TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно со сончеви периоди, во текот на ноќта дожд

МКД - 26.01.2020

Денеска времето во целата земја ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот во западните делови, а во текот на ноќта во поголем дел од земјава, ќе има врнежи од дожд, а на ...

Временска најава за следната недела - Подгответе се за промена

Press24 - 25.01.2020

Времето денеска во македонија, во западните делови умерено до значително облачно, во текот на ноќта со локален дожд. Во останатите делови сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Времето умерено облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 25.01.2020

Времето денеска во западните делови во земјата ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од ...

Времето денеска ведро и студено

Макфакс - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Умерено облачно со температури до 13 степени

Кумановски м. - 25.01.2020

Времето утринава е дедро, тивко и студено. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена ...

Викенд временска прогноза: Еве кога доаѓа снегот!

Магазин - 25.01.2020

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Во вторник времето ќе биде променливо облачно со услови за утринска магла по одделни ...

Дожд и снег во Македонија: Детална четиридневна прогноза за следните 4 дена

Centar - 25.01.2020

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со утринска магла. Утре попладне, во текот на ноќта и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег.

Време: Претежно облачно и до 13 степени

Денешен - 25.01.2020

Времето во западните делови во Македонија ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Викенд временска прогноза: Особено подгответе се за во недела и деновите кои следуваат потоа, еве кога доаѓа снегот!

Курир - 24.01.2020

Времето утре во Македонија ќе биде во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето- студено утро, па сончев ден

Р.С.Европа - 24.01.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево. Изутринава е многу студено, а преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Утринската температура ќе достигне и под минус 10, а максималната ќе се движи од 7 до 13 ...

Викенд временска прогноза

Скопје24 - 23.05.2020

До крајот на денов во државава времето ќе се задржи сончево со мала до умерена локална облачност. Особено Долж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат ...

Денес сончево време, еве што не’ очекува викендов

Пулс24 - 24.01.2020

Времето денес ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени. Во Скопје сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до -6, а дневната ќе достигне 7 ...

Сончево време со студени утра

Кумановски м. - 24.01.2020

Преку ноќта се задржа ведро време, а утринава е ведро и доста студено. Понекаде дува слаб претежно јужен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на денот времето ќе биде сончево, наутро студено, а преку денот со слаб јужен ветер.

Сончево со слаб јужен ветер

МКД - 24.01.2020

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 10 до 0, а дневната од 7 до 13 степени. Во Скопје сончево со слаб ветер од јужен правец.

Денеска сончево, но студено

Сител - 24.01.2020

Времето денес ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени. Во Скопје сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до -6, а дневната ќе достигне 7 ...

Денеска сонце, а еве какво време да очекуваме викендов

Скопје инфо - 24.01.2020

Времето денес ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени. Во Скопје сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до -6, а дневната ќе достигне 7 ...

Викенд временска прогноза: Особено подгответе се за во недела и деновите кои следуваат

Press24 - 24.01.2020

Времето утре во Македонија ќе биде во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Викенд временска прогноза

Нетпрес - 26.06.2020

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 26 до 34 степени.

Облачно на запад, сончево на исток

МКД - 25.01.2020

Времето денеска во западните делови во Македонија ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

А1 On - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Алсат-М - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

24Инфо - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска облачно, утре врнежи од дожд

Слободен Печат - 25.01.2020

Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 степени. Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Frontline - 25.01.2020

Во Скопје облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 7, а дневната ќе достигне до 6 степени. Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена ...

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Сител - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Локално - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Опсервер - 25.01.2020

– Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Канал5 - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

МЕТЕО: Претежно облачно и до 13 степени

Курир - 25.01.2020

Времето во западните делови во Македонија ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Нетпрес - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Денар - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Вечер Прес - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

24 Вести - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска ведро и студено

Н.Македонија - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Следи промена на времето - Подгответе се за снег

Press24 - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска ведро и студено

Centar - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.

Од утре повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини снег

Бриф - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Следи промена на времето: Бидете подготвени за снег

Скопје24 - 25.01.2020

Времето во земјава денеска ќе биде претежно облачно. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 ...

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно

MakPress - 25.01.2020

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Времето денеска ведро и студено

Точка - 25.01.2020

Времето денеска ќе биде ведро и студено, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Изутринава во крајните западни делови има појава на умерена облачност. Во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност.