реал Мадрид. Велшанецот влезе од клупата за резерви и немаше ден за паметење во ремито со Вест Хем од 3:3.

Бејл е кобниот резервист: Кога и да влезе во игра, Тотенхем знае да прокоцка победа

Спортклуб - 18.10.2020

Тотенхем успеа да прокоцка сигурна победа и водство од 3:0 против екипата на Вест Хем. Иако водеа убедливо до 80 минута, сепак денешниот натпревар покажа дека во Премиер лигата ништо не е сигурно до последната минута.

ВИДЕО: Затоа е „Специјалниот“ , погледнете го одговорот на Мурињо кога го прашаа што се случи на мечот Тотенхем-Вест ...

Sport M - 18.10.2020

Тотенхем водеше со 3:0 на мечот со Вест Хем до 82.минута, но на крајот не победи. Вест Хем успеа да израмни на 3:3 и да освои бод, а згора на тоа Ланзини постигна фантастичен погодок за 3:3 во четвртата минута од судиското надополнување.

Премиер лига: Мурињо во чудо, Тотенхем водеше 3:0 и не победи! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Денеска во петтото коло од најсилното англиско првенство видовме еден фантастичен натпревар помеѓу Тотенхем и Вест Хем, исполнет со шест голови на стадионот во Лондон (3:3). Уште во првите 16 минути играчите на Жозе Мурињо имаа три голови предност и ...

Наместо херој – трагичар: Големата утка на Бејл пред неверојатиот „проектил“ на Ланзини (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Фудбалот понекогаш знае да биде многу суров, а тоа вечерва на своја кожа најдобро го почувствуваа Жозе Мурињо, Герет Бејл, како и сите играчи и фанови на Тотенхем. Тимот од Северен Лондон имаше водство од 3:0 во дербито против Вест Хем до 82-та ...

ВИДЕО: Што се случи на Тотенхем, водеа 3:0 до 82.минута, но не победија

Sport M - 18.10.2020

Неверојатно е она што се случи вечерва на „Вајт Харт Лејн“. Тотенхем за само 16 минути постигна три голови против Вест Хем. Еден беше дело на Сон, додека два постигна Хари Кејн. Овој резултат беше актуелен до 82.минута, кога сите мислеа дека ...

ВИДЕО: Ваков гол се постигнува еднаш во кариерата, како Ланзини го шокираше Тотенхем?

Sport M - 18.10.2020

Ланзини во четвртата минута од судиското продолжение постигна феноменален гол со кој израмни на 3:3 и со тоа Вест Хем остане непоразен на гостувањето кај Тотенхем иако до 82.минута губеше со 3:0.

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

TopSport - 18.10.2020

Тотенхем предводен од „дефанзивниот“ Жозе Мурињо испушти предност од 3-0 на свој терен, па Вест Хем стигна до 3-0 во последните 10 минути од мечот. Тотенхем отвори уште во 16 минута со голот на Сон Мин на асистенција на Кејн, а кратко потоа ги ...

Ланзини со страшно ремек-дело го потопи Мурињо во 94. минута, Мојс влета на теренот (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Тотенхем уште еднаш прокоцка сигурна победа на домашен терен како пред неколку кола против Њукасл, но ако тогаш прими гол за 1:1 во 96-та минута, оваа вечер судбината за Жозе Мурињо беше уште посурова, бидејќи неговиот тим водеше со 3:0 до самата ...

ВИДЕО: Тотенхем доби заслужена казна, Ланцини со ЕВРОГОЛ го шокира Мурињо

Gol.mk - 18.10.2020

Екипата на Тотенхем загуби добиен натпревар во лондонското дерби против Вест Хем (3-3) и пропушти шанса да скокне во самиот врв на табелата во Премиер лигата. Второ деби во дресот на „петлите“ имаше Герет Бејл кој доби шанса во завршницата, кога ...

На Мурињо и Кејн не им се веруваше, Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута донесе бод за Вест Хем (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.10.2020

Тотнем испушти предност од 3-0 во градското дерби со Вест Хем, Мануел Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута го комплетираше неверојатниот кам-бек на гостите во финишот од мечот. Луд натпревар во Лондон, Тотнем испушти три гола предност против ...

Бомбата која го расипа камбекот на Бејл во дресот на Тотенхем (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Велшанецот заигра за Петлите по 2.709 дена пауза по трансферот од Реал Мадрид, па од кога истрча на теренот неговата екипа попушти Тотенхем од убедливи 3-0 испушти чиста победа против Вест хем во малото градско дерби кое заврши со реми од 3-3.

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Опсервер - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 () – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута.

Неверојатно: Тотенхем прими три гола во последните 10 минути и прокоцка победа во дебито на Бејл (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Тотенхем имаше неверојатен почеток на дуелот против Вест Хем во 5. коло од Премиерлигата. За само 15 минути составот на Жозе Мурињо отвори со три гола, но неверојатно дозволи три гола во последните десет минути од мечот за конечни 3-3 на дебито на ...

Тотенхем испушти три гола предност: Ланзини со неверојатен гол го шокира Мурињо🎥

Спортски - 18.10.2020

Тотенхем и Вест Хем одиграа одиграа возбудлив натпревар со шест гола, кој на крајот заврше без победник во трилер завршница. Домаќините тргнаа фуриозно и поведоа уште во првата минута со голот на Сон на асистенција на Хари Кејн , кој потоа во ...

Гол кој еднаш се гледа – Ланцини со „бомба“ го потопи Тотенхем (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Тотнехем по само 15 минути игра во 5. коло од Премиерлигата имаше предност од 3-0 против Вест Хем со погодокот на Сон и двата гола на Хари Кејн. Но, избраниците на Жозе Мурињо во последните минути дозволија вистински потоп за конечни 3-3.

ВИДЕО: ЧУДЕСЕН ЕВРОГОЛ – Ланцини го расплака Мурињо со мајсторија од 30 метри!

Gol.mk - 18.10.2020

Мануел Ланцини е виновникот за инфаркт завршницата на лондонското дерби во кое Тотенхем испушти 3-0 и загуби два бода против Вест Хем на Дејвид Мојс. Аргентинскиот фудбалер постигна прекрасен погодок во последните секунди од мечот.

ВИДЕО: Ланзини постигна евро-гол во 94 минута, Вест Хем се врати од 3:0 против Тотенхем за бод

Дриблинг - 18.10.2020

Жозе Мурињо очекувано беше нервозен по последниот свиреж во Лондон откако неговиот Тотенхем му дозволи на Вест Хем да освои бод во натпреварот од 5 коло. Тотенхем одлично го започна натпреварот, по 16 минути водеше со 3:0 со двата гола на Кејн и ...

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Опсервер - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 () – Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0.

Два гола и асистенција за само 16 минути 🎥

Спортски - 18.10.2020

Тотенхем игра одлична партија против Вест Хем и уште во првото полувреме има предност од 3:0. Во главна улога кај „спарси“ е Хари Кејн кој постигна два гола и запиша една асистенција за само 16 минути.

Митровиќ трагичар, по стапките на Микел Артета

Екипа - 18.10.2020

Шефилд Јунајтед и Фулам одиграа нерешено, 1-1, во меч што мина во знакот на Александар Митровиќ. Српскиот голгетер беше трагичар на гостинскиот тим откако најпрвин промаши пенал при 0-0, а откако Фулам дојде во водство преку Лукман, Митровиќ со ...

ВИДЕО: Митра го промаши голот од пенал, Фулам и Шефилд сè уште без победа во ПЛ

Gol.mk - 18.10.2020

Двете од четирите екипи кои сè уште се без победа во Премиер лигата, ниту во меѓусебниот дуел не успеаја да запишат бодови на свето конто, откако во првиот натпревар од денешната програма на англиската елита одиграа реми со по еден постигнат гол.

По 4 порази, прв бод и за Шефилд и за Фулам, 1-1

TopSport - 18.10.2020

Само по 1 бод освоија Шефилд Јунајтед и Фулам во денешниот меѓусебен дуел, прв и за двата тима од почетокот на сезоната во англиската Премиерлига. Српскиот интернационалец во редовите на лондонскиот тим се избламира откако од пенал во 57 минута, го ...

ВИДЕО: Шефилд и Фулам се уште без победа, реми во дербито на дното

Дриблинг - 18.10.2020

Шефилд јунајтед и Фулам ќе почекаат за својот прв триумф во новата сезона во Премиерлигата, откако попладнево го поделија пленот играјќи 1-1 во дербито на дното. Тимот на Скот Паркер беше блиску до премиерна победа, откако Фулам дојде во водство ...

Без победникот на дербито на Ливерпул

А1 On - 17.10.2020

Дербито на 5. коло во англиската Премиер лига одиграно попладнево на „Гудисон парк“ меѓу домаќинот Евертон и градскиот ривал Ливерпул заврши нерешено 2:2. Ливерпул два пати водеше со головите на Садио Мане во 3. и Мохамед Салах во 72. минута.

Клоп за ремито со Евертон: Доминиравме, веројатно најдобриот натпревар на Ливерпул на гости со мене

Либертас - 17.10.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сумираше впечатоците по денешниот натпревар од 5. коло во Премиер лигата со Евертон (2:2). – Играта беше одлична, врвна и добра за двата тима. Доминиравме против тим полн со самодоверба и со јасен план.

Челзи испушти победа над Саутемптон

А1 On - 17.10.2020

Саутемптон му даде гол на Челзи во втората минута од судиското надополнување на денешниот меч од петтото премиерлигашко коло за конечен 3:3. „Сините“ од Лондон мораа да се задоволат само со бод и покрај водството од 2:0 и 3:2 до 92. минута.

Салах го постигна својот 100. гол за Ливерпул

+инфо - 17.10.2020

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, постигна гол на натпреварот од 5. коло на Премиер лигата против Евертон. За 28-годишниот Египќанец, тоа е 100-ти гол за клубот во сите натпреварувања.

Од готово вересија, Тотнем водеше со 3-0 и не победи, спектакуларен гол на Ланзини во 94. минута (ВИДЕО)

МКД - 18.10.2020

Тотнем испушти предност од 3-0 во градското дерби со Вест Хем, Мануел Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута го комплетираше неверојатниот кам-бек на гостите во финишот од мечот. Луд натпревар во Лондон, Тотнем испушти три гола предност против ...

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Sport M - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 (МИА) – Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0.

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Sport M - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута.

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

А1 On - 18.10.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута. За него ова е прв натпревар по враќањето во клубот.

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

А1 On - 18.10.2020

Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0. „Чеканите“ примија три гола во првите 16 минути, но во последните 12 минути постигнаа ...

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Либертас - 18.10.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута. За него ова е прв натпревар по враќањето во клубот.

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Либертас - 18.10.2020

Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0. „Чеканите“ примија три гола во првите 16 минути, но во последните 12 минути постигнаа ...

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

Макфакс - 18.10.2020

Тотенхем предводен од „дефанзивниот“ Жозе Мурињо испушти предност од 3-0 на свој терен, па Вест Хем стигна до 3-0 во последните 10 минути од мечот. Тотенхем отвори уште во 16 минута со голот на Сон Мин на асистенција на Кејн, а кратко потоа ги ...